Aukcja 46. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
26355

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
26356

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, wysłana 19.XII z miejscowości Sanka do Milanówka, znak opłaty skasowany w Krakowie; słabszy stan zachowania (Mi. 40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
26357

1944 portret A.Hitlera, karta pocztowa, wysłana 25.X z Łowicza do Poznania (Mi 40 euro.)

Fi.Cp10
Mi.P13
60 PLN
26358

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
26359

1944 kartka z Polskiego Komitetu Opiekuńczego w Miechowie wysłana z Krakowa do Polskiego Czerwonego Krzyża, rzadsza sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
100 PLN
26360

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
26361

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
120 PLN
26362

1944 znaczki urzędowe II i III wydanie, 10 + 50 + 24 gr. - frankatura mieszana, ładnie frankowany list polecony wysłany 13.III z urzędu Kraków 11 do Berlina; pieczęć nagłówkowa nadawcy; kasownik odbiorczy na odwrocie 15.III; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U18, U24, U31
140 PLN
26363

1944 "IN BRIEFANSCHRIFTEN ZUSTELLPOSTAMT STRAßE U.HAUSNNUMMER GENAU ANGEBEN!" Radom 1, rzadko spotykany kasownik propagandowy idealnie odciśnięty na urzędowej kopercie z sygnaturą 40165, wysłanej 18.V z biura Gubernatora Dystryktu Radomskiego do Piotrkowa; efektowny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.U31; VIII
650 PLN
26364

1945 kasownik okolicznościowy z Krakowa na widokówce propagandowej.

Fi.32
50 PLN
26365

1945 ORGANIZACJA TODT - Oberbauleitung Merkur (Kraków), list Polki przymusowo pracującej w tej paramilitarnej formacji zajmującej się budową obiektów wojskowych, zarówno na terenach okupowanych jak i III Rzeszy, ofrankowana koperta listu do Wieliczki, wysłana 8.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 47874, która po opatrzeniu jej datownikiem przekazała przesyłkę do najbliższego urzędu pocztowego GG w Nowym Sączu, skąd 9.1 wysłano ją do adresata zwykłą drogą pocztową; czerwona pieczęć listowa poczty polowej; niezwykle ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.78
600 PLN
26366

1945 całostka Rzeszy użyta na terenie GG !!! karta wysłana z Łowicza 12.I w ostatnich dniach jego okupacji (miasto wyzwolono 18.I) do miejscowości Sobaków, datownik nadawczy bardzo dobrze odciśnięty; niespotykany walor w idealnym stanie zachowania.

Mi.P314II
120 PLN