Aukcja 39. Królestwo Polskie

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
10666

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 232 - Kutno (Fi.+75.-), poza poziomym załamaniem znaczka wraz z wycinkiem w ładnym stanie.

Mi.21x
100 PLN
10667

1866 Królestwo Polskie, dość częste w Kibartach fałszerstwo na szkodę poczty, dwukrotnie użyty znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, pod nim widoczny datownik ambulansowy z 1868 roku; jak na dwukrotne użycie w niezłym stanie.

Mi.21x
400 PLN
10668

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 1 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330), na wycinku, bardzo ładny stan.

Mi.18x
100 PLN
10669

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15 na wycinku; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+500.-); poza niewielkim uszkodzeniem przy dolnej perforacji, widocznym na skanie, w bardzo dobrym stanie.

Mi.21x
300 PLN
10670

1868 Królestwo Polskie - list do Triestu, nadany 5.VI w Warszawie, opłacony znaczkami rosyjskim: za 3 kop. wydania z 1865 roku na średnim papierze oraz za 1 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie znaczki ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5x15, przesunięty poddruk na znaczku 1-kopiejkowym !!! znaczki unieważniono kasownikiem numerowym z 1 o ozdobnej stopce w czterech kwadratach (typ IIA 8x9 mm), dodatkowo mały miejscownik w kolorze czerwonym, stempelek potwierdzający całkowite opłacenie listu przez nadawcę "FRANCO", niebieski stempelek nadawcy, na odwrocie kasownik odbiorczy z 7.VI; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.13y, 18x, 21x&nbs
750 PLN
10671

1868 obwoluta listu z firmy Grünzburg w Petersburgu do Warszawy nadany w ambulansie na linii kolejowej Petersburg - Warszawa, stempel warszawski odbiorczy typu IXA (24 mm).

Mi.18
150 PLN
10672

1868 Królestwo Polskie, list do Berlina, nadany 21.XI w ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym w Warszawie, opłacony znaczkami rosyjskim za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fischer +3300), dodatkowo stemple: "Ekspedycya Poczt Dworzec Warszawa" (Fischer +1000), pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ FRANCO", (Feuser +150 DM), stempelek informacyjny o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę "FRANCO", na odwrocie zalepka fabryczna oraz stempelek odbiorczy; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; fotoatest.

Mi.18x, 19x, 21x&nbs
1 000 PLN
10673

1869 obwoluta listu nadanego w ekspedycji dworcowej na drodze kolei Bydgosko - Wiedeńskiej w Warszawie (kasownik BW w okręgach) do Berlina, stempel ekspedycji z data 22/9, stempel tranzytowy i odbiorczy na odwrocie, koperta zagiętą stad załamane wszystkie znaczki, ogólnie dobry stan zachowania i bardzo ładna prezencja.

Fi.19x, 20, 21x
1 300 PLN
10674

1869 obwoluta listu miejscowego z Warszawy kasowanego kasownikiem z cyfrą 1 z ozdobna stopą w czterech kwadratach, stempel odbiorczy i godzinnik.

Mi.19x
250 PLN
10675

1869 Królestwo Polskie, najdroższa w tym wydaniu, bardzo rzadka na Ziemiach Polskich koperta za 10 kop., rozmiar: 115x75mm, wysłana 7.XII z Warszawy do Kijowa, znak opłaty unieważniony polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z prostą stopką) - Warszawa, na odwrocie miejscownik z napisami grażdanką; kasownik odbiorczy Kijowa z 14.XII; wszystkie kasowniki bardzo ładnie odciśnięte, kompletna nieuszkodzona pieczęć lakowa; dekoracyjna, bardzo zgrabna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.U13BII
1 500 PLN
10676

1872 prekursor kartek pocztowych, rosyjski formularz kartkowy bez znaku opłaty, wydany przed ukazaniem się kart pocztowych; bardzo rzadki walor, w stanie czystym - niespotykany! idealny stan zachowania.

200 PLN
10677

1872 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop., rozmiar: 113x73 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U16B
180 PLN
10678

1874 Królestwo Polskie, list do Warszawy, wysłany 7.I z Mariampola, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem Mariampol (MAPIMO) z ozdobnikiem, kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; koperta sygnowana "I.B.M.".

Mi.21x
250 PLN
10679

1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 8 kop., rozmiar: 113x73 mm; słabszy stan zachowania (tylna klapa zagięta, niewielkie ślady podlepek na odwrocie, na froncie minimalne ubytki powierzchni papieru).

Mi.U22B
150 PLN
10680

1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop., rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie).

Mi.U21B
100 PLN
10681

1877 Królestwo Polskie, list z Aleksandrowa do Warszawy, przesłany 1(12).VII ambulansem relacji Aleksandrów-Warszawa, opłacony znaczkiem rosyjskim za 8 kop. wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczek unieważniony kasownikiem ambulansu "POCZTOWYJ WAGON NO.27-28" (OTOB BAOH No.27-28), dodatkowo niebieski stempelek nadawcy tzw. kaszetka firmowa z datą; kasownik odbiorczy urzędu warszawskiego; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na froncie w rzeczywistości niezbyt widoczne).

Mi.26x
500 PLN
10682

1878 obwoluta listu z Łodzi 22.XII.78 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.26x
120 PLN
10683

1879 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie karta pod wpływem światła miejscami delikatnie ściemniała).

Mi.P3
60 PLN
10684

1879 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 139x113 mm; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ubytki powierzchni papieru po podlepkach).

Mi.U25D
80 PLN
10685

1880 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 7/10 kop., rozmiar: 139x113 mm; bardzo dobry stan zachowania (niewielkie ślady podlepek na odwrocie).

Mi.U28B
100 PLN