Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17034 |
1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, karta o ciemnym znaku opłaty, długość napisu KARTKA POCZTOWA - 55,5 mm, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZEDZA CZAS I PINIADZA!", sygnatura (X-1937); karta wysłana 13.VIII z Bukowiny do stoczni w Nowym Dworze Mazowieckim. | Fi.Cp78 |
| 20 PLN | |
17035 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 25 gr, całostka o sygnaturze (X-1938). | Fi.Cp80 |
| 70 PLN | |
17040 |
1938 całostka na korespondencję zagraniczną. | Fi.Cp84 |
| 35 PLN | |
17042 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60. | Fi.Cp86 |
| 40 PLN | |
17043 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 31. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
17044 |
1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 54. | Fi.Cp86 |
| 45 PLN | |
17045 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 30. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN | |
17046 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 16. | Fi.Cp86 |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
17047 |
| 140 PLN | |
17048 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 32. | Fi.Cp86 |
| 50 PLN | |
17054 |
1939 kartka z sygnaturą VI-1939 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp81 |
| 20 PLN | |
17055 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka ilustrowana - Pierwszy patrol ułański - sierpień 1914. | Fi.Cp88 |
| 50 PLN | |
17056 |
| 35 PLN | |
17060 |
1945 całostka z hasłem propagandowym 1a. | Fi.Cp92 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
17061 |
| 30 PLN | |
17062 |
1945 Belweder 1,50 zł, sygnatura w układzie poziomym, zezwolenie na druk nonparelem, karta wysłana 24.VI.1946 z Wałbrzycha do Staszowa. | Fi.Cp95AI |
| 20 PLN | |
17063 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana 4.IX.1946 z Poznania do Warszawy. | Fi.Cp95AI |
| 15 PLN | |
17064 |
| 40 PLN | |
17065 |
1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie kremowoszarym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk petitem; karta wysłana 8.VIII.1946 z miejscowości Mosina do Warszawy; zwraca uwagę kasownik prowizoryczny. | Fi.Cp95AII |
| 25 PLN | |
17066 |
1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 27.III.1947 z miejscowości Puszczykowo do Warszawy. | Fi.Cp96IA |
| 20 PLN | |
17067 |
| 45 PLN | |
17068 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowoszarym gładkim. | Fi.Cp96III |
| 50 PLN | |
17069 |
1947 Judaica - komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14.VI i 16.VI. | Fi.Cp97-98 |
| 80 PLN | |
17070 |
1948 kartka z nakładu VIII.47 wysłana z Szczecinka do Poznania. | Fi.Cp103 |
| 10 PLN | |
17071 |
| 40 PLN | |
17072 |
1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi. 1320,-). | Fi.Cp106 |
| 1 250 PLN | |
17073 |
1948 zabytkowy kościół w Pniowie, bardzo rzadka karta za 6(8) zł. na kartonie kremowoszarym z sygnaturą VIII 48 - 3.000.000, z nadrukiem typu 7, lekkie przebarwienia, poza tym w ładnym, typowym dla oryginalnego obiegu stanie; katalog Fischer do tej pory nie rozróżnia nakładów przy kartach przedrukowych, podstawową kartę z obiegu o tej sygnaturze, wycenia na 500 zł. | Fi.Cp119 |
| 200 PLN | |
17074 |
| 40 PLN | |
17075 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
17077 |
| 50 PLN | |
17078 |
| 150 PLN | |
17079 |
| 40 PLN | |
17080 |
1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp117 |
| 80 PLN | |
17081 |
1949 całostka wydania prowizorycznego. | Fi.Cp117 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
17083 |
1949 wydanie prowizoryczne, kartka z rzadką ilustracją nr 11 - Stanisław Moniuszko z nadrukiem typ 14. | Fi.Cp121I il.11 |
| 770 PLN SPRZEDANY | |
17084 |
1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 19, sygnatura VI.50. | Fi.Cp125 |
| 15 PLN | |
17085 |
1951 Bolesław Bierut, z hasłem propagandowym 22, sygnatura VI.50. | Fi.Cp125 |
| 15 PLN | |
17086 |
1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł). | Fi.Cp125-130 |
| 130 PLN | |
17087 |
1951 Światowy Tydzień Młodzieży, karta czysta. | Fi.Cp126 |
| 15 PLN | |
17088 |
1951 ilustrowana karta do życzeń 1-majowych. | Fi.Cp127 |
| 15 PLN | |