Aukcja 35. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13310

1917 niezrealizowane projekty (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal. w kolorach zielonym, karminowym i lilabrązowym, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na papierze kredowym.

480 PLN
13311

Mi.2
80 PLN
13312

1918 seria pomnikowa, znaczki za 5 f./2 gr., 10 f./6 gr. i 25 f./10 gr. z nadrukami odwróconymi, gwarancje Petriuk BPP i Schmutz, Gryżewski i Schmutz, Schmutz.

Fi.2, 3, 4 No
1 400 PLN
13313

1918 seria pomnikowa, kompletne dwa arkusze znaczków za 5 f./2 gr. i 10 f./6 gr., z późnej fazy druku, z wieloma błędami: "Poezta", "uszkodzone N", "kropka między nóżkami k", "prawa 5 z kropką", "plamka przylegająca do l u góry", poz.20 "I zamiast prawej 1", "plamka przylegająca do l u dołu", "ols uszkodzone" i inne niekatalogowane.

Fi.2, 3 B1-9
600 PLN
13314

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5
70 PLN
13315

1918 seria pomnikowa.

Fi.2-5
Mi.2-5
75 PLN
13316

1918 seria pomnikowa, seria znaczków z nadrukami z poz. 22 z błędem "o i l połączone", znaczek za 50 fen. ślad po podlepce, wszystkie znaczki gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2-5 B8
Mi.2-5
200 PLN
13317

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2 B1
Mi.2
40 PLN
13318

Fi.2 B1
Mi.2
30 PLN
13319

1918 seria pomnikowa, lewy górny znaczek z błędem "kropka w literze k", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2 B3
Mi.2
35 PLN
13320

1918 seria pomnikowa, znaczki z nadrukiem z poz. 19-20/28-29, prawy górny znaczek z błędem występującym "uszkodzone kropka pomiędzy nóżkami k".

Fi.2 B3
Mi.2
45 PLN
13321

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka w prawej cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2B5
Mi.2
50 PLN
13322

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędnym nadrukiem formą z nominałem 25 zamiast 5 fen., rzadkie znane z kilku arkuszy.

Fi.2 P1
Mi.2
2 500 PLN
13323

1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Jungjohann.

Mi.3
10 PLN
13324

Mi.3
80 PLN
13325

1918 POCZTA POLSKA STAWISZYN - seria pomnikowa, dwa znaczki za 10 fen./6 gr. z bardzo rzadkim, szczególnie w całości, pięknym kasownikiem prowizorycznym ze Stawiszyna, gwarancja.

180 PLN
13326

1918 seria pomnikowa, ośmioblok z znaczkiem z błędem "Poezta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3B1
Mi.3
60 PLN
13327

Fi.3 B1
Mi.3
30 PLN
13328

Fi.3 B1
Mi.3
25 PLN
13329

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka w k", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3 B3
Mi.3
40 PLN
13330

1918 list z Zawiercia do Dąbrowy Górniczej, stempel prowizoryczny, znaczek z błędem z poz. 26 "uszkodzone P w Poczta", koperta mocno przycięta z lewej strony, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.3B4, 86A
Mi.3, 90
200 PLN
13331

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem z poz. 3 występujący w niewielkiej części nakładu "I zamiast prawej 1", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3 B7
Mi.3
100 PLN
13332

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem z poz. 31 z błędem "uszkodzona prawa jedynka", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3 B7
Mi.3
25 PLN
13333

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "połączone o i l", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3 B8
Mi.3
30 PLN
13334

1918 seria pomnikowa, czworoblok z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.3No
Mi.3K
200 PLN
13335

1918 seria pomnikowa, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.3No
Mi.3K
45 PLN
13336

1918 seria pomnikowa, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja.

Fi.3No
Mi.3K
30 PLN
13337

1918 seria pomnikowa, czworoblok z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.3 No
Mi.3 K
135 PLN
13338

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "kropka między c i z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4 B
Mi.4
50 PLN
13339

Fi.4 B1
Mi.4
60 PLN
13340

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", ciężkie podlepki, gwarancja Jungjohann.

Fi.4 B1
Mi.4
60 PLN
13341

1918 seria pomnikowa, znaczek z rzadkim błędem występującym w części nakładu z poz. 32 "częściowy brak nadruku Poczta Polska", gwarancja bez opisu Schmutz.

Fi.4 B12
Mi.4
1 100 PLN
13342

1918 seria pomnikowa, znaczek za 25 fen. z bardzo rzadkim błędem występującym w niewielkiej części nakładu "brak napisu Poczta Polska", błąd ten występuje w kilku postaciach od całkowitego do częściowego braku napisu, miejscami nierównomiernie nałożona guma, gwarancja Schmutz.

Fi.4 B12
Mi.4
800 PLN
13343

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem z poz. 31 z błędem występującym w niewielkiej części nakładu "rozmazane Poczta Polska i uszkodzona prawa 2", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4 B12
Mi.4
1 500 PLN
13344

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "wcięcie w N", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4 B2
Mi.4
60 PLN
13345

Fi.4 B3
Mi.4
70 PLN
13346

Fi.4 B8
Mi.4
50 PLN
13347

1918 seria pomnikowa, znaczki z nadrukiem z poz. 33-34, lewy znaczek z błędem występującym w części nakładu "uszkodzone ols", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4 B9
Mi.4
160 PLN
13348

1918 seria pomnikowa, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Jungjohann.

Fi.4No
Mi.4K
80 PLN
13349

Fi.4No
Mi.4K
100 PLN