Aukcja 31. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15782

1918 drugie wydanie lubelskie, niewielkie załamania widoczne w narożniku od strony gumy, gwarancja Schmutz.

Fi.23a
Mi.23A
30 PLN
15783

Fi.23a No
Mi.23A K
210 PLN
15784

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk z poz. 41 "uszkodzona lewa gwiazdka", ząbkowanie 11,5, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.23b B
Mi.23B
120 PLN
15785

Fi.24
Mi.24
25 PLN
15786

1918 drugie wydanie lubelskie, ciężka podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24
15 PLN
15787

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.24
Mi.24
25 PLN
15788

Fi.24
Mi.24
25 PLN
15789

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruku z nadrukami z poz. 21/32, gwarancja i opis uszkodzeń nadruku Schmutz.

Fi.24
Mi.24
100 PLN
15790

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 1/22, gwarancja i opis uszkodzeń nadruku Schmutz.

Fi.24
Mi.24
100 PLN
15791

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukami z poz. 39/50, znaczek z poz. 40 i 49 z błędem "lewa gwiazdka 9 promienna", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.24 B
Mi.24
120 PLN
15792

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z podwójnym nadrukiem dwustronnym, na gumie odwróconym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.24 Ndwo
Mi.24
500 PLN
15793

Fi.24No
Mi.24K
165 PLN
15794

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem odwróconym - nominał na górze zamiast na dole znaczka i lekkim "abklatschu", gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.24 No
1 200 PLN
15795

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Chęcin do Kielc (na odwrocie stempel odbiorczy Kielce 22.I.19) z mieszaną frankaturą ze znaczkami austriackimi w ostatnim dniu ich ważności, gwarancja.

Mi.25I
2 700 PLN
15796

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Sławkowa 31.I.19 do Będzina, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackim, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Schmutz.

Mi.25I
1 450 PLN
15797

Fi.25a
Mi.25I
30 PLN
15798

1918 drugie wydanie lubelskie, parka z nadrukiem na pomarszczonym papierze - uszkodzona dolna część nadruku, gwarancja Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I
120 PLN
15799

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Kwaśniewski, Schmutz.

Fi.25a
Mi.25I
45 PLN
15800

Fi.25a
Mi.25I
20 PLN
15801

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. błędem na poz.30 "brak liter TA", z opisem Schmutz.

Fi.25a B10
Mi.25I
170 PLN
15802

Fi.25a B10
Mi.25I
50 PLN
15803

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z poz. 48, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I
65 PLN
15804

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i oznaczenie.

Fi.25b
Mi.25I
80 PLN
15805

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk niebieskoczarny, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.25b
Mi.25I
60 PLN
15806

Fi.25b
Mi.25I
100 PLN
15807

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym z błędem "brak liter TA" i "zniekształcony orzeł", gwarancja Perzyński, z opisem Schmutz.

Fi.25b B10
Mi.25I
280 PLN
15808

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk z silnym brzegowym uszkodzeniem , gwarancja Mikulski.

Fi.26
Mi.25II
50 PLN
15809

Fi.27a
Mi.26
30 PLN
15810

Fi.27a
Mi.26
250 PLN
15811

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z błędem "HAI zamiast HAL", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.27a B6
Mi.26
40 PLN
15812

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z odwróconym nadrukiem, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.27a No
Mi.26
200 PLN
15813

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, lekko zmatowiony, ledwo widoczny ślad po podlepce, ładny stan, gwarancja.

Fi.27b
Mi.26
400 PLN
15814

1918 drugie wydanie lubelskie, nadruk z poz. 10 "brak ZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28B9
Mi.27
50 PLN
15815

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, niewielkie załamanie widoczne tylko na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
300 PLN
15816

Fi.28 No B10
Mi.26 K
600 PLN
15817

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z podwójnym nadrukiem - jednym normalnym z poz.23 i odwróconym z poz. 28, bardzo rzadkie, gwarancja Mikulski i atest Schmutz.

Fi.28 Non
Mi.26 DK
7 500 PLN
15818

Fi.29
Mi.28
20 PLN
15819

Fi.29 B10
Mi.28
40 PLN
15820

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak ZTA", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29 B9
Mi.28
50 PLN
15821

Fi.29
Mi.28
25 PLN