Aukcja 46. Poczta Litwy Środkowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
25808

1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja.

Fi.35MK
45 PLN
25809

1921 różne rysunki, podwójny druk - makulatura, gwarancja Miszczak.

Fi.36MK
30 PLN
25810

1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 4 mk., gwarancja Krawczyk.

Fi.37A
Mi.37B
35 PLN
25811

1921 różne rysunki, znaczek za 4 mk. z przesuniętym drukiem tła, gwarancja Krawczyk.

Fi.37A
Mi.37B
30 PLN
25812

1921 HUDOGAJ - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, różne rysunki, ząbkowany znaczek za 4 mk. oryginalnie skasowany w Hudogaju, gwarancja Krawczyk.

Fi.37B
Mi.37A
100 PLN
25813

1921 różne rysunki, znaczek za 5 mk. o podwójnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.38A Dp
Mi.38B
80 PLN
25814

1921 różne rysunki, znaczek za 6 mk. ze znacznie przesuniętym na skos drukiem tła, gwarancja Krawczyk.

Fi.39A
Mi.39B
35 PLN
25815

1921 różne rysunki, czworoblok próby znaczka za 10 mk., w kolorze lila, bez tła, gwarancja Schmutz.

Fi.40 P2
240 PLN
25816

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. ze znacznym przesunięciem tła, gwarancja.

Fi.41A
Mi.41B
30 PLN
25817

1921 różne rysunki, znaczek za 20 mk. z podwójnym - lekko przesuniętym i odwróconym, tłem; gwarancja Krawczyk.

Fi.41A
Mi.41B
60 PLN
25818

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, marginesowa próba znaczka za 100 mk., w kolorze czerwonym z tłem piaskowym (nakład 150 szt.), lekki abklatsch, gwarancja Schmutz.

Fi.42 P3
450 PLN
25819

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach ciemnobrązowym i szarooliwkowym na papierze kredowym (nakład 200 szt.), gwarancja.

Fi.43 P1
350 PLN
25820

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorze oliwkowozielonym i brązowym (nakład 200 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.43 P1
400 PLN
25821

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach oliwkowobrązowym i niebieskozielonym (nakład 100 szt.), gwarancja.

Fi.43 P6
360 PLN
25822

1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). amerykańskiego", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania.

400 PLN
25823

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk,.

Fi.D1,3-5 P
80 PLN
25824

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, gwarancja.

Fi.D1,3-5 P
320 PLN
25825

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka.

Fi.D1, 3-5 P Dp
240 PLN
25826

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.D1,3-5 P Dp
240 PLN
25827

Fi.D1,3-5 P Dp
60 PLN
25828

1921 różne rysunki, seria znaczków dopłaty.

Fi.D1-6A
15 PLN
25829

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 1 mk. w kolorze brązowym na białym papierze (nakład 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D2 P2
200 PLN
25830

1921 znaczek dopłaty za 3mk. z błędem perforacji, w czworobloku, podlepka na marginesie.

Fi.D4
50 PLN
25831

1921 znaczki dopłaty, marginesowa próba znaczka za 3 mk. w lekko odbitym kolorze granatowoczarnym (szarym) na białym papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P1
225 PLN
25832

1921 znaczki dopłaty, podwójny druk próby znaczka za 5 mk. na podwójnym druku próby znaczka za 2 mk., obie w kolorze lilabrązowym na papierze obustronnie kratkowanym, gwarancja.

Fi.D5/3 P Dp
200 PLN
25833

1921 znaczki dopłaty, makulatura - podwójny druk znaczka za 5 mk. na podwójnym druku znaczka za 2 mk.., gwarancja.

Fi.D5/D3 Dp
120 PLN
25834

1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk.

Fi.D6 Dp
60 PLN
25835

1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.40
400 PLN
25836

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, ząbkowana seria czysta w pięknym stanie.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
180 PLN
25837

Fi.44-47B
Mi.44-47A
360 PLN
25838

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, seria cięta z odmianami.

Fi.44-7A
49 PLN
25839

1922 LANDWARÓW - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, cięty znaczek za 10 mk. oryginalnie skasowany w Landwarowie, gwarancja Krawczyk.

Fi.44A
Mi.44B
250 PLN
25840

1922 FDC - "otwarcie Sejmu Litwy Środkowej", znaczki dostępne w sprzedaży 1.II (wartość 50 Mk. wprowadzono do obiegu 1.III), ostemplowane w pierwszym dniu obiegu na oficjalnej kopercie Sejmu, grzecznościowo poleconej, zwraca uwagę niski numer polecenia; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.44B, 45B, 47B
Mi.44A, 45A, 47A&nbs
1 000 PLN
25841

Fi.46 P
350 PLN
25842

Fi.46 P3
200 PLN
25843

Fi.46 P4
250 PLN
25844

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, narożnik arkusza znaczka za 75 mk., załamanie brzegu podczas perforacji spowodowało powstanie znaczków o fantazyjnym kształcie, gwarancja.

Fi.47B
Mi.47A
300 PLN
25845

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze poarańczowobrązowym, na cienkim papierze (część z nakładu 150 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P1
250 PLN
25846

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, marginesowa próba znaczka za 75 mk. w kolorze oliwkowym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P5
250 PLN