Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17470 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.6 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
17471 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, pamiątka filatelistyczna - znaczki obu wydań skasowane 10.IV na odwrocie karty pocztowej; dodatkowo stempelek polecenia - niezwykłej rzadkości rekwizyt Poczty Korpusu, na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie nieosiągalny; sygnowane monogramem wiązanym; karta w słabszym, ale znaczki w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.6, 7, 12-15A, 12- |
| 300 PLN | |
17472 |
1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.8 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
17473 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczka za 35 kop. z międzypolem międzysektorowym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 360 PLN | |
17474 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 800 PLN | |
17475 |
1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, nierównomiernie nałożona guma - charakterystyczne dla znaczków tego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.11 |
| 900 PLN | |
17476 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, cięte, gwarancje Schmutz, Schmutz, Schmutz. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 90 PLN | |
17477 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 100 PLN | |
17478 |
1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz lub Krawczyk. | Fi.12-15A, 13bA |
| 80 PLN | |
17479 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria czysta ząbkowana w pięknym stanie, gwarancje: Perzyński, Ćwiertnia i podwójna sygnatura Rachmanow, Schmutz i sygnatura Rachmanow, Schmutz. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 1 400 PLN | |
17480 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ośmioblok ciętych znaczków za 10 kop. z paskiem międzypól, lekkie ślady podlepienia na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.12A Mi.12B |
| 410 PLN SPRZEDANY | |
17481 |
1918wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.13 |
| 300 PLN | |
17482 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35/1 kop., na gumie widoczne spękania, świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.13A Mi.13B |
| 200 PLN | |
17483 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok rzadkich ząbkowanych znaczków za 35 kop., prawy górny z błędem na poz.3 "przerwana 5", piękny stan - rzadszych znaczków tego wydania nie spotyka się w wieloblokach, gwarancja Schmutz. | Fi.13B Mi.13A |
| 1 500 PLN | |
17484 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, dziesięcioblok ciętych znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp", lekkie pęknięcia i zmatowienie gumy na górnym pasku znaczków, gwarancja z opisem błędów Schmutz. | Fi.13bA Mi.13B |
| 320 PLN | |
17485 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.14B |
| 400 PLN | |
17486 |
1918 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty etapowej w Lublinie 22.I.1918 ze stemplem Kreiskomando Lublin. | |
| 60 PLN | |
17487 |
1918 formularz wysłany 7.X ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny. | |
| 20 PLN | |
17488 |
1918 część podwójnego formularza dla włoskich jeńców wojennych, wysłana z obozu w Austrii do Pizy, gdzie dotarła 6.IX; liczne stemple cenzur austriackich i włoskich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 120 PLN | |
17489 |
1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona, wykonaną piórkiem, ilustracją "Obrona Saragossy", sygnowana, wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | |
| 900 PLN | |
17490 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą bez podlepki. | |
| 70 PLN | |
17491 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, ze stemplem Naczelnika Aprowizacji i Finansów I Korpusu Polskiego i datą przyjęcia na magazyn na odwrocie. | |
| 200 PLN | |
17492 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - bardzo rzadki znaczek opłaty stemplowej za 0,20 Rubla, II wydanie na cienkim bibułowym papierze, z oryginalną gumą bez podlepki, lekko spękany. | |
| 800 PLN | |
17493 |
1918 list polecony, wysłany 10.VI z zapasowego szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 878 do Berlina; pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; zwraca uwagę nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 70 PLN | |
17494 |
1918 widokówka (rosyjskie umocnienia na Pradze) wysłana przez żołnierza niemieckiego z Warszawy do Opola, 3.XI - zaledwie na tydzień przed dniem odzyskania niepodległości 11.XI; stempelek cenzury poznańskiej. | |
| 50 PLN | |
17495 |
1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka wysłana 11.IX z terenu Francji do Richmond Hill w USA; stempelek cenzury; adres nadawcy usunięty (wydrapany) przez cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
17496 |
1918 widokówka (Kraków) napisana po polsku ze "znaczkiem" poczty polowej, wysłana 1.I za pośrednictwem poczty polowej 205 do Przemyśla, pieczęć formacyjna "K.k. Dions.-Tel.-Abt. Nr.45". | |
| 50 PLN | |
17497 |
1918 kartka z Kalisza 27.3.1918 do obozu w Skalmierzycach z rzadkim stemplem cenzury obozowej nr 14 w kolorze czerwonym. | |
| 650 PLN | |
17498 |
1918 Armia Hallera - formularz do Lwowa wysłany 8.I z poczty polowej 408 - jednostka ukraińska, przez Polaka służącego w armii austriackiej na froncie zachodnim, z treści listu wynika niedwuznacznie, że nadawca zamierza przedrzeć się przez linię frontu i najpewniej dołączyć do polskiej armii we Francji; fragment treści: "... przypuszczam, o ile sytuacja w najbliższym czasie się nie wyjaśni - trzeba będzie niebawem zmienić klimat ... nie jest bowiem wykluczone, że będziemy mieli sposobność spijać wina szampańskie"; w tym czasie bardzo wielu Polaków z armii niemieckiej i austriackiej zasilało w ten sposób szeregi powstającego Wojska Polskiego, jak widać dotyczyło to też żołnierzy zmuszonych do służby w jednostkach ukraińskich; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 350 PLN | |
17499 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2 |
| 200 PLN | |
17500 |
1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp3 |
| 250 PLN | |
17501 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop., czysta, na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 160 PLN | |
17502 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop., niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cs3 |
| 900 PLN | |
17503 |
1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Perzyński. | Fi.2 |
| 60 PLN | |
17504 |
1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Gryżewski. | Fi.3 |
| 50 PLN | |
17505 |
1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Gryżewski. | Fi.4b |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
17506 |
1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Perzyński. | Fi.11 |
| 40 PLN | |
17507 |
1919 wydanie prowizoryczne rumuńskiej poczty okupacyjnej na Pokuciu, gwarancja Perzyński. | Fi.13 |
| 80 PLN | |
17508 |
1919 POCZTA POLOWA W.P.*1*, od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 3.I.1919. jest najwcześniejszą znaną datą użycia datownika (typu 4b) tzw. "grubej 1" - do tej pory był to 15.II; to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | |
| 500 PLN | |
17509 |
1919 wojna polsko-sowiecka, Front Białorusko - Litewski, widokówka wysłana 26.XI z kompanii telegraficznej 1 Dywizji Legionów za pośrednictwem poczty polowej 27; stempelek formacyjny. | |
| 120 PLN SPRZEDANY | |