Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14146 |
1953 Bitwa pod Grunwaldem, staloryt - odbitka z wklęsłodrukowej kliszy kreskowej w kolorze szarozielonym, sygnowana, niezwykła praca dyplomowa Czesława Słani na ASP w Krakowie, która przyczyniła się do przyznania mu tytułu "summa cum laude" (z najwyższą pochwałą), ujawniła wielki talent tego wybitnego twórcy, wspaniały walor do zbioru tematycznego, fotoopinia Schmutz. | |
| 3 200 PLN | |
14147 |
1953 stempel okolicznościowy Międzynarodowych Regat Żeglarskich. | |
| 10 PLN | |
14148 |
1953 stempel okolicznościowy umowy międzyrządowej z ZSRR. | |
| 10 PLN | |
14149 |
1953 stempel propagandowy "Zbiórka złomu to obowiązek obywatelski". | |
| 10 PLN | |
14150 |
1954 stempel okolicznościowy Zawodów Szybowcowych w Lesznie. | Fi.712 Mi.851 |
| 10 PLN | |
14151 |
1954 wydanie lotnicze, oba znaczki z podwójnym moletowaniem WARSZAWA, gwarancja Więcław. | Fi.719s Mi.859I |
| 650 PLN SPRZEDANY | |
14152 |
1954 karnet - "500 LECIE POWROTU POMORZA DO POLSKI". | Fi.732-736 Mi.872-876 |
| 35 PLN | |
14153 |
1954 znaczek z podwójnym L w OLSZTYN, gwarancja Krawczyk. | Fi.736s Mi.876 |
| 50 PLN | |
14154 |
1954 "podwójne L w OLSZTYN" - znaczek na liście poleconym wysłanym 8.VIII.1955 z Białegostoku do Warszawy, kasownik odbiorczy. | Fi.736s Mi.876 |
| 40 PLN | |
14155 |
1954 500 lecie powrotu Pomorza do Polski, znaczek za 1.55 zł. z podwójnym moletowaniem "L" w OLSZTYN, gwarancja. | Fi.736s Mi.876 |
| 15 PLN | |
14156 |
1954 500. rocznica powrotu Pomorza do Polski, znaczek z potrójnym L w OLSZTYN. | Fi.736u Mi.876 |
| 200 PLN | |
14157 |
1954 stempel okolicznościowy konkursu im. Fryderyka Chopina. | Fi.737 Mi.879 |
| 10 PLN | |
14158 |
1954 "V MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM. FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa 1, znaczek na kopercie, ostemplowany okolicznościowo 8.XI w pierwszym dniu obiegu (Myślicki 54 031). | Fi.737 Mi.879 |
| 15 PLN | |
14159 |
1954 karnet - "V KONKURS PIANISTYCZNY im. FRYDERYKA CHOPINA w WARSZAWIE". | Fi.737-739 Mi.879-881 |
| 50 PLN | |
14160 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 40 gr. w kolorze szarym, gwarancja Krawczyk. | Fi.740 Mi.882 |
| 400 PLN | |
14161 |
1954 FDC 160. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego. | Fi.741 Mi.883 |
| 10 PLN | |
14162 |
1954 160. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim. | Fi.741s Mi.883P |
| 120 PLN | |
14163 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek za 60 gr. w kolorze niebieskim (Mi.100 euro), gwarancja Falkowski. | Fi.741s Mi.883P |
| 200 PLN | |
14164 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze niebieskim z pocztowego obiegu. | Fi.741s Mi.883P |
| 150 PLN | |
14165 |
1954 160 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, niebieski znaczek za 60 gr., w kolorze odmiennym od definitywnego, autorstwa Czesława Słani na liście poleconym wysłanym 5.XII z Ursusa do Warszawy, kasownik odbiorczy; znaczki kasowane tej odmiany, spotyka się bardzo rzadko, listy należą do prawdziwych rzadkości współczesnej polskiej filatelistyki; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.741s, 713a, 740 Mi.883P, 852, 882&nb |
| 1 200 PLN | |
14166 |
1954 zwierzęta chronione, blok legitymacyjny. | Fi.746A Mi.888B |
| 35 PLN | |
14167 |
1954 FDC - "10-lecie PRL", 5 kopert, seria 10 znaczkowa. | Fi.747-756 Mi.889-896 |
| 140 PLN | |
14168 |
1954 stempel okolicznościowy 600-lecia miasta Rzeszowa. | |
| 10 PLN | |
14169 |
1954 stempel okolicznościowy Narady Rzemiosła. | |
| 10 PLN | |
14170 |
1954 stempel okolicznościowy Zjazdu SD. | |
| 10 PLN | |
14171 |
1954 stempel okolicznościowy Wystawy Rolnicza w Rzeszowie. | |
| 10 PLN | |
14172 |
1954 rocznik kopert FDC (bez bloku "niebieskiego"). | |
| 550 PLN | |
14173 |
1954 stempel okolicznościowy Wystawy Przemysłu Drobnego i Rzemiosła. | |
| 10 PLN | |
14174 |
1954 stempel okolicznościowy Dnia Kobiet. | |
| 10 PLN | |
14175 |
1954 stempel okolicznościowy II Zjazdu PZPR. | |
| 10 PLN | |
14176 |
1954 stempel okolicznościowy Krajowej Wystawy Wynalazczości. | |
| 10 PLN | |
14177 |
1954-1989 ssaki, gady i płazy - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.151 euro). | |
| 210 PLN | |
14178 |
1954 III Zjazd PZF, blok czysty. | Fi.Bl.13 |
| 60 PLN | |
14179 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy - "zielony" (Mi.50 euro, Fi.90.-). | Fi.Bl.13 |
| 60 PLN | |
14180 |
1954 III Zjazd PZF, tzw. "niebieski blok" lotniczy, z podwójnym moletowaniem prawego górnego naroża, gwarancja. | Fi.Bl.13 NDs Mi.Bl.AI DP |
| 680 PLN | |
14181 |
1954 III Zjazd PZF, blok lotniczy z podwójnym moletowaniem, kasowany w pierwszym dniu obiegu, gwarancja. | Fi.Bl.13s Mi.Bl.13 DP |
| 50 PLN | |
14182 |
1954 FDC - "III Zjazd PZF" blok lotniczy "zielony" z podwójnym moletowaniem (sam blok - Mi.70 euro), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Bl.13s Mi.Bl.13 DP |
| 120 PLN | |
14183 |
1954 III Zjazd PZF, blok czysty z podwójnym moletowaniem prawego górnego naroża, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Bl.13s Mi.Bl.12 DP |
| 80 PLN | |
14184 |
1954 III Zjazd PZF, rzadki kasowany obiegowo blok z lekkim podwójnym moletowaniem prawego górnego naroża, liczony jak zwykły. | Fi.Bl.13(s) Mi.Bl.13 (DP) |
| 70 PLN | |
14185 |
1955 stempel okolicznościowy Szybowcowych Mistrzostw Polski. | Fi.712 Mi.851 |
| 10 PLN | |