Aukcja 31. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15822

500 PLN
15823

1918 Obszary byłego zaboru austriackiego, prekursory (wydania krakowskiego)- znaczki poczty austro-węgierskiej użyte przed wprowadzeniem znaczków polskich, list polecony, wysłany 28.XI z Przemyśla do Krakowa.

Mi.144, 149
120 PLN
15824

1918 wydanie PP/GGW, całostka wysłana z Włocławka 29.III.19 do Warszawy z prowizorycznym stemplem "Włocławek, dn............19 / Postamt", bardzo rzadkie, gwarancja prywatna Vaumund.

Fi.Cp3A
400 PLN
15825

Fi.30
Mi.29
1 000 PLN
15826

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.25 "cienkie Z", w bardzo ładnym stanie, prawie niewidoczny cień śladu po podlepce, gwarancja i opis Sutclife, Schmutz.

Fi.30 B1
Mi.29
2 000 PLN
15827

Fi.31
Mi.30
1 000 PLN
15828

Fi.31
Mi.30
1 100 PLN
15829

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", z rzadką (jeden arkusz?) gumą pasiastą, gwarancja i opis Ways.

Fi.31 B1
Mi.30
3 600 PLN
15830

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", znaczków z tym błędem przedrukowano około 21 sztuk, a znaczków stemplowanych może istnieć kilka, bardzo rzadkie, gwarancja Jungjohann.

Fi.31 B3
Mi.30
3 200 PLN
15831

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
15832

Fi.32I B1
Mi.31
450 PLN
15833

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A" i usterką otwarte O w POCZTA, gwarancja Mikstein,.

Fi.32I B2
Mi.31
1 000 PLN
15834

1919 wydanie krakowskie, prawy znaczek z błędem "dwukropek", znaczek z błędem postfrisch, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B2
Mi.31
1 200 PLN
15835

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
380 PLN
15836

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 69, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.33
Mi.32
1 800 PLN
15837

Fi.33
Mi.32
1 000 PLN
15838

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.100 "A jak Ą", w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak.

Fi.33
Mi.32
1 400 PLN
15839

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", minimalny ślad po podlepce, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.33 B1
Mi.32
1 800 PLN
15840

1919 wydanie krakowskie, znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.34 B2
Mi.33
1 450 PLN
15841

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", gwarancja Mikstein z opisem Ways.

Fi.35 B1
Mi.34
521 PLN
15842

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja Jungjohann.

Fi.36
Mi.35
600 PLN
15843

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.95 "górny szpic S ścięty" , gwarancja Mikstein, Gryżewski.

Fi.36 B
Mi.35
800 PLN
15844

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.36 B1
Mi.35
1 500 PLN
15845

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 62, pozostałości po podlepce, bardzo ładny stan zachowania - rzadkie, fotoatest Jungjohann.

Fi.37II
Mi.36
3 600 PLN
15846

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal., na podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
15 PLN
15847

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.38 No
Mi.48 K
380 PLN
15848

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z nadrukiem formy IIB poz.51, stan idealny postfrisch - rzadki, gwarancja Schmutz.

Fi.39a
Mi.37
3 271 PLN
15849

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 30 hal. z oryginalnego obiegu z Gorlic z nadrukiem formy IIB poz.57 z katalogowanym błędem nadruku "uszkodzone litery AA", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.39a B14
Mi.37
1 600 PLN
15850

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", sygnatura własnościowa, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.40 B1
Mi.38
270 PLN
15851

1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", bardzo rzadkie, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40No B1
Mi.38K
1 800 PLN
15852

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem normalnym z poz. 65 i podwójnym nadrukiem z poz. 55 i 75, nieznaczne ślady po usuniętej podlepce, bardzo ładny stan zachowania, bardzo rzadkie, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.40 Np
Mi.38 DD
6 000 PLN
15853

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy I z poz. 13, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.41
Mi.39
70 PLN
15854

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.84/95, w ładnym stanie, usterki: na poz.84 "haczyk u góry litery S", a na poz.85 "S ścięte u góry", gwarancja Mikstein, sygnatura i opis Kronenberg.

Fi.41
Mi.39
480 PLN
15855

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 71, ciężka podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.41
Mi.39
40 PLN
15856

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.20, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.41
Mi.39
90 PLN
15857

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.16, z błędem "rozbite P w POLSKA", sygnatury firmowe, gwarancja Mikstein, Gryżewski z opisem pozycji Schmutz.

Fi.41
Mi.39
60 PLN
15858

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", gwarancja i opis Mikstein, Miszczak.

Fi.41 B1
Mi.39
140 PLN
15859

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.35 "cienkie Z", lekki i mały ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.42 B1
Mi.40
40 PLN
15860

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukami pierwszej formy z poz. 3-4, prawy znaczek z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.42 B1
Mi.40
100 PLN
15861

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Krawczyk, z opisem Schmutz.

Fi.42 B1
Mi.40
80 PLN