Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19456 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 24.XI z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (koperta pionowo zgięta, klapa rozerwana i sklejona); z kolekcji G.Hahne. | Fi.238c, 251 Mi.270, 272 |
| 150 PLN | |
19457 |
1934 sądowy list polecony z Ostrowa Mazowieckiego 3.XII.34. | Fi.251, 270 Mi.272, 291 |
| 30 PLN | |
19458 |
1934 WILEŃSZCZYZNA - SZEMETOWSZCZYZNA - list polecony, wysłany 1.VIII z miejscowości Szemetowszczyzna (powiat oszmiański) do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*"; zwraca uwagę bardzo niski numer przesyłki; ładnie odciśnięte datownik i dwukrotnie! stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (koperta z lewej strony przycięta); z kolekcji G.Hahne. | Fi.257 Mi.278 |
| 200 PLN | |
19459 |
1934 ekspres polecony z Krakowa 1.V.34 do Austrii, list opłacony według specjalnej niższej taryfy na listy do Austrii 0,50 zł zamiast 0,60 zł opłaty za list plus 0,60 zł za polecenie i 1 zł za ekspres. | Fi.257, 263 Mi.278, 284 |
| 25 PLN | |
19460 |
1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy. | Fi.258 Mi.279 |
| 30 PLN | |
19461 |
1934 list polecony z Bobrownik koło Będzina 15.IV.34 do Warszawy. | Fi.263 Mi.284 |
| 20 PLN | |
19462 |
1934 kartka z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 9.V.34 z kasownikiem okolicznościowym. | Fi.264 Mi.285 |
| 190 PLN | |
19463 |
1934 karnet - "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W KATOWICACH". | Fi.264-265 Mi.285-286 |
| 160 PLN | |
19464 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 80 PLN | |
19465 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, gwarancja. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 400 PLN | |
19466 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczki ze stemplami okolicznościowymi wystawy na kopercie. | Fi.264-5 Mi.285-6 |
| 400 PLN | |
19467 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
19468 |
| 120 PLN | |
19469 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z bardzo rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego (Fi.570.-), gwarancja Schmutz. | Fi.264-65L Mi.285-86 |
| 400 PLN | |
19470 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz. | Fi.264-65P+L Mi.285-86 |
| 1 000 PLN | |
19471 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, czworoblok. | Fi.266 Mi.287 |
| 40 PLN | |
19472 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria czysta. | Fi.266-67 Mi.287-88 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
19473 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, znaczek cięty, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.267 P |
| 1 800 PLN | |
19474 |
1934 list z Mielca opłacony znaczkiem z okazji Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Chellenge. | Fi.268 Mi.289 |
| 60 PLN | |
19475 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta, gwarancja. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 80 PLN | |
19476 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria w czworoblokach. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 280 PLN | |
19477 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 160 PLN | |
19478 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge. | Fi.268-9 Mi.289-90 |
| 10 PLN | |
19479 |
1934 międzynarodowy turniej lotniczy Challenge, fałszerstwo nadruku. | Fi.269FFi Mi.290False |
| 20 PLN | |
19480 |
1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria w czworoblokach. | Fi.270-72 Mi.291-93 |
| 400 PLN | |
19481 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, niewielki naturalny ubytek w gumie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 90 PLN | |
19482 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim, niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291A |
| 70 PLN | |
19483 |
1934 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja i opis typu nadruku Schmutz. | Fi.270IB Mi.291IA |
| 250 PLN | |
19484 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok. | Fi.271 Mi.292 |
| 40 PLN | |
19485 |
| 80 PLN | |
19486 |
| 90 PLN | |
19487 |
1934 wydanie przedrukowe, parka znaczków z nadrukiem nowej obniżonej wartości, lewy znaczek z błędem z poz. 48 w arkuszu "przecinek zamiast kropki", gwarancja Jungjohann. | Fi.271 B1 Mi.292II |
| 120 PLN | |
19488 |
1934 wydanie przedrukowe. | Fi.272I Mi.293I |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
19489 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 1.V.1936 z miejscowości Tłumacz do Bytomia (Beuthen), koperta firmowa: "SKŁADNICA KÓŁEK ROLNICZYCH STOWARZYSZENIE SPÓŁDZIELCZE Z OGRANICZONĄ PORĘKĄ W TŁUMACZU", stempelek polecenia, na odwrocie stempelek kontroli dewizowej i kasownik odbiorczy z 2.5; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.272II Mi.293II |
| 220 PLN | |
19490 |
1934 polecony list firmowy z Skawiny 24.VII.34 do Wieliczki, idealnie odbita wielokrotna frankatura mechaniczna. | |
| 90 PLN | |
19491 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Krynica - Tarnów nr 144. | Fi.Cp55 |
| 60 PLN | |
19492 |
1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym Zakopane - Kraków nr 89. | Fi.Cp76 |
| 50 PLN | |
19493 |
1935 list polecony z Nowego Sącza 23.III.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze, przycięte oba boki koperty. | Fi.224 Mi.232 |
| 40 PLN | |
19494 |
1935 list polecony z Janowca 2.12.35 opłacony znaczkiem na przesyłki lotnicze. | Fi.224, 252 Mi.232, 273 |
| 50 PLN | |
19495 |
1935 WILEŃSZCZYZNA - TURGIELE - list polecony, wysłany 29.III przez proboszcza kościoła w miejscowości Taboryszki z miejscowości Turgiele (powiat wileńsko-trocki) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.245, 251 Mi.264, 272 |
| 150 PLN | |