Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2903 |
| 350 PLN | |
2904 |
1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.III jako polecona z Krakowa do Zurichu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy numer cenzora szwajcarskiego 5508 !315; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu). | Fi.Cp9b, 85 Mi.P12/02 |
| 400 PLN | |
2905 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie. | Fi.U1-15; 32 |
| 150 PLN | |
2906 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 8 gr. + 16 gr. - frankatura dwukolorowa, miejscowy list urzędowy przesłany w Warszawie. | Fi.U26, U29 |
| 50 PLN | |
2907 |
1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, list urzędowy wraz z dołączonym kompletnym dowodem doręczenia, ofrankowany znaczkami różnych wydań, wysłany 19.VII z sądu w Tarnowie; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy. | Fi.U36, U17 |
| 80 PLN | |
2908 |
| 50 PLN | |
2909 |
1944 ekspresowy list polecony, wysłany 14.IV z Warszawy do miejscowości Revin we Francji, nie doręczony do adresata i zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy na każdym etapie drogi pocztowej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.86a, 110, 111 Mi.86B |
| 250 PLN | |
2910 |
1944 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG. | Fi.92-95; 34 |
| 40 PLN | |
2911 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria skasowana 15.VII na kopercie. | Fi.117-119 |
| 15 PLN | |
2912 |
1944 55-urodziny A.Hitlera, ozdobne arkusze, ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym 12.V w Radomiu, pierwsze dwa arkusze z pełną gumą, ostatni bez gumy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.117-119 |
| 250 PLN | |
2913 |
1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa! | Fi.125; 38 |
| 150 PLN | |
2914 |
1944 5 rocznica utworzenia Generalnej Guberni, znaczek za 10+10 zł. skasowany kasownikiem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu, na białym kartonie. | Fi.125; 38 |
| 80 PLN | |
2915 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczki cięty i ząbkowany za 10+10 zł. z błędem przesunięcie rytu zamku wawelskiego (środka) względem ramki. | Fi.125a, 125b nz |
| 150 PLN | |
2916 |
1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG. | |
| 30 PLN | |
2917 |
| 30 PLN | |
2918 |
1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.I z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, cenzura, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | |
| 120 PLN | |
2919 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 29.XII Częstochowy do Poznania (Mi. 40 euro.) | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 40 PLN | |
2920 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, uszkodzenie znaku opłaty "ciemna plamka za głową"; gwarancja. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 200 PLN | |
2921 |
1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 15 PLN | |
2922 |
1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.XII z Pruszkowa do Włocławka (Mi. 40 euro). | Fi.Cp10 Mi.P13 |
| 50 PLN | |
2923 |
| 50 PLN | |
2924 |
| 40 PLN | |
2925 |
| 60 PLN | |
2926 |
1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44 z usterką występującą w części nakładu "brak górnego szeryfa litery E w POSTKARTE", czysta. | Fi.Cp9c Mi.P12/03 |
| 120 PLN | |
2927 |
1944 widoki - szyby naftowe, próba znaczka za 6 gr. w kolorze zielonym, z serii nie wprowadzonej do obiegu, wydana jako niegumowana i tak skatalogowana w Michlu, piękny stan, gwarancja i opis Jungjohann BPP. | Fi.I P6 Mi.I P VI |
| 2 000 PLN | |
2928 |
1944 "ZAKOPANE (HOHE TATRA) Wintersportplatz-Luftkurort" - czytelna i wyraźna odbitka rzadkiego kasownika propagandowego (Fi.350,-), widokówka z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 15.VII z Zakopanego do Krakowa; nieznaczne przebarwienia (w rzeczywistości całość prezentuje się korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji). | Fi.XV |
| 250 PLN | |