Aukcja 35. Okres przedznaczkowy

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12803

1848 list z miejscowości Białozurka, wysłany 4/18 marca z Dubna, adresowany na ręce hrabiny Anieli Krasickiej w miejscowości Bachurze (Bachórz), okrągły stempel nadawczy , dokładnie określona przez nadawcę droga pocztowa "par Brody, Leopol, Przemisl, Dubiecko", różne adnotacje pocztowe "2/5", "14"; rzadko spotykany stempelek kraju pochodzenia RUS; dobry stan zachowania;

1840 list z miejscowości Białozurka, wysłany 17.IX z Krzemieńca, przez Edmunda hrabiego Krasickiego do matki Julii hrabiny z Mniszchów Krasickiej we Wiedniu, jednowierszowy stempel nadawczy , z dopisaną dokładną datą; szczegółowo określona przez nadawcę droga pocztowa "par Radziwiłłów, Brody, Léopol", dopisek pocztowy "3"; stempel odbiorczy "WIEN 11 OCT."; list miejscowo podklejony taśmą samoprzylepną; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

600 PLN
12804

1849 list wysłany 20.I z Habelschwerdt (Bystrzyca Kłodzka) do Neurode (Nowa Ruda); na odwrocie pieczęć lakowa odbiorcy i stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
12805

1849 list z Piotrkowa do Kalisza.

40 PLN
12806

1849 list wysłany 4.IV z Pilzna do Tarnowa, dwuwierszowy stempel nadawczy; słabszy stan zachowania.

15 PLN
12807

1850 list z Suczawy.

35 PLN
12808

1850 obwoluta listu z Brzezin do Warszawy adresowana do Rządu Gubernialnego, gwarancja Mikulski.

100 PLN
12809

1852 list z Piotrkowa do Warszawy.

60 PLN
12810

1854 list zagraniczny, wysłany 12.IV z Warszawy do Reims, mały stempel nadawczy typu IIIC (389g), przewieziony ambulansem relacji Wrocław-Berlin, stempelek "11" i adnotacje dotyczące wysokości opłat pocztowych na różnych etapach podróży listu; stemple kraju pochodzenia (Aus Russland, Preusse) i tranzytowe (Paryż); dekoracyjna całość o bogato udokumentowanym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN
12811

1855 około, listy wysłany z miejscowości Kalwaria (Kalwarya) do Warszawy, stempel nadawczy (bez daty) typu IIIA (119c), stempelek "Interes Rządowy" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów M.Bojanowicza.

50 PLN
12812

1856 obwoluta listu ekspresowego z Słupcy do Warszawy, opłata 23 kop.

160 PLN
12813

1858 zwrotne potwierdzenie nadania (recepis) listu wartościowego, wysłanego 3.III z Nowego Sącza; z boku fragment urzędowej pieczęci lakowej, którą recepis był przytwierdzony do przesyłki; z kolekcji S.Rosińskiego.

60 PLN
12814

1858 list wysłany 8.VIII z Miłosławia (Miloslaw) do Meiningen, liczne adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki i opłaty pocztowej; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
12815

1859 list z Wolsztyna (Wollstein) wysłany 25.II do Czeszewa, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempelek nadejścia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
12816

1863 list z Bydgoszczy do Niemiec.

20 PLN
12817

1863 list wysłany z miejscowości Sompolno do Warszawy, doskonała odbitka stempla nadawczego typu IIB (345b) z datą wpisaną obok w postaci ułamka "25/5"; na odwrocie kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

100 PLN
12818

1864 list z Brodów do Francji.

60 PLN
12819

1867 "W IMIENIU KRÓLA" ("Im Name des Königs"), list na oficjalnym urzędowym papierze z efektownym nagłówkiem z godłem, wysłany 28.V z Inowrocławia do miejscowości Gniewkowo (Wodzek); stempelek BEYER listonosza doręczającego przesyłkę; na odwrocie stempelek nadejścia; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
12820

1867 około, list z Włocławka wysłany 8.VII do Kalisza, rosyjsko-polski stempel nadawczy typu IXA (417e), bardzo ładnie odciśnięty stempelek "Interes Rządowy" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie odbitka pieczęci urzędowej.

50 PLN
12821

1867 list z pełną treścią wysłany 11.V z Wrześni (Wreschen) do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy z datą roczną, na froncie stempelek doręczyciela MULLER; na odwrocie stempelek nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.

35 PLN