Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17430 |
1916 Legiony Polskie - formularz z kompanii saperów I brygady, wysłany 17.VI do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 118. | |
| 50 PLN | |
17431 |
1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka "SZLĄSK 1915 R: L(egiony) P(olskie)" wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny "An F.P.335 nicht gehörig Feldp.355". | |
| 120 PLN | |
17432 |
1916 kartka z Lublina 27.VIII.16 ze stemplem formacyjnym oddziału pochówkowego Deutsche Kriegergraber - Abteilung beim K.u.k. Mil. Gen. Gouv. in Polen. | |
| 40 PLN | |
17433 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 4.II z Krakowa, adresowana do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, cenzura krakowska. | |
| 60 PLN | |
17434 |
1916 widokówka napisana po polsku, wysłana 13.IX za pośrednictwem poczty polowej 86, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. INF. DIV. SAN. ANST. Nr.45". | |
| 20 PLN | |
17435 |
1916 Legiony Polskie - widokówka z III Baonu 1. pułku piechoty, przesłana 10.XI do Lublina za pośrednictwem poczty polowej 389, stempelek formacyjny; dobry stan zachowania (przebarwienia). | |
| 80 PLN | |
17436 |
1916 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 27.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c"), adresowana do szpitala rezerwowego Legionów Polskich w Kamieńsku; stempel nadawczy: "MILITARSEKTION DES POLNISCHEN OBERSTEN NATIONAL KOMITEES"; bardzo rzadko spotykany, polski (!) stempelek cenzury; wszystkie stemple bardzo wyraźnie odciśnięte, całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
17437 |
1916 formularz wysłany 29.I ze szpitala fortecznego nr.10 w Krakowie, za pośrednictwem poczty polowej 186; pieczęć formacyjna z godłem; ślady archiwizacji. | |
| 35 PLN | |
17438 |
1916 (?) nalepka towarzysząca workowi z listami wysłanymi za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej przy 12 Dywizji Zapasowej; nietypowy, rzadko spotykany w tak dobrym stanie walor. | |
| 200 PLN | |
17439 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 20.X z otwartej zaledwie kilka dni wcześniej poczty polowej 389, którą 10.X w związku z reorganizacją austriackiego systemu poczt wojskowych przemianowano z poczty polowej 118; czytelna odbitka stempla formacyjnego "I. Brygada Piłsudskiego/ Komenda II. baonu 5.p.p. Leg.Pol."; dobry stan zachowania (naturalne przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 300 PLN | |
17440 |
1916 Legiony Polskie formularz wysłany 5.XI wyjątkowo za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwery do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "KOMENDA I. DYWIZYONU PUŁKU ARTYLERYI LEGIONÓW POLSKICH, dodatkowy stempel "VON DER ARMEE IM FELDE"; nietypowy walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); 1917 Polski Korpus Posiłkowy, formularz poczty polowej (Kucharski K.92) wysłany 2.IX z Żurawicy, stempel formacyjny z orłem "Dowództwo III Batalionu 2 p.piechoty WOJSK POLSKICH" (nieopisany u Berka); dodatkowy stempelek "Von der Armee im Felde"; cenzura; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 500 PLN | |
17441 |
1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, wysłany 21.IX z obozu w miejscowości Kurmysz do Lwowa, "Wydanie Sekcyi wywiad. kraj. Stow. Czerwonego Krzyża we Lwowie", podpisy po polsku, rosyjsku i francusku, stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre", stempelki cenzury rosyjskiej i austriackiej. | |
| 150 PLN | |
17442 |
1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163, obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla, do miejscowości Rzęsna Polska, pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany; przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
17443 |
1916 list austriackiej poczty polowej z Kielc 17.XII.16 do Niemiec. | |
| 60 PLN | |
17444 |
1916 sekretnik legionowy wydawnictwa Komitetu Narodowego Polski, uszkodzone brzegi sekretnika. | |
| 300 PLN | |
17445 |
1916 legionowe nalepki dobroczynne. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
17446 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
17447 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
17448 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
17449 |
1916 kartka ze szpitala wojskowego w Stryju ze stemplem miejscowej cenzury wojskowej. | |
| 25 PLN | |
17450 |
1916 list urzędowy z prezydium policji w Warszawie 17.8.16 do Kozienic. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
17451 |
1917 list z poczty polowej 117/II ze stemplem formacyjnym. | Fi.31 |
| 80 PLN | |
17452 |
1917 kartka austriackiej poczty polowej z Chełma 8.III.17. | |
| 50 PLN | |
17453 |
1917 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka z Ciechanowa, wysłana 3.IX, adresowana na pocztę polową 378 (w Przemyślu), stempelek cenzury niemieckiej; karta pionowo zgięta. | |
| 40 PLN | |
17454 |
1917 kartka Z Radomia 18.XI.17, reprodukcja obrazu W. Kossaka "Racławice". | |
| 20 PLN | |
17455 |
1917 "K.u.k. 30,5 cm. Mörser-Batterie Nr.28" - bateria ciężkich haubic (moździerzy oblężniczych) Škoda 305 mm, praktycznie najcięższej artylerii stosowanej w czasie I wojny światowej, moździerze te wykorzystywano m.in. w czasie obrony Przemyśla; widokówka pisana po polsku, wysłana 21.VII do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 376 (kasownik z wyróżnikiem "b"); niezwykle ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
17456 |
1917 widokówka z Tourhout (Belgia) wysłana 28.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 783 do Norymbergi, pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 25 PLN | |
17457 |
1917 karta pocztowa z obozu jenieckiego na Węgrzech, napisana przez Polaka służącego w armii rosyjskiej; wysłana 16.III z miejscowości Osi do Jelonek (obecnie dzielnicy Warszawy); parafka cenzora i stempelki cenzury austriackiej i niemieckiej. | |
| 50 PLN | |
17458 |
1917 Legiony Polskie - formularz ze sztabu II Brygady, wysłany 7.VI do Kielc za pośrednictwem poczty polowej 378, stempel formacyjny "Oddział sztabowy II Brygady Leg. polsk."; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
17459 |
1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla rosyjskich oficerów (w tym także Polaków), koperta-formularz wysłana 5.VII z obozu do sekcji Moskiewskiego Komitetu Pomocy jeńcom w Kopenhadze, stempelki i zalepka cenzury obozowej; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 250 PLN | |
17460 |
1917 list polecony, wysłany 16.VII do Berlina, za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.380, specjalna nalepka polecenia, na odwrocie stempelek nadawcy gotykiem "Deutsche Feldpost Nr.380" i kasownik odbiorczy. | |
| 40 PLN | |
17461 |
1917 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka (Olkusz) wysłana 17.XI za pośrednictwem urzędu etapowego w Olkuszu (kasownik z wyróżnikiem "b"), adresowana na pocztę polową 378a, cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
17462 |
1917 kartka z poczty polowej 378 14.VI.17 do Radomia na ozdobnym druku 5 Pułku Piechoty ze stemplem formacyjnym Komendy 4 Kompanii V Baonu. | |
| 220 PLN | |
17463 |
1917 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht) - czysty formularz poczty polowej nieopisany w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationery of the Polish Legion 1914-1918" !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 300 PLN | |
17464 |
1917 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej nieopisany w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationery of the Polish Legion 1914-1918" !!! w typie formularza Kucharski K.60. (o bardzo wysokim stopniu rzadkości 8 na 10 punktów), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego; temat - PIŁSUDSKI. | |
| 600 PLN | |
17465 |
1917 Polski Korpus Posiłkowy - koperta wysłana 6.VI za pośrednictwem poczty polowej 378 do Dąbrowy Górniczej, nieopisana u Berka dwuwierszowa pieczęć formacyjna z orłem "Komenda personalnej stacyi zbornej Legionów polskich"; stempelek cenzury w języku niemieckim; dobry stan zachowania (tylna klapa uszkodzona), ładnie odbite stemple; w obrocie pocztowym Legionów Polskich wykorzystywana głównie karty, koperty spotyka się dużo rzadziej. | |
| 200 PLN | |
17466 |
1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 110 PLN SPRZEDANY | |
17467 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 4 kop. na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 180 PLN | |
17468 |
1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 100 PLN | |
17469 |
1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja i oznaczenie IIIb Schmutz. | Fi.3 |
| 30 PLN | |