Aukcja 35. Poczty obozów jenieckich i internowania okresu II WŚ

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15168

200 PLN
15169

120 PLN
15170

1941 list z Oflagu XIIA.

20 PLN
15171

1941 kartka z Dąbrowy 25.2.41 do Stalagu VIC.

20 PLN
15172

1941 list z Oflagu XIA.

20 PLN
15173

1941 list z Oflagu IIB.

20 PLN
15174

1942 Oflag IIE - karta wysłana 18.IX z obozu do Lublina; cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

15 PLN
15175

1942 Stalag IIID - karta pocztowa (formularz francuski), datowana 12.VII do miejscowości Rawka koło Skierniewic; stempelek cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
15176

1 000 PLN
15177

1942 album świąteczny wykonany w Stalagu XIB przez Stanisława Niedżwieckiego ukończony w 10.XII.42, stempel cenzury obozowej "Gerüft Stalag XI B / 21", album składa się z 8 stron o formacie 165x250 mm, piękne kolorowe grafiki o dużej wartości artystycznej i dużej wartości kolekcjonerskiej, niezwykle dekoracyjny i unikatowy walor.

8 000 PLN
15178

1 000 PLN
15179

30 PLN
15180

1942 Stalag VIG - formularz francuski, datowany 22.II, wysłany z obozu do Sompolna; stempelek cenzury; na odwrocie w adresie nadawcy dopisano "Bonn. Arb.Kdo: No281"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
15181

1942 Reserve-Lazarett Tangerhütte - świadectwo zgonu porucznika Franciszka Stasiaka, wystawione 5.XI w szpitalu zapasowym Stalagu XIA w Tangerhütte; pieczęć urzędowa z "gapą"; nieczęsto spotykany walor; minimalnie słabszy stan zachowania.

120 PLN
15182

1942 Stalag VIG - formularz, datowany 22.XI, wysłany do Sompolna z komanda pracy nr.14 w zakładach metalurgicznych Veltrup-Werke KG wytwarzających m.in. części do produkcji amunicji obozu do Sompolna; stempelek komanda pracy; cenzura; unikalna całość w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN
15183

1942 list z Oflagu IIE.

20 PLN
15184

1942 Obóz nr.25 dla jeńców włoskich w Indiach - karta pocztowa datowana 24.IX wysłana z obozu do Rzymu, jeniec w randze majora, dostał się do niewoli zapewne w Afryce Północnej; dwa stempelki cenzury hinduskiej i jeden włoskiej; niespotykany na naszym rynku walor w doskonałym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego.

200 PLN
15185

1943 Stalag XXA - list do żołnierza australijskiego przebywającego w obozie, wysłany 12.VIII z Campbelltown w Nowej Południowej Walii; specjalna lotnicza koperta wydana staraniem Australijskiego Czerwonego Krzyża; stempelek i zalepka cenzury australijskiej, stempelek cenzury obozowej; bardzo rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego.

500 PLN
15186

1943 BAB 24 - jeniecki batalion budowlano-roboczy, formularz potwierdzenia otrzymania paczki, wysłany 7.VI z obozu do miejscowości Tuma, niemy kasownik nadawczy z wyszczerbionym mostkiem, cenzura; całość w doskonałym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego.

180 PLN
15187

1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź, wysłana 10.VI z miejscowości Kalvarija (Kalwaria) na Litwie; stempelek cenzury obozowej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
15188

1943 Stalag VIG - karta, datowana 8.III, wysłana z obozu do Sompolna; stempelek cenzury; w adresie nadawcy podano dokładniejszą lokalizację obozu "Bonn a.Rhein" i przydział jeńca "Arbeits-Kommand-Nr.: 640"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
15189

1943 Internowanie na Węgrzech - obóz Pilisvörösvár, widokówka, wysłana 9.I z obozu do Lwowa; stempelek zwalniający od opłaty pocztowej; pieczęć formacyjna; liczne stemple cenzur węgierskiej i niemieckiej; korespondencja internowanych na Węgrzech była zwolniona od opłaty pocztowej, nadawca prawdopodobnie wykorzystał kartę ofrankowaną już wcześniej; ciekawa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN
15190

1943 Internowanie w Szwajcarii - list polecony, wysłany 13.V z Warszawy do obozu we Fribourgu, , kompletna kartka kierunkowa (zazwyczaj zdarta)!!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; zalepki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, stempelki cenzorskie, w tym szwajcarski 376; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania.

400 PLN
15191

1943 Oflag IID - potwierdzenie otrzymania paczki, wysłane 21.IX z obozu do miejscowości Deutscheseck; trójkątny stempelek cenzury obozowej; dobry stan zachowania.

30 PLN
15192

1943 Oflag IIC - karta wysłana 30.I z obozu do Radomia, stempelek cenzury; bardzo dobry stan zachowania.

20 PLN
15193

1944 Oflag IIC - karta z obozu wysłana 1.XII do obozu Gemeinschaftslager Wessenberg, korespondencja międzyobozowa jest stosunkowo rzadko spotykana; stempelek cenzury obozowej; bardzo dobry stan zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego.

150 PLN
15194

40 PLN
15195

1944 Oflag IID - karta wysłana 2.XI z obozu do Łowicza, dopisek nadawcy "Durch Deutsche Post Osten"; stempelek cenzury; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (słabsze narożniki).

40 PLN
15196

1944 Stalag XIID - rzadko spotykany typ formularza tzw. "form włoski", wysłany 23.XI z Dierdorf do Łodzi; dopisek nadawcy "Polnisch", dodatkowy stempelek w ramce DEUTSCHLAND informujący o kierunku wysyłki, cenzura; dobry stan zachowania (narożniki i krawędzie słabsze).

200 PLN
15197

1944 Norwegia BAB 41 - jeniecki batalion budowlano-roboczy nr.41 stacjonujący w Norwegii!!! karta (część na odpowiedź) wysłana 19.IX z Warszawy, stempelek cenzury obozowej; adresat był żołnierzem Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich, który dostał się do niemieckiej niewoli w czasie walk o Narwik w 1940 roku; niezwykle rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
15198

1944 Stalag XIIIC - podwójny listownik z niewykorzystaną częścią na odpowiedź, datowany 15.I, wysłany do Biura Informacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie przez Polskiego Męża Zaufania obozu, wszystkie stemple: nadawcy, cenzura i kancelaryjny PCK, odbite czytelnie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z eksponatu J.Falkowskiego.

200 PLN
15199

1944 kartka z Terespola do Oflagu IIC.

20 PLN
15200

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - Orzeł, znaczek za 25 pf.

30 PLN
15201

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, znaczek za 40 f.

12 PLN
15202

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie - Libertas, znaczek za 20 fen., gwarancja.

60 PLN
15203

1945 seria poczty dla polskich osiedli we Włoszech nadana z ORP Garland do Londynu, stempel brytyjskiej cenzury.

200 PLN
15204

1945 list z Monachium 29.IX.45 ofrankowany znaczkami Dachau, stempel PCK na froncie i stempel cenzury 85 w prostokątnej ramce na odwrocie.

500 PLN
15205

1945 Komitet Polski Freiman, dowód osobisty, wystawiony byłemu więźniowi niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau; dokument ostemplowany pieczęcią urzędową z orłem; niespotykany dokument w dobrym stanie zachowania, noszący ślady zwykłej eksploatacji (klejony bibułką).

90 PLN
15206

1945 list z Oflagu VIB.

30 PLN
15207

1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na Czerwony Krzyż.

Fi.bl.3xA
35 PLN