Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2863 |
1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.72 |
| 10 PLN | |
2864 |
1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie. | Fi.72; 27 |
| 60 PLN | |
2865 |
1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik. | Fi.75 |
| 220 PLN | |
2866 |
| 150 PLN | |
2867 |
1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP. | Fi.78 |
| 20 PLN | |
2868 |
1942 tzw V-ka "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple propagandowe stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa. | Fi.78 |
| 150 PLN | |
2869 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1 zł frankatura wielokrotna - paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.VIII.1943 do miejscowości Żąkla Dolna koło Wiśnicza Nowego. | Fi.86 Mi.86A |
| 120 PLN | |
2870 |
| 30 PLN | |
2871 |
1942-4 Artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek, w bardzo dobrym stanie. | Fi.96-100, 104, 120- Mi.96-100, 104, 120- |
| 250 PLN | |
2872 |
| 40 PLN | |
2873 |
1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy. | Fi.Cp7 |
| 60 PLN | |
2874 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju. | Fi.Cp9a Mi.P12/01 |
| 15 PLN | |
2875 |
| 10 PLN | |
2876 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
2877 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 50 PLN | |
2878 |
| 30 PLN | |
2879 |
1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.Cp9III; 22 |
| 30 PLN | |
2880 |
1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej. | Fi.U31 |
| 80 PLN | |
2881 |
1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie. | Fi.U6 |
| 15 PLN | |
2882 |
1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość. | Fi.VIIc |
| 600 PLN | |
2883 |
| 15 PLN | |
2884 |
| 50 PLN | |
2885 |
| 80 PLN | |
2886 |
| 50 PLN | |
2887 |
1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy. | Fi.75 |
| 40 PLN | |
2888 |
1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.75; 35 |
| 40 PLN | |
2889 |
1943 list firmowy z Warszawy. | Fi.78 |
| 15 PLN | |
2890 |
1943 "Der Postort heißt/ Pocztowe oznaczenie miejscowosci brzmi ..." dodatkowy stempelek informacyjny na odwrocie, list wysłany 4.IX.1943 z agencji Ożarów do miejscowości Zakrzów. | Fi.78 |
| 70 PLN | |
2891 |
1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.IV.1944 (dzień urodzin "wodza") z Krakowa do Berlina, koperta firmowa "Donaulandische Treuhand- und Organisations-Gesellschaft m.b.H." z adresami filii na terenie GG; kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.78, 111 |
| 40 PLN | |
2892 |
1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43. | Fi.78, 79 |
| 80 PLN | |
2893 |
1943 list polecony ze Starego Sącza do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.78, 79 |
| 20 PLN | |
2894 |
1943 "Szachowe mistrzostwa GG", seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie miejscowego ekspresowego listu poleconego, przesłanego 30.I w Radomiu; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; temat - SZACHY. | Fi.96-100; 28 |
| 150 PLN | |
2895 |
| 40 PLN | |
2896 |
| 120 PLN | |
2897 |
1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie. | Fi.106 |
| 70 PLN | |
2898 |
1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie. | Fi.106; 32 |
| 35 PLN | |
2899 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte. | Fi.113-15 nz Mi.113-15 U |
| 150 PLN | |
2900 |
1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte. | Fi.113-15 Nz Mi.113-15 U |
| 80 PLN | |
2901 |
1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie. | Fi.116; 34 |
| 30 PLN | |
2902 |
1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź przesłana 20.IV z Chabówki do obozu, cenzura; zwraca uwagę rzadziej spotykany typ datownika, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |