Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
10626 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kalisza numer 191. | Mi.15 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
10627 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Przasnysza numer 266, Bojanowicz 5 punktów. | Mi.15 |
| 130 PLN SPRZEDANY | |
10628 |
1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 30 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniona polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, pierwszy raz w kolorze czerwonym, a po raz drugi, każdy znaczek oddzielnie, w kolorze czarnym; jest to jedyny znany ośmiokątny kasownik warszawski w kolorze czerwonym, co zostało opisane w monografii M.Bojanowicza na str.168; ta unikalna parka była ozdobą kolekcji F.Mertensa, M.Bojanowicza, a ostatnio G.Denisenki, fotoatest firmowy. | Mi.7 |
| 15 000 PLN | |
10629 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Miechowa numer 131, Bojanowicz 6 punktów. | Mi.15 |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
10630 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Makowa numer 269, Bojanowicz 8 punktów. | Mi.21x |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
10631 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Rypina numer 251, Bojanowicz 10 punktów - najwyższy stopień rzadkości. | Mi.21x |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
10632 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany miejscownikiem Koła, rzadko spotykane. | Mi.15 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
10633 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Lipna numer 247, Bojanowicz 5 punktów. | Mi.21x |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
10634 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kamieńska numer 190, Bojanowicz 7 punktów. | Mi.15 |
| 190 PLN SPRZEDANY | |
10635 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sompolna numer 226, Bojanowicz 10 punktów - najwyższy stopień rzadkości. | Mi.15 |
| 280 PLN SPRZEDANY | |
10636 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Koła numer 223, Bojanowicz 2 punkty. | Mi.15 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
10637 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Piotrkowa numer 179, Bojanowicz 2 punkty. | Mi.15 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
10638 |
1865 znaczek rosyjski za 5 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sieradza numer 194, Bojanowicz 4 punkty. | Mi.20x |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
10639 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, prześwitka i słabsze ząbkowanie (tanio). | Mi.16y |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
10640 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Kalisza numer 191. | Mi.21x |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
10641 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), ładny stan. | Mi.16y |
| 200 PLN | |
10642 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 221 - Konin, poza minimalnym uszkodzeniem przy lewej perforacji w bardzo ładnym stanie. | Mi.15y |
| 100 PLN | |
10643 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Lublina numer 73. | Mi.21x |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
10644 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 253 - Płock, bardzo ładny stan. | Mi.15y |
| 150 PLN | |
10645 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 73 - Lublin, bardzo ładny stan. | Mi.15y |
| 120 PLN | |
10646 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sieradza numer 194, Bojanowicz 4 punkty. | Mi.21x |
| 100 PLN | |
10647 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska (Fi.+350.-), ładny stan. | Mi.15y |
| 300 PLN SPRZEDANY | |
10648 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, piękny stan. | Mi.13y |
| 100 PLN | |
10649 |
1865 Królestwo Polskie, fałszerstwo na szkodę poczty - zagraniczny list zwrócony do nadawcy; opłacony dwoma dwukrotnie użytymi rosyjskimi znaczkami za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; jeden uprzednio skasowany kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1, drugi rosyjskojęzycznym datownikiem, oba unieważniono 15.9 polskim kasownikiem numerowym 106 - Tarnogród; jakkolwiek fałszerstwa na szkodę poczty były w Rosji dość powszechne, ale z Tarnogrodu nie zostały odnotowane; oferowany list był wprawdzie atestowany przez Z.Mikulskiego w 1985 roku, ale w kolekcji M.Bojanowicza leżał wśród listów przygotowanych do opisania i chyba się go nie doczekał; jest opłacony według bardzo rzadkiej taryfy zagranicznej 20 kop., która obowiązywała tylko kilka miesięcy (w 1866 roku została obniżona do 14 kop.); na awersie austriacki stempelek pochodzenia "Pologne", na odwrocie datowniki odbiorcze i tranzytowe Jaroslau 17.9, Sieniawa 17 Sep., Krynica 19.9 i droga powrotna Krakau 21.9, Szczakowa 21.9, Granica Dr.Żel. 21.9, ręczna adnotacja "wyjechał do domu" i o zwrocie koleją do Piotrkowa, fantastyczny obieg pocztowy, świetny stan zachowania, gwarancja i fotoatest Mikulski. | Mi.5 FP |
| 15 000 PLN | |
10650 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony unikalnym rosyjskim sześciokątnym kasownikiem ambulansowym 15; numery 12, 14, 15 i 16 używane były na linii kolei północnej, stąd na odcinku Wierzbołów - Kowno, mogły zostać użyte na polskim znaczku numer jeden; to grupa najrzadszych kasowników Królestwa Polskiego; na polskim znaczku numer jeden są unikalne, ale i na rosyjskich, użytych jak się sądzi, do opłacania korespondencji w głąb Rosji po 1865 roku spotyka się je bardzo rzadko, doskonały stan, fotoatest firmowy. | Mi.5 |
| 2 400 PLN | |
10651 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 5 kop., wydania z 1865 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 283 - Warka (Fi.+500.-); bardzo słaby rysunek, papier w dobrym stanie, tanio. | Mi.13y |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
10652 |
1865 Królestwo Polskie, zestaw czternastu znaczków rosyjskich różnych wydań unieważnionych polskimi kasownikami numerowymi: 179 - Piotrków, 221 - Konin, 44 - Tykocin (Fi.+350.-), 191 - Kalisz, 311 - Aleksandrów Pograniczny (Fi.+500.-), 28 - Suwałki, 30 - Sejny (Fi.+200.-), 73 - Lublin, 211 -Skierniewice (Fi.+250.-), 223 - Koło, 45 - Pułtusk (Fi.+200.-), 175 - Granica (Fi.+250.-), 209 - Łowicz, 241 - Włocławek; w tym jedno fałszerstwo na szkodę poczty (podwójnie użyty znaczek); słabe stany, ale ciekawe i bardzo tanio. | Mi.5, 6, 13, 15, 19, |
| 360 PLN SPRZEDANY | |
10653 |
1865 Królestwo Polskie - list z okresu przejściowego, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 na liście z Kibart do Rygi nadanym w dniu 2.4., czyli w jeden dzień po najpóźniejszej znanej dotychczas dacie użycia pierwszego polskiego znaczka; wycofywano go w tym czasie z obiegu ponownie wprowadzając doń znaczki rosyjskie (okres przejściowy trwał od 1.II do 13.IV); znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 282 - Kibarty, obok datownik nadawczy z 2.4; na odwrocie datownik odbiorczy z Rygi z 22 marca 1865 (3.4); list z głębi Niemiec (Saksonia - stepelek nadawcy Julius Naumann / Limbach) został dowieziony przez firmę spedycyjną A.Feinberg&Rosa (stempelek na odwrocie) do granicy i stamtąd nadany wgłąb Rosji; pozwalało to zaoszczędzić około 10 kopiejek, gdyż list z Prus do Rosji kosztował równowartość 20 kopiejek, a list nadany z granicy tylko 10 kopiejek; z wielu względów bardzo ciekawa i bardzo dobrze zachowana całość, kolorowy fofoatest firmowy. | Mi.5 |
| 4 000 PLN | |
10654 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop., bardzo rzadkiego na ziemiach polskich, wydania z 1864 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 260 - Płońsk (Fi.900 + 850.-); słaby rysunek, papier w dobrym stanie. | Mi.10 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
10655 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 77 Moszczanki, Bojanowicz 7 punktów. | Mi.21x |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
10656 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 191 Kalisza. | Mi.21x |
| 50 PLN | |
10657 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 278 Sosnowca. | Mi.21x |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
10658 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 182 Łodzi. | Mi.15 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
10659 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 194 Sieradza, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika. | Mi.21x |
| 100 PLN | |
10660 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 241 Włocławka, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika. | Mi.21x |
| 70 PLN | |
10661 |
1865 znaczek rosyjski za 10 kop. stemplowany kasownikiem numerowym 158 Częstochowy, znaczek użyty dwukrotnie na szkodę poczty, uszkodzony obrazek znaczka przy usuwaniu poprzedniego kasownika. | Mi.21x |
| 90 PLN | |
10662 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. - błędnodruk z tłem 5-cio kopiejkówki, wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 213 - Stryków (Fi.400 + 500.-), poza kilkoma krótszymi ząbkami bardzo ładny stan. | Fi.19s Mi.19xF |
| 800 PLN SPRZEDANY | |
10663 |
1866 rosyjski znaczek wydania z 1866 roku za 3 kop. z błędnym poddrukiem dla znaczka za 5 kop., kasownik BW linii kolejowej na trasie Bydgoszcz - Wiedeń, doskonały stan zachowania. | Fi.19s Mi.19F |
| 600 PLN | |
10664 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 269 - Maków (Fi.+500.-), bardzo ładny stan. | Mi.21x |
| 500 PLN | |
10665 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku, na żeberkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, z błędem "uszkodzona 1 w prawym górnym rogu", unieważniony czytelnie polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, używanym na odcinku kolei Warszawa - Łowicz i znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich, lekkie załamania poza tym w bardzo ładnym stanie. | Mi.21xIII |
| 800 PLN SPRZEDANY | |