Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 35. Poczty wojskowe I wojny światowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13165

1919 "DOWÓDZTWO 36 P.P. *WP*", walki polsko-ukraińskie o Lwów, formularz, datowany "Miejsce postoju 13.II", wysłany 14.II za pośrednictwem poczty polowej nr.1 do Radomia , czytelna odbitka datownika typu austriackiego o średnicy 29 mm (z tzw. "grubą jedynką" opisanym jako typ 4b w PZP str.1164), gdzie jako najwcześniejszą znaną datę użycia podano dzień 15.II; bardzo wyraźna odbitka, efektownej pieczęci formacyjnej z orłem; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
13166

1919 Front Litewsko-Białoruski, urzędowy formularz poczty polowej Szefa Sanitarnego Frontu Litewsko-Białoruskiego w Wilnie, wysłany 23.IX do Sekcji Lekarskiej w Warszawie, za pośrednictwem uruchomionej w sierpniu 1919, poczty polowej nr.37 stacjonującej w Wilnie; całość w doskonałym stanie zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji S.Rosińskiego.


300 PLN
13167

1919 kartka z Dowództwa 36 P.P. nadane 3.IV.19 w Poczcie Polowej 12 do Radomia.


80 PLN
13168

1919 odbitka stempla Poczty Polowej 21 z księgi nadawczej.


10 PLN
SPRZEDANY
13169

1920 Zaślubiny Polski z morzem - wydanie pamiątkowe Armii gen. Hallera w Pucku, na każdym znaczku charakterystyczna usterka nadruku - przerwa w "d" (Fi.3000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.1-3
2 800 PLN
13170

1920 Wyprawa Kijowska - list wysłany 4.III z poczty polowej nr.48 do Warszawy, poczta to obsługiwała 2 Dywizję Strzelców Wielkopolskich, którą w styczniu 1920 przemianowaną na 15 Dywizję Piechoty, jednostka ta w styczniu i lutym 1920 brała udział w wyzwalaniu Pomorza, a 8.III wyruszyła w rejon koncentracji przed operacją kijowską do Brodów; 15 Dywizja Piechoty brała udział w bezpośrednim szturmie na Kijów, a jej oddziały jako pierwsze wraz z oddziałami 1 Dywizji Piechoty Legionów wkroczyły 7 maja do Kijowa; całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


300 PLN
13171

1920 wojna polsko-sowiecka, karta pocztowa napisana 28.X na "miejscu postoju" (okolice Korca) przez żołnierza 8 pułku ułanów Ks.Józefa Poniatowskiego, wysłana 30.X z za pośrednictwem Frontowej Poczty Polowej nr.56 do Kielc, ładnie odciśnięty stempelek poczty polowej, dwa stempelki formacyjne: pułkowa z godłem i szwadronowa; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; 8 pułk ułanów, brał udział w operacji kijowskiej, a 31.VIII dokonał "jednej z najświetniejszych szarż w całej wojnie polskiej, szarża 8 go pułku ułanów pod dowództwem nieustraszonego rotmistrza Krzeczunowicza, która ostatecznie zdecydowała los całej bitwy" w bitwie pod Komarowem z wojskami Budionnego, największej bitwie kawaleryjskiej po 1813 roku i ostatniej z wielkich bitew jazdy w historii.


300 PLN
13172

1920 Francuska Misja Wojskowa w Warszawie, list wysłany 29.IX do Nancy, kasownik francuskiej poczty polowej "Tresor et Postes 311"; dodatkowy stempelek "D.P.10/ Secteur 311/ Le Vaguemaster"; na odwrocie stempel odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ubytki na tylnej klapie); z kolekcji S.Rosińskiego.


600 PLN
13173

1920 widokówka, wysłana 26.I z Wilna do miejscowości Zagórze, pomimo, że przesyłka nie nosi oznaczeń poczty polowej ani stempli formacyjnych - nadawcą był najpewniej wojskowy, dlatego przy nadaniu nie pobrano opłaty pocztowej; nietypowy walor w dobrym stanie zachowania.


150 PLN
13174

1920 urzędowy formularz poczty polowej IX Oddziału Dowództwa Okręgu Centralnego Poznań, adresowany do Sekcji Lekarskiej w Warszawie, wysłany 2.IV z Poznania zwykłą pocztą cywilną !!! kasownik odbiorczy poczty polowej nr.53 przydzielonej do Naczelnego Dowództwa; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji S.Rosińskiego.


200 PLN
13175

1920 wojna polsko-sowiecka, urzędowy formularz poczty polowej Szefa Sanitarnego D.O.E. we Lwowie, wysłany 12.III do Sekcji Lekarskiej w Warszawie za pośrednictwem poczty polowej nr.11 stacjonującej w Tarnopolu; efektowna pieczęć formacyjna z godłem; ładne odbitki wszystkich ostemplowań; całość w doskonałym stanie zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji S.Rosińskiego.


300 PLN
13176

1920 niemieckie znaczki z nadrukiem "Nad/Polskiem/Morzem/Puck/10.II.1920" wydane z inicjatywy szefa Wydziału Oświaty i Kultury Dowództwa Frontu Pomorskiego, dla upamiętnienia objęcia w posiadanie przez Polskę tzw. korytarza z miastem Puck. Znaczki unieważniono kasownikiem PUTZIG 10.2.20., nakład 700 szt. Kolorowy fotoatest Schmutz.


2 100 PLN
13177

1920 wojna polsko - bolszewicka, kartka z Brześcia Litewskiego 18.II.20 do Krasnegostawu z stemplem formacyjnym ODDZIAŁ SZTABOWY Baonu Zapas. 35pp., osobliwe użycie amerykańskiej kartki.


250 PLN
SPRZEDANY
13178

1920 "Świadectwo odejścia" - wystawione podoficerowi 9.IX przez Komendanta Kwatery Głównej w Warszawie.


20 PLN
13179

1920 kartka z okresu wojny bolszewickiej nadana z Warszawy, kasownik Warszawa Nowe Bródno 19.VIII.20 przez telefonistę 1 pułku do rodziny w Kąkolewie.


120 PLN
13180

1920 kartka z Niemiec z Gosslerhausen 20.2.20 do Warszawy ze stemplem warszawskiej cenzury wojskowej.


50 PLN
SPRZEDANY
13181

1921 wydanie fantazyjne - polskie znaczki okupacyjne dla Zachodniej Ukrainy, znaczki Ukrainy z maszynowym nadrukiem: "Orzeł + nowa wartość (w groszach)" w kolorach czarnym, fioletowym i czerwonym; kompletna seria na kopercie unieważniona 6.9.19 kasownikiem "BEKAHALOSK POL. KORP."; na odwrocie pieczątka firmy filatelistycznej z Chemnitz; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie naklejone paski pergaminu); gwarancja Krawczyk.


300 PLN
13182

1921 list polecony z frontowej poczty polowej nr 23 do szkoły podoficerskiej, wezwanie do odbioru listu z Ameryki.


80 PLN
13183

1925 kartka wysłana węgierską pocztą balonową dla upamiętnienia obrony Przemyśla przez węgierskich żołnierzy i poczty balonowej tamtego okresu.


280 PLN
13184

1942 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, maszynopis opracowania przedwojennego filatelisty krakowskiego H.Brancewicza na temat znaczków pocztowych I Korpusu w dwóch ręcznie oprawionych zeszytach; część pierwsza, opisowa - 16 stron maszynopisu, część druga, kliszowa - 12 klisz z ilustracjami.


200 PLN
13185

1995 "75 ROCZNICA BITWY WARSZAWSKIEJ", dekoracyjna koperta pierwszego dnia obiegu.

Fi.3404
Mi.3552 
12 PLN
SPRZEDANY