Aukcja 35. Okres przedznaczkowy

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
12763

1777 Poczta Królewska Rzeczypospolitej, list wysłany 16.IV z Warszawy do Lipska; posiada adnotacje pocztowe, dotyczące wyłącznie porta - wpisane czerwonym atramentem - gdyż w tym czasie nie stosowano jeszcze pieczęci nadawczych; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
12764

1790 około, obwoluta listu z Krzemieńca do miejscowości kresowej Szpików w okręgu Winnickim, stempel typ III Krzemieńca, stempel niezbyt czytelnie odbity, bardzo ładny stan.

2 000 PLN
12765

1790 około, koperta listu z Rzeszowa (adnotacja na górze koperty) do hrabiego Mniszchowa (ochmistrza kawalera orderów polskich) we Lwowie, koperta w bardzo dobrym stanie zachowania.

350 PLN
12766

1807 "Grande Armee" - Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich, kompletny list wysłany w pierwszym dniu stacjonowania - 6.I z Warszawy, do Marne; czerwona odbitka kasownika nadawczego - No.6 GRANDE ARMEE - główny urząd pocztowy 5 korpusu marszałka Lannes; co ciekawe stacjonował on w tym czasie w Warszawie bardzo krótko: 4.I na Pradze, od dnia wysłania listu - 6.I w Warszawie, a już kilka dni później 11.I w Pułtusku; bardzo dobry stan zachowania stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 600 PLN
12767

1807 Grande Armee, list z Kwidzynia (Marinwerder) 15.VII.1807 do Freystadtu, częściowo zbutwiały front listu.

600 PLN
12768

1808 "Grande Armee" - Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich - rubieże zachodnie, koszulka listu wysłanego w sierpniu ze Świdnicy do Rouen, przeadresowanego do Paryża; czarna odbitka kasownika nadawczego - No.11 GRANDE ARMEE - główny urząd pocztowy 5 korpusu marszałka Lannes; wcześniej była to poczta No.6., a No.11 do 1808 roku nie był używany na ziemiach polskich; dodatkowo: na froncie stempelek P.P. (Porto Paye) i odręczna adnotacja o wysokości porta, a na odwrocie stempel odbiorczy z 3 września 1808, stempelki tranzytowe i dobrze zachowana pieczęć lakowa; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 100 PLN
12769

1808 "Grande Armee" - Wielka Armia Napoleońska na ziemiach polskich - rubieże zachodnie, kompletny list wysłany 10.V. z Goleniowa pod Szczecinem do Paryża; czerwona odbitka kasownika nadawczego - No.3 GRANDE ARMEE - główny urząd pocztowy 4 korpusu marszałka Soult; w końcu 1807 operował on w rejonie Królewca i Gdańska, w maju 1808 wycofany został na Pomorze zachodnie; na froncie odręczna adnotacja o wysokości porta, a na odwrocie stempel odbiorczy z 21 maja 1808; piękny stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 400 PLN
12770

1809 list na papierze firmowym z pieczęcią lakową Trybunału Pierwszej Instancji Departamentu Warszawskiego do sądu w Krakowie, bardzo ładny stan.

300 PLN
12771

1817 i 1820 GAZETA LWOWSKA dwa egzemplarze z idealnie odbitymi sygnetami gazetowymi Lwowskiej Dyrekcji Pocztowej o nominale 1 Kreuzera z 1817 i 1820 roku; sygnety, czyli pocztowe stemple gazetowe zostały wprowadzone w Galicji w 1802 roku, ustanowiono wtedy opłaty tzw. stemplowo-gazetowe m.in. od gazet, uiszczenie opłaty potwierdzano poprzez ostemplowanie gotowego wydawnictwa sygnetą; stemple te są prekursorami znaczków gazetowych; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

600 PLN
12772

1819 list rekomendowany (koperta) adresowany do Teresy księżnej Druckiej Lubeckiej z hrabiów Scipio del Campo, wysłany 23.I z Warszawy do miejscowości Pieski (Piaski) na Litwie, doskonałej jakości odbitka stempla nadawczego typu IB (398b), dokładnie ten sam stempel (również identyczna data) jest reprodukowany w Polskich Znakach Pocztowych; szczegółowo określona przez nadawcę droga pocztowa "p. Brześć, Słonim", wpisana czerwoną kredką liczba "45" - wysokość opłaty za zagraniczny (do Rosji) list jednołutowy; bardzo dobry stan zachowania;

1826 list wysłany 29.VII z Warszawy do Kielc, stempel nadawczy typu IB (398c); stempelek "Służba Cywil. Rząd. Od Kom: Woie. Mazow." zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie ładnie odciśnięta pieczęć nadawcy z orłem; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 200 PLN
12773

1 800 PLN
12774

1824 list wysłany 15.VII z miejscowości Zirke (Sieraków) do Gniezna, dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie stempelek nadejścia; z kolekcji S.Rosińskiego.

40 PLN
12775

1824 list z Sieradza do Pabianic.

80 PLN
12776

1825 obwoluta listu z Konitz (Chojnic).

50 PLN
12777

1825 list miejscowy z Konina.

100 PLN
12778

1827 list wysłany 10.V z miejscowości Fraustadt (Wschowa) do Gostynia, ładnie odciśnięty dwuwierszowy stampel nadawczy; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
12779

1828 list wysłany 12.V z miejscowości Kurnik do Poznania, wyjątkowo wyraźna i czytelna odbitka dwuwierszowego stempla nadawczego; z kolekcji S.Rosińskiego.

40 PLN
12780

1828 list pieniężny z Warszawy do Lipna z zawartością 4 zł, na odwrocie opieczętowany dwoma lakowymi pieczęciami pocztowymi.

360 PLN
12781

1828 list wysłany 23.I z Warszawy do Wolnego Miasta Krakowa, na ręce Józefa Nikorowicza, który w grudniu 1827 został w dramatycznych okolicznościach wybrany prezesem Senatu Wolnego Miasta Krakowa, czyli osobą posiadającą faktycznie największą władzę w Rzeczpospolitej Krakowskiej; w wyniku zdecydowanej ingerencji mocarstw zaborczych musiał ustąpić ze stanowiska; stempel nadawczy typu IB (389d), w lewym górnym rog listu podkreślony dopisek "Varsovie"; adnotacje dotyczące wysokości opłat pocztowych "30" i "38"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

400 PLN
12782

1829 obwoluta listu z Łęczycy do Warszawy, kasownik odbiorczy na froncie i stempel "Interes Rządowy".

100 PLN
12783

1830 ? obwoluta listu z Włocławka ze stemplem Interes Rządowy, koperta użyta zwrotnie, na odwrocie list z Sieradza do nadawcy we Włocławku.

75 PLN
12784

1832 kompletny list z Warszawy do Radolińska, stempel tranzytowy Krotoszyna.

120 PLN
12785

1832 list z Łęczycy.

120 PLN
12786

1834 Pruska Poczta w Wolnym Mieście Krakowie, list do Paryża wysłany 15.V za pośrednictwem pruskiego urzędu pocztowego, dwuwierszowy stempel nadawczy "KRAKAU/15.MAI." (Feuser 250,- euro); niemiecki stempelek tranzytowy określające miejsce nadania listu "C.P.R.5." i francuski "PRUSSE PAR FORBACH", dodatkowo adnotacja "90" dotycząca wysokości porta, na odwrocie niebieski okrągły stempelek nadejścia odbiorczy "27/MAI/1834"; dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 200 PLN
12787

1836 list wysłany 18.VI z Gostynia do Poznania, dwuwierszowy stempel nadawczy, w lewym górnym rogu adnotacja dotycząca wagi przesyłki; na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy i stempelek nadejścia; dobry stan zachowania.

30 PLN
12788

1837 (?) Zagraniczny Urząd Pocztowy Królestwa Polskiego w Krakowie, list (koperta) wysłany 7.XI do miejscowości Wielka Wola, krakowski dwuobrączkowy stempel nadawczy typu IV (147b), użyty jako kasownik nadawczy, na kopercie różne adnotacje: "a 7.Novembr", "p.Radom/Opoczno", "38" i "10" (na odwrocie); list był zamknięty pieczęcią lakową z herbem Jelita; koperta rozcięta na bokach; według Bojanowicza: "... niewiele korespondencji przechodziło przez niego [urząd polski w Krakowie], dlatego dysponujemy bardzo ubogim materiałem z tego źródła"; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 200 PLN
12789

1839 list służbowy - stempel Służba Cywilna Rządowa ze stacji kolejowej w Łęczycy do Łodzi.

80 PLN
12790

1840 list wysłany 9.I z miejscowości Mikołajów do Przemyśla, ozdobny stempel nadawczy z trąbką pocztową MIKOLAIOW (Adamczyk/Bartke 150,- euro), kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania; ozdobne ostemplowania oprócz wysokiej ceny rynkowej, należą do najbardziej poszukiwanych i najchętniej zbieranych; z kolekcji S.Rosińskiego.

150 PLN
12791

1840 około obwoluta listu służbowego - stempel Służba Rządowa Cywilna z Wadlewa do Tuszyna.

200 PLN
12792

1841 list na koszt adresata oznaczony "Porto", wysłany 20.XI z Warszawy do Włocławka, wysokość należności do pobrania od odbiorcy - 33 wpisano wielkimi cyframi niebieskim atramentem, urząd pocztowy przystawił pieczątkę PORTO, te wyjątkowo rzadko spotykane stemple, używane były przede wszystkim przez Pocztamt Warszawski, stempel nadawczy z ozdobnikiem typu IIID (398l); unikalna całość w doskonałym stanie zachowania.

1 000 PLN
12793

1842 około, obwoluta listu z Warszawy do Zamościa, stempel opłaty gotówkowej w kolorze czerwonym FRANCO, na odwrocie obwoluty wyliczono opłatę pocztową na 43 1/2 kop, stempel odbiorczy.

150 PLN
12794

1843 list wysłany 21.X z Tarnowa do Dębicy, odnotowana waga przesyłki "1/2 Loth"; na odwrocie bardzo ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel odbiorczy; dobry stan zachowania.

60 PLN
12795

1843 list z Bydgoszczy 10.10. do Tarnowa, krakowski stempel tranzytowy.

300 PLN
12796

1844 list ze Zgierza do Kalisza.

100 PLN
12797

1844 list z Warszawy do Kowala.

330 PLN
12798

1845 list wysłany 28.V z miejscowości Lądek (Landeck) do Nowej Rudy (Neurode), na odwrocie efektowna pieczęć lakowa w idealnym stanie zachowania i stempel nadejścia; całość w idealnym stanie zachowania.

50 PLN
12799

1847 list wysłany 10.II z Jarosławia do Przeworska, dwuwierszowy stempel nadawczy, na odwrocie kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

35 PLN
12800

1847 list z Ozorkowa do Łodzi.

60 PLN
12801

1848 list z Sieradza do Warszawy.

80 PLN
12802

1848 list z Kalisza do Kleszczowa, na odwrocie kasownik Piotrków.

80 PLN