Aukcja 35. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15263

1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, ledwie widoczny ślad po podlepce, gwarancja.

Fi.348b
Mi.390IXb
120 PLN
15264

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem "Warszawa" i z niekatalogowanym błędem na poz.20 "litera z jak ścięta 2", gwarancja Schmutz.

Fi.348b B
Mi.390IXb
360 PLN
15265

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek w kolorze brązowoczerwonym, z nadrukiem "Warszawa", z błędem na znaczku podstawowym z 2 formy na poz.4 "uszkodzone A w POLSKA", gwarancja Gryżewski.

Fi.348b B
Mi.390IXb
250 PLN
15266

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, z nadrukiem "Warszawa", z błędem na znaczku podstawowym z 2 formy na poz.51 "kreseczka obok tarczy", gwarancja Schmutz.

Fi.348b B
Mi.390IXb
250 PLN
15267

1945 wyzwolenie miast, czworoblok w kolorze brązowoczerwonym, prawy górny znaczek z błędem "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony", gwarancja Krawczyk.

Fi.348b B4
Mi.390IXb
900 PLN
15268

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, dwa znaczki z nadrukami "Częstochowa" i "Kraków" na oryginalnym wycinku z prowizorycznym kasownikiem ze Sławna z 6.5.45r.

Fi.349, 350
Mi.390II, Vi
80 PLN
15269

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Częstochowa" z dwoma błędami - nadruku na poz.20/70 "cyfra 5 zalana" i na znaczku podstawowym z II walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.349 B11
Mi.390II
40 PLN
15270

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Częstochowa" z błędem na poz.33 "litera ę odmiennego kroju", gwarancja i opis.

Fi.349 B12
Mi.390II
30 PLN
15271

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Częstochowa" z błędem na poz.48/98 "o ścięte z prawej", gwarancja i opis.

Fi.349 B13
Mi.390II
30 PLN
15272

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kraków" z niekatalogowanym błędem jak B4 na poz.63 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

Fi.350 B
Mi.390VI
40 PLN
15273

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem "Kraków" z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.350 B
Mi.390VI
25 PLN
15274

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kraków" z błędami na poz.7 "wąskie z" i "a uszkodzone z lewej", gwarancja i opis.

Fi.350 B1+B8
Mi.390VI
45 PLN
15275

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kraków" z trzema błędami na poz.7/57 - dwoma nadruku: "wąskie z" i "a uszkodzone z lewej" oraz błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.57 "kropka pod Gr", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.350 B1+B8+B
Mi.390VI
50 PLN
15276

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kraków" z błędem na poz.12 "a ścięte z prawej", gwarancja i opis.

Fi.350 B9
Mi.390VI
30 PLN
15277

1945 grzecznościowa kartka (nie wypisana), znaczek z nadrukiem nowego nominału na górze i dodatkowo na dole znaczka.

Fi.351
Mi.390VII
100 PLN
15278

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź" z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.351 B
Mi.390VII
25 PLN
15279

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź" z błędami na znaczku podstawowym z I walca na poz.1 "kreska nw pierwszym piórze lewego skrzydła" i brakiem otworu perforacji poziomej"kropka na lewym skrzydle", gwarancja i opis.

Fi.351 B
Mi.390VII
35 PLN
15280

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź" z trzema błędami; "brak nominału 3 zł", "abklatsch" czyli odbitka drugostronna nadruku i występującym na poz.48 "zalane ó", gwarancja i opis (można go gumką wytrzeć) Krawczyk.

Fi.351 B
Mi.390VII
700 PLN
15281

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Łódź", z błędem na poz.17/67 "cyfra 5 zalana", gwarancja i opis.

Fi.351 B7
Mi.390VII
30 PLN
15282

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek z nadrukiem "Radom" z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.352 B
Mi.390VIII
25 PLN
15283

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Radom", z błędem na poz.28/78 "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis.

Fi.352 B4
Mi.390VIII
41 PLN
15284

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Radom" z błędem na poz.45/95 "lewa kreska ścięta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.352 B5
Mi.390VIII
30 PLN
15285

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z lekko przesuniętym w lewo nadrukiem "Kielce" z błędem jak B7 na poz.82 "e zamknięte", gwarancja i opis.

Fi.353 B
Mi.390V
25 PLN
15286

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek z niedobitym nadrukiem "Kielce" z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.353 B
Mi.390V
35 PLN
15287

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kielce" z błędem na poz.17 "Kieice", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.353 B10
Mi.390V
30 PLN
15288

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kielce" z błędem na poz.44 "e zamknięte", gwarancja i opis.

Fi.353 B11
Mi.390V
51 PLN
15289

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kielce" z dwoma błędami na poz.7/57 - nadruku "wąskie z" i na znaczku podstawowym z III walca na poz.57 "kropka pod Gr", gwarancja i opis.

Fi.353 B1+B
Mi.390V
40 PLN
15290

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kielce", z błędem na poz.28 "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis.

Fi.353 B4
Mi.390V
30 PLN
15291

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kielce" z błędem na poz.9/59 "brak i", gwarancja i opis.

Fi.353 B8
Mi.390V
30 PLN
15292

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Kielce" z błędem na poz.11/61 "e odwrócone", gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.353 B9
Mi.390V
30 PLN
15293

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno", z błędami - na znaczku podstawowym z III walca na poz.3 "wyszczerbiona lewa 2" i nadruku "uszkodzone z", gwarancja i opis.

Fi.354 B
Mi.390III
12 PLN
15294

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno", z niekatalogowanym błędem na poz.8 "uszkodzone 1", gwarancja i opis.

Fi.354 B
Mi.390III
50 PLN
15295

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno" z niekatalogowanym błędem jak B4 na poz.63 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

Fi.354 B
Mi.390III
40 PLN
15296

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno" z niekatalogowanym błędem jak B4 na poz.78 "cyfra 4 uszkodzona z lewej" i brakiem otworu w perforacji poziomej, gwarancja i opis.

Fi.354 B
Mi.390III
60 PLN
15297

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek z nadrukiem "Gniezno" z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.354 B
Mi.390III
25 PLN
15298

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno" z dwoma błędami na znaczku podstawowym z III walca poz.46 "litery TA połączone" i "wyszczerbiona tarcza", gwarancja i opis.

Fi.354 B
Mi.390III
30 PLN
15299

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno", z błędem na poz.15 "częściowy brak haczyka w 1", gwarancja i opis.

Fi.354 B2
Mi.390III
41 PLN
15300

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Gniezno" z dwoma błędami na poz.45 - nadruku "kreska ścięta z lewej" i na znaczku podstawowym z III walca "r z kropką", gwarancja i opis.

Fi.354 B5+B
Mi.390III
40 PLN
15301

1945 list miejscowy z Łodzi 31.III.45, na odwrocie cenzura wojskowa nr 860.

Fi.355
Mi.390I
250 PLN
15302

1945 wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek z nadrukiem "Bydgoszcz" z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.59 "kropka nad Gr", gwarancja i opis.

Fi.355 B
Mi.390I
25 PLN