Aukcja 46. Poczta Litwy Środkowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
25768

1920 godło Litwy Środkowej, seria cięta i ząbkowana w czworoblokach.

Fi.1-3A, B
40 PLN
25769

1920 godło Litwy Środkowej, parka prób znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na zadrukowanym średnim gąbczastym papierze gazetowym (część z nakładu 100 szt.), gwarancja.

Fi.1 P1
100 PLN
25770

1920 godło Litwy Środkowej, narożna próba znaczka za 25 fen. w kolorze czerwonym, na drugostronnie zadrukowanym średnim żeberkowanym papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Berbeka.

Fi.1 P1
50 PLN
25771

1920 godło Litwy Środkowej, parka prób znaczka za 1 mk., w kolorze niebieskim na cienkim gąbczastym papierze gazetowym (nakład 80 szt.), gwarancja.

Fi.2 P11
200 PLN
25772

1920 godło Litwy Środkowej, parka prób znaczka za 1 mk., w kolorze niebieskim na cienkim gąbczastym papierze gazetowym (nakład 80 szt.) o potrójnym druku, gwarancja.

Fi.2 P11 Dpt
400 PLN
25773

1920 godło Litwy Środkowej, piękny podwójny druk marginesowego znaczka za 2 mk., gwarancja.

Fi.3A Dp
Mi.3B
45 PLN
25774

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk. z pustopolem, gwarancja.

Fi.3B Dp
Mi.3A
40 PLN
25775

1920 godło Litwy Środkowej, podwójny druk znaczka za 2 mk., niewidoczny ślad podlepki, gwarancja.

Fi.3B Dp
Mi.3A
10 PLN
25776

1920 wydanie przedrukowe, znaczek na wycinku.

70 PLN
25777

1920 wydanie przedrukowe, zestaw siedmiu wartości pięknie skasowanych na wycinkach (Mi.700 euro), historyczna gwarancja Perzyński(6), Krawczyk.

Fi.4-10
1 400 PLN
25778

1920 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem na wycinku, gwarancja Bojanowicz, Rachmanow.

Fi.4No
1 600 PLN
25779

35 PLN
25780

65 PLN
25781

55 PLN
25782

70 PLN
25783

1920 wydanie przedrukowe, gwarancja Rachmanow.

Fi.10
120 PLN
25784

Fi.10
65 PLN
25785

Fi.11
120 PLN
25786

1920 miejscowy list z Wilna 23.11.20 o charakterze pamiątkowym.

Fi.20-22
100 PLN
25787

1921 różne rysunki, litografia drukarni "Łaskow i Syn" w Wilnie; próby znaczków w sześciobloku projektu T.Ruszczyca przedstawiają kolejno: płaskorzeźbę z kościoła Św.Piotra i Pawła, rycerza w zbroi, Ostrą Bramę, katedrę z wieżą, insygnia rektorskie i gen.L.Żeligowskiego; planowano wydanie sześciu wartości, pięć projektów przyjęto do realizacji zgodnie z wzorem odbitki kontrolnej (wartości od 1 do 10 mk.); szósty projekt został przerobiony ze względu na słabą czytelność nominału (25 f.), a próbę nowego wzoru odbito z pramatrycy bez opiłowywania krawędzi; odbitki z pramatrycy na kredowym papierze są unikalne; jeden egzemplarz opisał J.Falkowski w "Filateliscie" 7/2000; drugi oferowany na tej aukcji pochodzi ze słynnej kolekcji G.Hahne; kolorowe próby, wszystkie na papierze kredowym, odbito w równie minimalnym nakładzie - po dwie sztuki (PZP str.1190); fotoopinia Schmutz.

Fi.14-19 P
12 000 PLN
25788

1921 różne rysunki, seria cięta.

Fi.14-9A
8 PLN
25789

1921 różne rysunki, seria ząbkowana.

Fi.14-9B
8 PLN
25790

1921 różne rysunki, 25 f + 2 mk + 4 mk - frankatura trójkolorowa, list polecony wysłany 20.I z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem a) do miejscowości Potutory, fioletowy stempelek polecenia; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.14B, 16B, 17B
Mi.14A, 16A, 17A&nbs
1 200 PLN
25791

1921 różne rysunki, czworoblok znaczka za 4 mk., z przesuniętym tłem, z grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty.

Fi.17A
Mi.17B
26 PLN
25792

1921 wydanie z dopłatą "Na Śląsk", cięta seria z odmianami.

Fi.23-28A
80 PLN
25793

1921 wydanie z dopłatą "Na Śląsk", seria cięta.

Fi.23-8A
16 PLN
25794

1921 wydanie z dopłata "Na Śląsk", czworoblok znaczków ciętych.

Fi.23A
70 PLN
25795

Fi.25A
70 PLN
25796

Fi.27A
70 PLN
25797

1921 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, parka znaczków za 2+2 mk. z przesuniętym w pionie nadrukiem (NA brakuje tylko u dziesięciu znaczków w sektorze), oryginalnie skasowana w Oszmianie (zwykłe znaczki Fi.140.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.28A
Mi.28B
420 PLN
25798

1921 wydanie z dopłatą NA ŚLĄSK, ząbkowany znaczek za 2+2 mk., z nadrukiem odwróconym (Fi.500.-), skasowany grzecznościowo w ambulansie Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk.

Fi.28B No
Mi.28A
200 PLN
25799

1921 list polecony z Wilna 12.4.21 do Syndykatu Rolniczego w Lublinie, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.29, 30, 36, 38
600 PLN
25800

1921 wydanie na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża, oryginalnie kasowana seria cięta, gwarancja Krawczyk.

Fi.29-30A
Mi.29-30B
90 PLN
25801

Fi.31-33A
Mi.31-33B
40 PLN
25802

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, znaczek za 2+1 mk. z przesuniętą perforacją poziomą, gwarancja Krawczyk.

Fi.31A
Mi.31B
30 PLN
25803

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, znaczek za 10 mk., bez koloru żółtego, gwarancja.

Fi.33A
Mi.33B
30 PLN
25804

1921 wydanie na rzecz Polskiego Białego Krzyża, czworoblok znaczka za 10 mk., z wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja.

Fi.33A
Mi.33B
60 PLN
25805

Fi.34-41A
30 PLN
25806

1921 różne rysunki, dziesięć serii czystych (10 x 34-41B, Fi.500.-).

Fi.34-41B
Mi.34-41A
250 PLN
25807

Fi.34-41B
20 PLN