Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18864 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 31, gwarancja. | Fi.54b Mi.53 |
| 35 PLN | |
18865 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 100, poziome złamanie, gwarancja Ryblewski. | Fi.54b Mi.53 |
| 25 PLN | |
18866 |
1919 grzecznościowy list polecony z Wolsztyna do Poznania ze stemplem cenzury w Wolsztynie. | Fi.66-70 Mi.130-34 |
| 80 PLN | |
18867 |
1919 wydanie poznańskie, seria skasowana 25.10 na kopercie miejscowego listu poleconego w Poznaniu. | Fi.66-70 Mi.130-134 |
| 80 PLN | |
18868 |
1919 wydanie poznańskie, seria w czworoblokach, stan gabinetowy, znaczek 5/2,5 fen. gwarancja. | Fi.66-70 Mi.130-34 |
| 1 200 PLN | |
18869 |
1919 wydanie poznańskie, seria na grzecznościowym miejscowym liście z Gniezna 19.8.19. | Fi.66-70 Mi.130-34 |
| 60 PLN | |
18870 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczek z poz. 14 z błędem "pogrubione l", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.66 B Mi.130 |
| 900 PLN | |
18871 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek za 5/2,5 fen. z błędem na poz.28 "brak dolnej połowy cyfry 5", gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.66 B1 Mi.130 |
| 150 PLN | |
18872 |
1919 wydanie poznańskie, kartka o charakterze filatelistycznym. | Fi.67, 68, 70 Mi.131, 132, 134&nbs |
| 60 PLN | |
18873 |
1919 list polecony z Poznania 28.10.19 do firmy filatelistycznej w Warszawie, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.67, 68, 70,87B, 8 Mi.131, 132, 134, 10 |
| 80 PLN | |
18874 |
1919 wydanie poznańskie, właściwie opłacony miejscowy list polecony z Gniezna 26.8.19. | Fi.67-70 Mi.131-34 |
| 200 PLN | |
18875 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 25/36, znaczek z poz. 26 z błędem "wcięcie w Polska", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.68 B Mi.132 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
18876 |
1919 wydanie poznańskie, kompletny arkusz w doskonałym stanie bez dwóch marginesów znaczka za 10/25 fen., komplet błędów, doskonały materiał badawczy i porównawczy. | Fi.69 Mi.132 |
| 2 300 PLN | |
18877 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 69/80, znaczek z poz. 79 z błędem "plamki wysoko nad z", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.69 B Mi.133 |
| 110 PLN | |
18878 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 8/19, znaczki z błędami poz. 8 - "krótsza kreska", poz. 19 - "plamki wysoko nad c", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.69 B4, B Mi.133 |
| 200 PLN | |
18879 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok, gwarancja Schmutz. | Fi.70 Mi.134 |
| 50 PLN | |
18880 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem z poz. 47 "plamka nad o", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B Mi.134 |
| 35 PLN | |
18881 |
1919 wydanie poznańskie, lewy górny znaczek z błędem "plama łukowa", gwarancja Mikstein. | Fi.70B10 Mi.134 |
| 50 PLN | |
18882 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem z poz. 21 "plama nad o", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B6 Mi.134 |
| 40 PLN | |
18883 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk tzw. gwóźdź", gwarancja Schmutz. | Fi.70 B7 Mi.134 |
| 40 PLN | |
18884 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "uszkodzone sk - gwóźdź", gwarancja Schmutz. | Fi.70 B7 Mi.134 |
| 35 PLN | |
18885 |
1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 63/74, znaczki z błędami poz. 63 - "półksiężyc nad o", poz. 74 - "uszkodzone a w Polska", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B8, B Mi.134 |
| 250 PLN | |
18886 |
1919 wydanie poznańskie, sześcioblok z poz. 88-90/98-100, znaczki z błędami poz. 88 - "wygięta kreska", poz. 90 - "krótsza kreska", poz. 99 - "plamka nad oc, ścięte zero", poz. 100 - ścięte zera", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.70 B9, B10, B Mi.134 |
| 500 PLN | |
18887 |
1919 wydanie gnieźnieńskie - fałszerstwo Heinzego; bardzo dobre i ostatnio głośne fałszerstwo na szkodę filatelistów, oryginalnie skasowane na wycinkach; sygnowane W.H.(einze), stara niemiecka gwarancja Richter. | Fi.71-71 FFi Mi.135-36 Fa |
| 400 PLN | |
18888 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, czysta seria znaczków, lekkie ślady po podlepce, sygnowane (G.S. i Pachoński), gwarancja Mikulski, Rachmanow. | Fi.71-72 Mi.135-36 |
| 1 600 PLN | |
18889 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, ekspres polecony z Gniezna do Düsseldorfu, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczek za 5 fen. z opuszczonym nadrukiem, gwarancja na znaczki. | Fi.71, 72 Mi.135, 136 |
| 900 PLN SPRZEDANY | |
18890 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, oba znaczki na wycinku z listu obiegowego ze Skalmierzyc do Ostrowa, rzadki stempelek "Cenzura wojskowa w Skalmierzycach" z ostatnich dni jej funkcjonowania - tereny objęte Powstaniem Wielkopolskim, kasownik odbiorczy (list użytkowy Fi. c.a.); gwarancja Landre. | Fi.71, 72,107 Mi.135, 136, 123&nbs |
| 2 000 PLN | |
18891 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek za 5/25 f. z dobrze wykształconym błędem występującym na dwunastu pozycjach w arkuszu w nadruku typu VI "łukowata plamka w zakończeniu cyfry 5", lekki ślad po podlepce, sygnowany Pachoński, gwarancja Rachmanow. | Fi.71 B Mi.135 |
| 1 800 PLN | |
18892 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, parka znaczków na wycinku listu z Trzemeszna 3.10.19, gwarancja Mikulski. | Fi.72 Mi.136 |
| 380 PLN SPRZEDANY | |
18893 |
1919 współkursory - prawdopodobnie najpóźniejsza austriacka karta pocztowa bez przedruku użyta w wolnej Polsce!!! wysłana 28.VII.1919 z miejscowości Uhnów (powiat Rawa Ruska, dyrekcja Lwowska) do obozu jeńców ukraińskich w Przemyślu (Pikulice?), stempelek cenzury wojskowej w Przemyślu i najpewniej cenzura obozowa - duża odręcznie wpisana litera "C"; po wycofaniu 20.I.1919 z obiegu wszystkich austriackich znaczków i całostek jeszcze przez pewien okres były one używane na obszarze dyrekcji Lubelskiej; w Galicji używano ich bardzo krótko i to głównie w wewnętrznym obrocie pocztowym na skarcie; prywatnych przesyłek z oryginalnego obiegu w drugim kwartale 1919 roku się nie spotyka - tu oferowana karta, co ciekawsze przybliżająca bardzo słabo udokumentowane zagadnienie obozów dla jeńców z czasów wojny polsko-ukraińskiej, jest niewątpliwie unikalna; wspaniały walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | |
| 3 000 PLN | |
18894 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 80, datowana 29.5, wysłana z Krynicy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp14IIx |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
18895 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 128, wysłana 10.VII przez Niemiecko-Austryacką Kommisye dla odbioru powracających bierzeńców z urzędu Kraków 2 do miejscowości Platten bei Karlsbad, dwujęzyczna niemiecko-polski pieczęć nadawcy, stempelek cenzury krakowskiej, minimalnie słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp16IIx |
| 250 PLN SPRZEDANY | |