Aukcja 35. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15303

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Bydgoszcz", z błędem na poz.39 "ż zamiast z", gwarancja i opis.

Fi.355 B10
Mi.390I
30 PLN
15304

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Bydgoszcz" z błędem na poz.45 "kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis.

Fi.355 B5
Mi.390I
30 PLN
15305

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Bydgoszcz", z błędem na poz.12 "cieńsze y", gwarancja i opis.

Fi.355 B7
Mi.390I
30 PLN
15306

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Bydgoszcz", z błędem na poz.2 "cieńsze y", gwarancja i opis.

Fi.355 B7
Mi.390I
30 PLN
15307

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kalisz" z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.1 "kreska nw pierwszym piórze lewego skrzydła", gwarancja i opis.

Fi.356 B
Mi.39IV
25 PLN
15308

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek ze znacznie przesuniętym nadrukiem "Kalisz", z niekatalogowanym błędem na poz.80 "cyfra 5 częściowo zalana", gwarancja i opis.

Fi.356 B
Mi.390IV
30 PLN
15309

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z przesuniętym w prawo nadrukiem "Kalisz", z niekatalogowanym błędem na poz.33/83 "uszkodzone I", gwarancja i opis.

Fi.356 B
Mi.390IV
50 PLN
15310

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kalisz", z niekatalogowanym błędem na poz.38/88 "l uszkodzone z lewej", gwarancja i opis.

Fi.356 B
Mi.390IV
15 PLN
15311

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek ze znacznie przesuniętym nadrukiem "Kalisz" z błędami na poz.70 - nadruku "i niższe" i na znaczku podstawowym I walca "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.356 B(
Mi.390IV
40 PLN
15312

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kalisz", z błędem na poz.28 "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis.

Fi.356 B4
Mi.390IV
52 PLN
15313

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem "Zakopane", z dwoma niekatalogowanymi błędami na poz.33 "przerwane a" i "uszkodzone I", gwarancja i opis.

Fi.357 B
Mi.390X
60 PLN
15314

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane" z niekatalogowanym błędem jak B10 na poz.86 "cyfra e zamknięta jak o", gwarancja i opis.

Fi.357 B
Mi.390X
30 PLN
15315

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane" z dwoma niekatalogowanymi błędami na poz.60: jak B10 "cyfra e zamknięta jak o" i "uszkodzona prawa belka", gwarancja i opis.

Fi.357 B
Mi.390X
35 PLN
15316

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane", z błędem na poz.9 "uszkodzone a", gwarancja i opis.

Fi.357 B11
Mi.390X
30 PLN
15317

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane", z błędem na poz.24/74 "brak haczyka w cyfrze 1", gwarancja i opis.

Fi.357 B3
Mi.390X
52 PLN
15318

1945 wyzwolenie miast, parka z przesuniętymi w górę nadrukami z poz. 35-45, górny znaczek z błędem "lewa pozioma kreska ścięta z lewej strony", dolny znaczek bez nominału, górny z nominałem na dole, gwarancja i oznaczenie.

Fi.357 B5
Mi.390 X
300 PLN
15319

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Zakopane" z dwoma błędami - nadruku na poz.15/65 "cyfra 1 z częściowym brakiem haczyka" i na znaczku podstawowym z III walca na poz.65 "skośne kreski od L i KA", gwarancja i opis.

Fi.357 B2+B
Mi.390X
40 PLN
15320

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z lekkim nadrukiem "Zakopane" z dwoma błędami na poz.16 - nadruku jak B10 "cyfra e zamknięta jak o" i na znaczku podstawowym z III walca "duża kropka między L i S", gwarancja i opis.

Fi.357 B+B
Mi.390X
40 PLN
15321

1945 list polecony z Dęblina Irena 14.VI.45 do Puław, prowizoryczna erka i stempel cenzury wojskowej 1604.

Fi.358
Mi.391
60 PLN
15322

1945 wydanie łódzkie, znaczek za 1 zł. bez perforacji pionowej, gwarancja Krawczyk.

Fi.358
Mi.391
120 PLN
15323

1945 list z Lublina ze stemplem cenzury wojskowej 1477 na odwrocie.

Fi.358
Mi.391
20 PLN
15324

1945 wydanie łódzkie, znaczek za 1 zł. odmiana na białym papierze ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem napis POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis Mk Schmutz.

Fi.358y
Mi.391
200 PLN
15325

1945 wydanie łódzkie, znaczek w odmianie jasnej i ciemnej.

Fi.359
Mi.404
20 PLN
15326

1945 list z Krakowa z pojedynczą frankaturą.

Fi.359
Mi.404
10 PLN
15327

1945 list firmowy z majątku Ujazd w administracji PLL LOT z Grodziska Wlkp. 25.11.45 do Warszawy, znaczek za 2 zł na papierze y.

Fi.359, 362, 364
Mi.393, 395, 404&nbs
70 PLN
15328

1945 wydanie łódzkie, cięta próba znaczka za 3 zł. w kolorze pomarańczowym, na drzewnym papierze, przedstawia pomnik T.Kościuszki, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P3
Mi.404
1 500 PLN
15329

1945 firmowy list polecony z Kielc 10.VIII.45 do Warszawy, rzadka pojedyncza frankatura za list polecony powyżej 20g.

Fi.360
Mi.392
150 PLN
15330

1945 wydanie łódzkie, 5 zł. - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 2.X z Ostrowca Świętokrzyskiego do Warszawy, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym, odciśniętym tak jak i prowizoryczny stempelek polecenia - czerwonym tuszem !!! w Polsce bardzo rzadko i tylko w wyjątkowych przypadkach stosowano inny, niż czarny, kolor tuszu; na odwrocie kasownik odbiorczy 26.XI; niezwykle dekoracyjna, prawidłowo opłacona całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji W.Grabowskiego; gwarancja.

Fi.360, 376a FII T2,
Mi.392, 409b, 411&nb
1 000 PLN
15331

1945 wydanie łódzkie, cięta parka, niewielkie załamanie na środku znaczka, gwarancja Perzyński, Schmutz.

Fi.360nz
Mi.392U
280 PLN
15332

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek na wycinku listu poleconego z Krzeszowa, gwarancja Krawczyk.

Fi.361a
Mi.398
150 PLN
15333

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, czworoblok znaczka w kolorze zielonym.

Fi.361a
Mi.398
60 PLN
15334

1945 151 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, wydanie przedrukowe, znaczki za 50 gr. ciemnozielony i zielony.

Fi.361a, b
Mi.398
35 PLN
15335

1945 151 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, wydanie przedrukowe, grzecznościowo kasowane znaczki za 50 gr. ciemnozielony i zielony.

Fi.361a, b
Mi.398
45 PLN
15336

1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek w kolorze ciemnozielonym.

Fi.361b
Mi.398
20 PLN
15337

1945 151 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, wydanie przedrukowe, marginesowa cięta próba znaczka za 50 gr., gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.361 P2
Mi.398 U
1 000 PLN
15338

1945 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, parka prób znaczka z gumą bez nadruku, gwarancja Schmutz.

Fi.361 P4
Mi.398
400 PLN
15339

1945 151 rocznica Powstania Kościuszkowskiego, wydanie przedrukowe, próba znaczka za 50 gr. w kolorze j.zielonym bez nadruku, ząbkowana i gumowana, gwarancja Schmutz.

Fi.361 P4
Mi.398
280 PLN
15340

1945 druki z Tarnowa 7.9.45 do Krakowa, znaczek na papierze z1.

Fi.362
Mi.393
15 PLN
15341

1945 list polecony z Poznania 28.IX.45 do Jarosławia.

Fi.362, 365
Mi.393, 396
15 PLN
15342

1945 zabytki Krakowa, cztery próby.

Fi.362-65 P
Mi.393-96 P
60 PLN