Aukcja 39. Królestwo Polskie

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
10626

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kalisza numer 191.

Mi.15
60 PLN
10627

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Przasnysza numer 266, Bojanowicz 5 punktów.

Mi.15
130 PLN
10628

1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 30 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniona polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, pierwszy raz w kolorze czerwonym, a po raz drugi, każdy znaczek oddzielnie, w kolorze czarnym; jest to jedyny znany ośmiokątny kasownik warszawski w kolorze czerwonym, co zostało opisane w monografii M.Bojanowicza na str.168; ta unikalna parka była ozdobą kolekcji F.Mertensa, M.Bojanowicza, a ostatnio G.Denisenki, fotoatest firmowy.

Mi.7
15 000 PLN
10629

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Miechowa numer 131, Bojanowicz 6 punktów.

Mi.15
140 PLN
10630

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Makowa numer 269, Bojanowicz 8 punktów.

Mi.21x
180 PLN
10631

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Rypina numer 251, Bojanowicz 10 punktów - najwyższy stopień rzadkości.

Mi.21x
450 PLN
10632

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany miejscownikiem Koła, rzadko spotykane.

Mi.15
160 PLN
10633

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Lipna numer 247, Bojanowicz 5 punktów.

Mi.21x
90 PLN
10634

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kamieńska numer 190, Bojanowicz 7 punktów.

Mi.15
190 PLN
10635

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sompolna numer 226, Bojanowicz 10 punktów - najwyższy stopień rzadkości.

Mi.15
280 PLN
10636

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Koła numer 223, Bojanowicz 2 punkty.

Mi.15
50 PLN
10637

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Piotrkowa numer 179, Bojanowicz 2 punkty.

Mi.15
70 PLN
10638

1865 znaczek rosyjski za 5 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sieradza numer 194, Bojanowicz 4 punkty.

Mi.20x
70 PLN
10639

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, prześwitka i słabsze ząbkowanie (tanio).

Mi.16y
40 PLN
10640

Mi.21x
60 PLN
10641

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), ładny stan.

Mi.16y
200 PLN
10642

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 221 - Konin, poza minimalnym uszkodzeniem przy lewej perforacji w bardzo ładnym stanie.

Mi.15y
100 PLN
10643

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Lublina numer 73.

Mi.21x
70 PLN
10644

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 253 - Płock, bardzo ładny stan.

Mi.15y
150 PLN
10645

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, bardzo ładny stan.

Mi.15y
120 PLN
10646

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sieradza numer 194, Bojanowicz 4 punkty.

Mi.21x
100 PLN
10647

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska (Fi.+350.-), ładny stan.

Mi.15y
300 PLN
10648

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, piękny stan.

Mi.13y
100 PLN
10649

1865 Królestwo Polskie, fałszerstwo na szkodę poczty - zagraniczny list zwrócony do nadawcy; opłacony dwoma dwukrotnie użytymi rosyjskimi znaczkami za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; jeden uprzednio skasowany kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1, drugi rosyjskojęzycznym datownikiem, oba unieważniono 15.9 polskim kasownikiem numerowym 106 - Tarnogród; jakkolwiek fałszerstwa na szkodę poczty były w Rosji dość powszechne, ale z Tarnogrodu nie zostały odnotowane; oferowany list był wprawdzie atestowany przez Z.Mikulskiego w 1985 roku, ale w kolekcji M.Bojanowicza leżał wśród listów przygotowanych do opisania i chyba się go nie doczekał; jest opłacony według bardzo rzadkiej taryfy zagranicznej 20 kop., która obowiązywała tylko kilka miesięcy (w 1866 roku została obniżona do 14 kop.); na awersie austriacki stempelek pochodzenia "Pologne", na odwrocie datowniki odbiorcze i tranzytowe Jaroslau 17.9, Sieniawa 17 Sep., Krynica 19.9 i droga powrotna Krakau 21.9, Szczakowa 21.9, Granica Dr.Żel. 21.9, ręczna adnotacja "wyjechał do domu" i o zwrocie koleją do Piotrkowa, fantastyczny obieg pocztowy, świetny stan zachowania, gwarancja i fotoatest Mikulski.

Mi.5 FP
15 000 PLN
10650

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony unikalnym rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 15; numery 12, 14, 15 i 16 używane były na linii kolei północnej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; to grupa najrzadszych kasowników Królestwa Polskiego; na polskim znaczku numer jeden są unikalne, ale i na rosyjskich, użytych jak się sądzi, do opłacania korespondencji w głąb Rosji po 1865 roku spotyka się je bardzo rzadko, doskonały stan, fotoatest firmowy.

Mi.5
2 400 PLN
10651

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 5 kop., wydania z 1865 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 283 - Warka (Fi.+500.-); bardzo słaby rysunek, papier w dobrym stanie, tanio.

Mi.13y
200 PLN
10652

1865 Królestwo Polskie, zestaw czternastu znaczków rosyjskich różnych wydań unieważnionych polskimi kasownikami numerowymi: 179 - Piotrków, 221 - Konin, 44 - Tykocin (Fi.+350.-), 191 - Kalisz, 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+500.-), 28 - Suwałki, 30 - Sejny (Fi.+200.-), 73 - Lublin, 211 -Skierniewice (Fi.+250.-), 223 - Koło, 45 - Pułtusk (Fi.+200.-), 175 - Granica (Fi.+250.-), 209 - Łowicz, 241 - Włocławek; w tym jedno fałszerstwo na szkodę poczty (podwójnie użyty znaczek); słabe stany, ale ciekawe i bardzo tanio.

Mi.5, 6, 13, 15, 19,
360 PLN
10653

1865 Królestwo Polskie - list z okresu przejściowego, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 na liście z Kibart do Rygi nadanym w dniu 2.4., czyli w jeden dzień po najpóźniejszej znanej dotychczas dacie użycia pierwszego polskiego znaczka; wycofywano go w tym czasie z obiegu ponownie wprowadzając doń znaczki rosyjskie (okres przejściowy trwał od 1.II do 13.IV); znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, obok datownik nadawczy z 2.4; na odwrocie datownik odbiorczy z Rygi z 22 marca 1865 (3.4); list z głębi Niemiec (Saksonia - stepelek nadawcy Julius Naumann / Limbach) został dowieziony przez firmę spedycyjną A.Feinberg&Rosa (stempelek na odwrocie) do granicy i stamtąd nadany wgłąb Rosji; pozwalało to zaoszczędzić około 10 kopiejek, gdyż list z Prus do Rosji kosztował równowartość 20 kopiejek, a list nadany z granicy tylko 10 kopiejek; z wielu względów bardzo ciekawa i bardzo dobrze zachowana całość, kolorowy fofoatest firmowy.

Mi.5
4 000 PLN
10654

1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop., bardzo rzadkiego na ziemiach polskich, wydania z 1864 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 260 - Płońsk (Fi.900 + 850.-); słaby rysunek, papier w dobrym stanie.

Mi.10
400 PLN
10655

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 77 Moszczanki, Bojanowicz 7 punktów.

Mi.21x
140 PLN
10656

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 191 Kalisza.

Mi.21x
50 PLN
10657

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 278 Sosnowca.

Mi.21x
70 PLN
10658

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 182 Łodzi.

Mi.15
50 PLN
10659

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 194 Sieradza, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.

Mi.21x
100 PLN
10660

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.

Mi.21x
70 PLN
10661

1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 158 Częstochowy, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika.

Mi.21x
90 PLN
10662

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. - błędnodruk z tłem 5-cio kopiejkówki, wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 213 - Stryków (Fi.400 + 500.-), poza kilkoma krótszymi ząbkami bardzo ładny stan.

Fi.19s
Mi.19xF
800 PLN
10663

Fi.19s
Mi.19F
600 PLN
10664

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 269 - Maków (Fi.+500.-), bardzo ładny stan.

Mi.21x
500 PLN
10665

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, z błędem "uszkodzona 1 w prawym górnym rogu", unieważniony czytelnie polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, używanym na odcinku kolei Warszawa - Łowicz i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, lekkie załamania poza tym w bardzo ładnym stanie.

Mi.21xIII
800 PLN