Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
21750 |
1914 znaczek poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja Mikstein. | Fi.1 |
| 90 PLN | |
21751 |
1914 znaczki poczty Naczelnego Komitetu Narodowego. | Fi.1-2 |
| 200 PLN | |
21752 |
1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja. | Fi.1-2 |
| 230 PLN | |
21753 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie. | Fi.1-2 |
| 340 PLN | |
21754 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta na jednej podlepce, poza tym w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein. | Fi.1-2 |
| 180 PLN | |
21755 |
1914 wydanie poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja Miszczak. | Fi.1-2 |
| 280 PLN | |
21756 |
1914 Winieta dobroczynna "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SMARYTANINA" za 2 hal. na patriotycznej widokówce wysłanej z Krakowa we wrześniu 1917 (Fi.600.-), co ciekawe, pomimo, że przesyłka nie została oznaczona jako wojskowa (FELDPOST), Poczta nie naliczyło dopłaty, zalepkę tę stosowano przeważnie na kartach poczty polowej lub zgodnie z przeznaczeniem do zaklejania kopert na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1a |
| 450 PLN | |
21757 |
1914 zalepka dobroczynna Samarytanina, lekkie zażółcenia. | Fi.1a |
| 30 PLN | |
21758 |
1914 ilustrowana całostka, wydana na rzecz Niemieckiego Czerwonego Krzyża, przedstawiająca cesarza niemieckiego Wilhelma; długość sygnatury 36 mm; idealny stan zachowania; temat - CZEERWONY KRZYŻ. | Mi.P100A |
| 30 PLN | |
21759 |
1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej, zażółcenia w lewym górnym rogu. | |
| 10 PLN | |
21760 |
1914 stempel kamuflażowy "IX/63" Sieniawa - stosowany dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, na korespondencji cywilnej (na znaczkach i całostkach) bardzo rzadko spotykane; część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej, wysłana 19.VIII do Wiednia; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P218IIF |
| 150 PLN | |
21761 |
1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej, złamany w połowie. | |
| 10 PLN | |
21762 |
1914 formularz przekazu pieniężnego niemieckiej poczty polowej. | |
| 10 PLN | |
21763 |
1914 stempel kamuflażowy "IX/317" Kalwaria Zebrzydowska - stosowany w początkowym okresie wojny dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, na korespondencji cywilnej (na znaczkach i całostkach) bardzo rzadko spotykane; widokówka datowana 11.XI, wysłana do Pragi; lewy górny narożnik karty nadłamany. | Mi.142 |
| 150 PLN | |
21764 |
1914 kartka poczty polowej 27.10.14 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "III KOMPANIA BAONU UZUPEŁNIAJĄCEGO POLSKICH LEGIONÓW". | |
| 150 PLN | |
21765 |
| 10 PLN | |
21766 |
1914 stempel kamuflażowy "IX/67" Stanisławów 1 - stosowany w początkowym okresie wojny dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, formularz poczty polowej adresowany do Wiednia, wysłany z frontu, o czym informuje stempelek "Von der Armee im Felde", stempelek cenzury w Tarnowie. | |
| 50 PLN | |
21767 |
1914 Legiony Polskie - walki w Karpatach, widokówka (Jaremcze) datowana 6.XII, wysłana przez podoficera Legionów Polskich z miejscowości Maramarossziget do Witowa, ponieważ nadawca nie oznaczył przesyłki jako wojskowej (Feldpost) - poczta naliczyła dopłatę, znaczek unieważniono datownikiem Chochołów 5.I.1915; niezwykle rzadka całość z wczesnego, słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; słabszy stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
21768 |
1914 widokówka z Tulczyna datowana 20.X, napisana po polsku, wysłana jako przesyłka rosyjskiej poczty polowej do Mohylowa, pieczęć formacyjna "2 ROTA 11 SAPIERNOWO BATALJONA (2-a POTA 11o CAEPHAO ATAIOHA); kasownik odbiorczy Mohylew (-.) 31.X; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
21769 |
1914 kartka z Gdańska 2.11.14 ze stemplem okrętu Lübeck "Kaiserliche Marine / BRIEFSTEMPEL / Kommando / S.M.S. Lübeck", z tyłu nie wypisana. | |
| 120 PLN | |
21770 |
1914 kartka z opłaconą odpowiedzią z Czech 1.XI.14 do Komendy Etapowej w Krakowie, stempel POCZTA POLOWA LEGIONÓW L. 1., bardzo wczesny okres. | |
| 450 PLN | |
21771 |
1914 kartka z Gdańska 20.10.14 ze stemplem okrętu Augsburg "Kaiserliche Marine / BRIEFSTEMPEL / Kommando / S.M.S. Augsburg". | |
| 120 PLN | |
21772 |
1914 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L1., wyraźna odbitka jednego z najwcześniejszych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 24.IX z miejscowości Miskolcz do Krakowa do Departamentu Wojskowego NKN; pieczęć formacyjna aresztu garnizonowego, cenzura; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego, gwarancja Schmutz. | |
| 700 PLN | |
21773 |
1914 rosyjski stempel kamuflażowy stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, dofrankowana karta pocztowa, datowana 7.IX, wysłana z Płocka do Berna; znaki opłaty unieważnione stemplem kamuflażowym Płock typ 512.01 według Lewina, owalny stempelek cenzury rosyjskiej; stemple maskujące tego typu stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do prawdziwych rzadkości; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.82, P21 |
| 700 PLN SPRZEDANY | |
21774 |
1914 POLSKI KOMITET POMOCY SANITARNEJ, legitymacja członka jednej z pierwszych polskich organizacji o charakterze czerwonokrzyskim, powstałej 29.VIII.1914 w Warszawie, mającej za podstawowy cel niesienie pomocy żołnierzom polskim w armii rosyjskiej i ich rodzinom; właściciel legitymacji przydzielony został do "Dywizji transportu rannych"; bardzo dobrej jakości odbitki dekoracyjnej pieczęci organizacji, a także podpisy (faksymile?)" prezesa Zdzisława księcia Lubomirskiego i sekretarza Mariana Lutosławskiego; dekoracyjny, z pewnością rzadki, dokument w dobrym stanie zachowania (pionowo zgięty); temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 600 PLN | |
21775 |
1914 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej (Kucharski K.4.), stopień rzadkości 8 punktów (w skali 10 stopniowej), dobry stan zachowania (prawy dolny róg nadgięty). | Fi.Fp3 |
| 200 PLN | |
21776 |
1915 formularz poczty polowej ozdobiony rysunkiem przedstawiającym żołnierza francuskiego, wysłany 20.V za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej z frontu zachodniego do Bergedorfu, stempelek zwalniający przesyłkę od opłaty pocztowej, a za razem formacyjny "Soldatenbrief I.B.R.I.R.76", atrakcyjny walor w dobrym stanie zachowania (niewielki ubytek papieru na froncie). | |
| 60 PLN | |
21777 |
1915 list wysłany z Warszawy do żołnierza (oficera?) Gwardii Przybocznej w Piotrogrodzie, na odwrocie negatywowa pieczęć urzędu pocztowo-telegraficznego w Warszawie i kasownik odbiorczy 21.III; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
21778 |
1915 kartka z poczty etapowej 355 20.XII.15 ze stemplem formacyjnym "KOMENDA 3go BATALIONU 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU". | |
| 150 PLN | |
21779 |
1915 kartka na ozdobnym formularzu poczty polowej z Kutna do Niemiec. | |
| 80 PLN | |
21780 |
1915 kartka z poczty etapowej 351 15.IV.15 do Krakowa ze stemplem formacyjnym "LEGION POLSKI PUŁK 2 BATALION III KOMPANIA 11". | |
| 150 PLN | |
21781 |
1915 widokówka wysłana 6.VI za pośrednictwem austriackiej poczty polowej 186, pieczęć formacyjna Wojskowej Komendantury Krakowa. | |
| 25 PLN | |
21782 |
1915 list z Przemyśla do Wiednia wysłany pocztą lotniczą "Fliegerpost Przemyśl", data napisania kartki 15.I.1915. | |
| 300 PLN | |
21783 |
1915 pancernik SMS "Budapest", ozdobny formularz, nadany 3.I w agencji pokładowej okrętu (fioletowy kasownik), adresowany do Auspitz, treść napisana po polsku; stempelek cenzury; dowódcą jednostki do marca 1913, był Miklos Horthy, późniejszy regent Węgier; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
21784 |
1915 formularz Czerwonego Krzyża (część na odpowiedź) przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, podpisy po rosyjsku i niemiecku, wysłany 26.XI z obozu w miejscowości Barnauł do Wiśnicza, stempelki cenzury rosyjskiej i austriackiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 150 PLN | |
21785 |
1915 kartka z poczty polowej nr 74 22.XI.15 do Karlowych Warów, austriacki stempel formacyjny "INFANTERIEDIVISION SANITAETSANSTALT Nr 30". | |
| 40 PLN | |
21786 |
1915 (?) Legiony Polskie - koperta z orłem strzeleckim z napisem "WYDZIAŁ NACZELNY TOW. OPIEKI LEGIONOWEJ KRAKÓW" (Kucharski O.E.8.), bardzo dobry stan zachowania | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
21787 |
1915 nietypowy, wczesny formularz austriackiej poczty polowej, treść napisana po polsku, wysłany 3.I z miejscowości Oeblarn do Polskiej Ostrawy na Śląsku Austriackim; wzruszająca treść; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
21788 |
1915 formularz wysłany 4.IV ze szpitala fortecznego nr.2 w Krakowie do Brüx, doskonała odbitka niezwykle rzadko spotykanej odmiany datownika poczty polowej 186 z wyróżnikiem "1", różne dodatkowe stempelki, w tym formacyjny; karta podpisana przez komendanta szpitala! ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
21789 |
1915 formularz węgierskiego Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z rodzinami jeńców rosyjskich przetrzymywanych w obozie Ostffyasszonyfa, podpisy po niemiecku, węgiersku i rosyjsku; idealny stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 120 PLN | |