Aukcja 39. Poczty wojskowe I wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
10848

1917 kartka z poczty polowej w Chełmie ze stemplami cenzury.

20 PLN
10849

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Ryblewski.

70 PLN
10850

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 3 kop. na podlepce, gwarancja Mikstein.

100 PLN
10851

Fi.1-11
3 600 PLN
10852

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Mikstein, Schmutz.

150 PLN
10853

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, gwarancja Ways, Schmutz.

35 PLN
10854

25 PLN
10855

1918 wycinek z frontu oryginalnego listu opłaconego znaczkami poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Krawczyk.

Fi.3, 4, 7, 9
200 PLN
10856

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

25 PLN
10857

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego.

10 PLN
10858

20 PLN
10859

30 PLN
10860

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop., prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

400 PLN
10861

25 PLN
10862

Fi.10
35 PLN
10863

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek pierwszego wydania przedrukowego, brzydka guma, podniesiona gwarancja Schmutz.

Fi.11
780 PLN
10864

Fi.11
800 PLN
10865

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria czysta ząbkowana w pięknym stanie, gwarancje: Łaszkiewicz i Schmutz, Gryżewski i Falkowski, Mikstein, sygnatura Rachmanow i gwarancja Mikstein.

Fi.12-12B
Mi.12-15A
1 500 PLN
10866

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
10867

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Falkowski.

Fi.12A
10 PLN
10868

Fi.12B
20 PLN
10869

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków drugiego wydania przedrukowego, gwarancja Falkowski.

Fi.13A
10 PLN
10870

Fi.13A Np
Mi.13B
1 500 PLN
10871

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, piękny list polecony wysłany 20.4.18 ze sztabu Korpusu do II pułku ułanów stacjonującego w Mohylewie, list opłacono dwoma rzadkimi ząbkowanymi znaczkami za 35/1 kop., czyli 70 kop., literatura podaje wprawdzie taryfę za list polecony 60 kop.(35+25), ale tak opłaconych listów raczej się nie spotyka, w praktyce stosowano po prostu podwójną opłatę za list zwykły (35+35), po lewej stempel Poczty Polowej przy Sztabie I Polskiego Korpusu z numerem polecenia, bardzo rzadka całość, fotoatest.

Fi.13B
Mi.13A
6 000 PLN
10872

Fi.13B
120 PLN
10873

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego.

Fi.13bA
20 PLN
10874

Fi.14A
10 PLN
10875

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek drugiego wydania przedrukowego, lekkie załamanie, gwarancja Schmutz.

Fi.14B
15 PLN
10876

Fi.14B
20 PLN
10877

Fi.15A
20 PLN
10878

1918 przekaz paczkowy z Krasnegostawu 20.III.18 do jeńca wojennego w Tauberbischofheim w Niemczech, paczki do jeńców wojennych były bezpłatne, nie były zwolnione jedynie z opłaty stemplowej.

220 PLN
10879

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie.

70 PLN
10880

1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, pieczęć służbowa na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi.

50 PLN
10881

120 PLN
10882

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek opłaty stemplowej za 3 Ruble.

150 PLN
10883

1918 kartka z Kalisza 27.3.1918 do obozu w Skalmierzycach z rzadkim stemplem cenzury obozowej nr 14 w kolorze czerwonym.

550 PLN
10884

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, znaczek opłaty stemplowej za 0,15 Rubla.

200 PLN
10885

1918 Łomża - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży, z których ten ostatni jest najmniej znany i najsłabiej udokumentowany w literaturze; widokówka wysłana 22.III z Radomia do obozu, cenzura i dodatkowo parafka cenzora; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

500 PLN
10886

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie w czworobloku, widoczne na skanie lekkie załamanie w lewym dolnym rogu.

120 PLN
10887

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie.

50 PLN