Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16078 |
1954 FDC - "II Ogólnopolska Spartakiada (II)". | Fi.723-725 Mi.861-863 |
| 40 PLN | |
16079 |
1954 FDC - "Dzień Kolejarza". | Fi.728-729 Mi.868-869 |
| 40 PLN | |
16080 |
1954 500 lecie powrotu Pomorza do Polski, znaczek za 1.55 zł. z podwójnym moletowaniem "L" w OLSZTYN, gwarancja. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 15 PLN | |
16081 |
1954 "podwójne L w OLSZTYN" - znaczek na liście poleconym wysłanym 8.VIII.1955 z Białegostoku do Warszawy, kasownik odbiorczy. | Fi.736 B1 Mi.876 |
| 40 PLN | |
16082 |
1954 500 rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek za 1,55 zł (Czesława Słani) z błędem "podwójne L w Olsztyn" na liście poleconym z Nysy, na korespondencji bardzo rzadkie, na odwrocie stempel odbiorczy Gliwic. | Fi.736s Mi.876 |
| 60 PLN | |
16083 |
1954 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie, ostemplowany okolicznościowo 8.XI w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 54 031). | Fi.737 Mi.879 |
| 15 PLN | |
16084 |
1954 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA"; temat - CHOPIN. | Fi.737-739 Mi.879-881 |
| 100 PLN | |
16085 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 40 gr. w kolorze szarym, gwarancja Krawczyk. | Fi.740 Mi.882 |
| 400 PLN | |
16086 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w niespotykanym w obiegu kolorze ciemnobrązowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.741 Mk Mi.883 |
| 600 PLN | |
16087 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w niespotykanym w obiegu kolorze lilabrązowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.741 Mk Mi.883 |
| 400 PLN | |
16088 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, niebieski znaczek za 60 gr., w kolorze odmiennym od definitywnego, autorstwa Czesława Słani na liście poleconym wysłanym 5.XII z Ursusa do Warszawy, kasownik odbiorczy; znaczki kasowane tej odmiany, spotyka się bardzo rzadko, listy należą do prawdziwych rzadkości współczesnej polskiej filatelistyki; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.741s, 713a, 740 Mi.883P, 852, 882&nb |
| 1 200 PLN | |
16089 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona marginesem. | Fi.747 Mi.889 |
| 20 PLN | |
16090 |
1954 FDC - "10-lecie PRL", 5 kopert, seria 10 znaczkowa. | Fi.747-756 Mi.889-896 |
| 160 PLN | |
16091 |
1954 10-lecie PRL, parka rozdzielona marginesem. | Fi.748 Mi.890 |
| 20 PLN | |
16092 |
1954-1989 ssaki, gady i płazy - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.151 euro); temat - FAUNA. | |
| 210 PLN | |
16093 |
1954 Zjazd PZF, blok na kopercie pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.13 Mi.Bl.13 |
| 70 PLN | |
16094 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy kasowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.Bl.13 |
| 50 PLN | |
16095 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy - "zielony" (Mi.50 euro, Fi.90.-). | Fi.Bl.13 |
| 100 PLN | |
16096 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), wysłany jako przesyłka polecona do Genewy, na odwrocie kasownik przejściowy Warszawa z 24.5 i odbiorczy Geneve z 28.V; gwarancja. | Fi.Bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 200 PLN | |
16097 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Bl.13 B1 Mi.Bl.13 DP |
| 140 PLN | |
16098 |
1955 karnet - "II WYSTAWA FILATELISTYCZNA PZF ODDZIAŁ GDAŃSK". | Fi.732-736 Mi.872-876 |
| 40 PLN | |
16099 |
1955 rocznik znaczków czystych. | Fi.757-809 Mi.897-953 |
| 170 PLN | |
16100 |
1955 Stalinogród - po śmierci Józefa Stalina, czasowo zmieniona nazwa Katowic, miejscowy list przesłany 12.VI, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym. | Fi.759 Mi.899 |
| 40 PLN | |
16101 |
1955 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo. | Fi.759 Mi.899 |
| 25 PLN | |
16102 |
1955 kasownik okolicznościowy Światowego Festiwalu Młodzieży w Warszawie. | Fi.759 |
| 10 PLN | |
16103 |
1955 kasownik okolicznościowy Konkursu Chopinowskiego. | Fi.759 |
| 10 PLN | |
16104 |
1955 Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, karnet okolicznościowy. | Fi.759-60 Mi.899-900 |
| 15 PLN | |
16105 |
1955 karnet - "MIĘDZYNARODOWY KONKURS PIANISTYCZNY IM. FRYDERYKA CHOPINA", projektowany i grawerowany przez Czesława Słanię. | Fi.759-760 Mi.899-900 |
| 100 PLN | |
16106 |
1955 pomniki Warszawy, znaczek z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Walisch. | Fi.764P Mi.910P |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
16107 |
1955 Wyścig Pokoju, karnet okolicznościowy. | Fi.771-2, 769b Mi.905-6, 901 |
| 15 PLN | |
16108 |
1955 komplet 4 karnetów - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w miastach, w których rozpoczynano etapy rozgrywane w Polsce: Warszawa, Łódź, STALINOGRÓD, Wrocław; temat-KOLARSTWO. | Fi.771-772, 769b Mi.905-906, 902  |
| 100 PLN | |
16109 |
1955 karnet - "VIII WYŚCIG POKOJU", znaczki ostemplowane w Warszawie. | Fi.771-772, 769b Mi.905-906, 902  |
| 20 PLN | |
16110 |
1955 Międzynarodowe Tragi Poznańskie, karnet okolicznościowy. | Fi.773-4 Mi.915-6 |
| 10 PLN | |
16111 |
1955 karnet - "XXIV MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE", kasownik Warszawa. | Fi.773-774 Mi.915-916 |
| 20 PLN | |
16112 |
1955 karnet - "DNI KRAKOWA". | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 25 PLN | |
16113 |
1955 artystyczna litografia "Krakus" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza, ofrankowana serią znaczków i ostemplowana okolicznościowo 16.VI z okazji Dni Krakowa. | Fi.775-777 Mi.917-919 |
| 40 PLN | |
16114 |
1955 FDC - "Dni Krakowa" znaczek z błędem "prawy but Lajkonika przekreślony"; gwarancja. | Fi.777 B3 Mi.919 |
| 40 PLN | |
16115 |
1955 znaczek za 60 gr. z błędem "prawy but Lajkonika przekreślony" na FDC - artystycznej litografii "Wianki" z cyklu: Zwyczaje, obrzędy i legendy Krakowa, autorstwa W.Chomicza; gwarancja. | Fi.777 B3 Mi.919 |
| 45 PLN | |
16116 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "przekreślony prawy but Lajkonika". | Fi.777u Mi.919 |
| 40 PLN | |
16117 |
1955 Dni Krakowa, znaczek z błędem "kreska w bucie". | Fi.777u Mi.919 |
| 40 PLN | |