Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 45. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
19616

Fi.Bl.5A-B
350 PLN
19617

Fi.Bl.5A,B
240 PLN
19618

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok stemplowany kasownikami okolicznościowymi wystawy.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
140 PLN
19619

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok stemplowany, zagięcie na marginesie i lekko uszkodzony lewy bok.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
90 PLN
19620

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok stemplowany kasownikami okolicznościowymi wystawy.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
80 PLN
19621

1938 ząbkowany blok z Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej czysto stemplowany kasownikami okolicznościowymi wystawy na kopercie.

Fi.bl. 5B
Mi.Bl. 5A
140 PLN
19622

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok na kopercie listu poleconego.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
150 PLN
19623

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok z dwoma niewielkimi plamkami na marginesie na stronie gumowanej.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
150 PLN
19624

1938 list z niedoszłego lotu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
160 PLN
19625

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo, bez gumy, w ładnym stanie.

Fi.Bl.6
130 PLN
19626

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w pięknym stanie.

Fi.Bl.6
300 PLN
19627

Fi.Bl.6
160 PLN
19628

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany stemplem okolicznościowym.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
25 PLN
19629

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
80 PLN
19630

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty na pożółkłym papierze.

Fi.Bl.7
90 PLN
19631

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo.

Fi.Bl.7
60 PLN
19632

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.Bl.7
100 PLN
19633

Fi.Ck7
50 PLN
19634

1938 całostka z grzecznościowo odbitym stemplem i kasownikiem agencji pocztowo telegraficznej w Orzechowie.

Fi.Cp72
100 PLN
19635

Fi.Cp76
100 PLN
19636

1939 list polecony z Chochołowa 10.II.39 do Nowego Targu.

Fi.295, 296
Mi.316, 317
20 PLN
19637

1939 ekspres z Krakowa 23.II.39 do Warszawy zwrócony do nadawcy.

Fi.295, 318
Mi.316, 339
30 PLN
19638

1939 "Opłata ulgowa /Rozp. M.P.i T. Nr.P.W. 501/70 z r. 1933" - stempel uprawniający do obniżonej opłaty za korespondencję, list wysłany 6.VI z miejscowości Niemirów k.Lwowa do Rawicza.

Fi.296
Mi.317
40 PLN
19639

1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza.

Fi.296, 313
Mi.317, 334
10 PLN
19640

1939 list z Uściłóg (Kresy) 25.II.39 do Warszawy.

Fi.309
Mi.330
15 PLN
19641

1939 miejscowy list polecony z Lublina 25.I.39.

Fi.310, 318
Mi.331, 339
20 PLN
19642

1939 ekspres polecony z Warszawy 11.III.39 do Poznania.

Fi.310, 320
Mi.331, 341
60 PLN
19643

1939 list z Gdyni 8.VIII.39 do Anglii opłacony parką znaczków z okazji 25 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów.

Fi.310, 335
Mi.331, 356
90 PLN
19644

1939 list polecony z Katowic 26.VIII.39 do Puław.

Fi.311, 314
Mi.332, 335
15 PLN
19645

1939 list polecony z Koszyc 31.VII.39 do Kielc.

Fi.314, 315
Mi.335, 336
20 PLN
19646

1939 pojedyncza frankatura na liście z Łodzi do Niemiec.

Fi.318
Mi.339
10 PLN
19647

1939 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony, wysłany 29.III z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne.

Fi.318
Mi.339
80 PLN
19648

1939 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony, wysłany 25.IV z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a", ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; niewielkie ślady archiwizacji, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.318
Mi.339
150 PLN
19649

1939 pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł serii historycznej na liście poleconym z Warszawy do Niemiec, nalepka kontroli dewizowej.

Fi.320
Mi.341
60 PLN
19650

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria.

Fi.330-3
Mi.351-4
45 PLN
19651

1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria w czworoblokach.

Fi.330-3
Mi.351-4
180 PLN
19652

1939 seria wydania z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich FIS na poleconym ekspresie z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku.

Fi.330-3
Mi.351-4
160 PLN
19653

1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta.

Fi.330-33
Mi.351-54
40 PLN
19654

1939 list firmowy z Gniezna 2.3.39.

Fi.331
Mi.352
15 PLN
19655

1939 duży list polecony z Zakopanego ze stemplem okolicznościowym zawodów narciarskich FIS.

Fi.332, 333
Mi.353, 354
30 PLN