Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 31. Poczty wojskowe I wojny światowej

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15379

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, cięte, gwarancje Schmutz, Schmutz, Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B 
110 PLN
15380

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria czysta ząbkowana w pięknym stanie, gwarancje: Perzyński, Ćwiertnia i podwójna sygnatura Rachmanow, Schmutz i sygnatura Rachmanow, Schmutz.

Fi.12-15B
Mi.12-15A 
1 400 PLN
15381

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ośmioblok ciętych znaczków za 10 kop. z paskiem międzypól, lekkie ślady podlepienia na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.12A
Mi.12B 
180 PLN
15382

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35/1 kop., na gumie widoczne spękania, świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.13A
Mi.13B 
250 PLN
15383

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, piękny list polecony wysłany 3.6.18 ze sztabu Korpusu do II oddziału kulomiotów, list opłacono jak zazwyczaj dwoma znaczkami za 35/1 kop., literatura podaje taryfę za list polecony 60 kop.(35+25), ale tak opłaconych listów się nie spotyka, w praktyce stosowano po prostu podwójną opłatę za list (35+35), po lewej stempel Poczty Polowej przy Sztabie I Polskiego Korpusu z numerem polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy, bardzo rzadka całość, fotoatest.

Fi.13A
Mi.13B 
4 000 PLN
15384

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok rzadkich ząbkowanych znaczków za 35 kop., prawy górny z błędem na poz.3 "przerwana 5", piękny stan - rzadszych znaczków tego wydania nie spotyka się w wieloblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.13B
Mi.13A 
1 500 PLN
15385

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, dziesięcioblok ciętych znaczków za 35 kop. w kolorze pomarańczowym, z błędami na poz.5 "uszkodzone P" i na poz.6 "uszkodzone o w Korp", lekkie pęknięcia i zmatowienie gumy na górnym pasku znaczków, gwarancja z opisem błędów Schmutz.

Fi.13bA
Mi.13B 
360 PLN
15386

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.14B
500 PLN
15387

1918 kartka z obozu internowanych legionistów z Łomży 1.4.1918 do Krakowa, stempel cenzury, późna data przesyłki, gwarancja.


320 PLN
15388

1918 Łomża - obóz internowania, po kryzysie przysięgowym Legionów Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; karta pocztowa ozdobiona wykonaną piórkiem ilustracją "Obrona Saragossy", sygnowana, wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.


1 000 PLN
15389

1918 formularz wysłany 7.X ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny; słabszy stan zachowania.


20 PLN
15390

1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka wysłana 11.IX z terenu Francji, adresowana do Richmond Hill w USA; stempelek cenzury; adres nadawcy usunięty (wydrapany) przez cenzurę.


200 PLN
15391

1918 widokówka ze "znaczkiem", wysłana 1.I za pośrednictwem poczty polowej 205, pieczęć formacyjna.


50 PLN
15392

1918 formularz wysłany 6.IX z Pizy do jeńca włoskiego w Austrii; liczne cenzury i ostemplowania; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


120 PLN
15393

1918 widokówka wysłana 3.XI przez żołnierza niemieckiego z Warszawy do Opola, zaledwie na tydzień przed dniem odzyskania niepodległości; cenzura poznańska.


50 PLN
15394

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


55 PLN
SPRZEDANY
15395

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą bez podlepki.


40 PLN
SPRZEDANY
15396

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - bardzo rzadki znaczek opłaty stemplowej za 0,20 Rubla, II wydanie na cienkim bibułowym papierze, z oryginalną gumą bez podlepki, lekko spękany.


800 PLN
15397

1918 list polecony, wysłany 10.VI z zapasowego szpitala polowego za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 878 do Berlina; pieczęć formacyjna, kasownik odbiorczy; zwraca uwagę nalepka polecenia; bardzo dobry stan zachowania.


70 PLN
15398

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, ze stemplem Naczelnika Aprowizacji i Finansów I Korpusu Polskiego i datą przyjęcia na magazyn na odwrocie.


200 PLN
15399

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą bez podlepki.


70 PLN
15400

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą bez podlepki.


80 PLN
SPRZEDANY
15401

1918 Armia Hallera - formularz wysłany 8.I z poczty polowej 408 (kasownik z wyróżnikiem "b") do Lwowa przez Polaka służącego w armii austriackiej na froncie zachodnim, z treści listu wynika niedwuznacznie, że nadawca zamierza przedrzeć się przez front i najpewniej dołączyć do polskiej armii; fragment treści: "... przypuszczam, o ile sytuacja w najbliższym czasie się nie wyjaśni - trzeba będzie niebawem zmienić klimat ... nie jest bowiem wykluczone, że będziemy mieli sposobność spijać wina szampańskie"; w tym czasie bardzo wielu Polaków z armii niemieckiej i austriackiej zasilało w ten sposób szeregi powstającego Wojska Polskiego.


400 PLN
15402

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., czysta, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp2
200 PLN
15403

1918 wydanie przedrukowe, całostka poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja.

Fi.Cp4
110 PLN
15404

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop., czysta, na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
160 PLN
15405

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop., niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwnymi brzegami (Fi.1000.-), gwarancja Schmutz.

Fi.Cs3
1 000 PLN
15406

1918 kartka na formularzu legionowym nadana z poczty etapowej w Lublinie 22.I.1918 ze stemplem Kreiskomando Lublin.


60 PLN
15407

1919 walki polsko-ukraińskie, obrona Lwowa, widokówka wysłana 18.V z poczty polowej nr.12, przesłana lokalnie we Lwowie, wyraźnie odbity stempelek formacyjny "39. p.p. Strzelców lwowskich"; na stronie widokowej sygnowana litografia znakomitego austriackiego ilustratora Ernsta Kutzera.


300 PLN
15408

1919 wojna polsko-sowiecka, Front Białorusko - Litewski, widokówka wysłana 26.XI z kompanii telegraficznej 1 Dywizji Legionów za pośrednictwem poczty polowej 27; stempelek formacyjny.


140 PLN
15409

1919 walki o Zaolzie - karta pocztowa nadana 28.I w Oświęcimiu, adresowana do Krakowa, z treści wynika, że jednostka - której nadawca jest kwatermistrzem - zostaje przeniesiona: "... na Śląsk do Frysztatu...".


250 PLN
15410

1919 Grupa harcerska przy 1 Dywizji Piechoty Legionów - list (sekretnik) napisany w Jabłonnie przez harcerza Pawła Hause (późniejszego protestanckiego kapelana WP) służącego w 1DP Legionów, wysłany 9.V do Sosnowca za pośrednictwem poczty polowej 27 przydzielonej do obsługi pocztowej 1DP, grupa harcerska została wkrótce przeniesiona na front litewsko-białoruski, nadawca listu brał udział m.in w walkach o Mińsk Litewski; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


1 000 PLN
SPRZEDANY
15411

1919 POCZTA POLOWA W.P.*1*, od zarania niepodległości wybuchły walki polsko - ukraińskie na terenie Lwowa, powstała tam pierwsza w Polsce poczta polowa, której nadano nr.1, najwcześniejsze znane przesyłki pochodzą z końca grudnia 1918 roku; początkowo używała kasowników prowizorycznych, a "1" wpisywano ręcznie, prezentowany list z 3.I.1919. jest najwcześniejszą znaną datą użycia datownika (typu 4b) tzw. "grubej 1" - do tej pory był to 15.II; to okres najcięższych walk o Lwów, połączenie z krajem utrzymywano wyłącznie poprzez linię kolejową Lwów - Przemyśl, bardzo ciekawy walor, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.


500 PLN
15412

1919 kartka z Frontowej Poczty Polowej ze stemplem formacyjnym 1 Pułku Strzelców Podhal. 1 komp. Polowej Karabinów Maszynowych.


40 PLN
SPRZEDANY
15413

1920 wojna polsko-sowiecka, widokówka wysłana 3.XII z Brześcia Litewskiego za pośrednictwem Poczty Polowej nr.20 adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy; stan słaby.


30 PLN
15414

1920 wojna polsko-sowiecka, formularz PCK wysłany 14.V ze Szpitala Ujazdowskiego do Dowództwa Żandarmerii Polowej z informacją o przyjęciu "na stan" chorego; nietypowy walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
15415

1920 wojna polsko-sowiecka, widokówka wysłana 25.IV z Kalisza do Warszawy, pieczęć formacyjna "Oddział Sztabowy/ SZWADRONU ZAPASOWEGO/ Pułku 3-go Ułanów"; 3 Pułk Ułanów brał udział m.in w walkach o Mińsk Litewski, w działaniach na Białorusi uczestniczył do maja 1920, a następnie w składzie 3 Armii dowodzonej przez gen. Edwarda Rydza-Śmigłego wziął udział w wyprawie kijowskiej.


100 PLN
15416

1920 Wojna polsko-sowiecka, front białorusko-litewski, widokówka napisana "w polu" 28.V w trakcie bardzo ciężkich walk toczonych ze zmiennym szczęściem od połowy maja, przesłana do Lwowa 2.VI za pośrednictwem poczty polowej 32, przydzielonej do 6DP. Pierwszego czerwca na południowy wschód od Połocka rozpoczęło się polskie przeciwuderzenie pod osobistym dowództwem Marszałka Piłsudskiego, które do ósmego czerwca osiągnęło nakazane cele: linię Dźwiny od Dryssy do Dzisny, górną Berezynę - to ostatnie sukcesy na froncie przed lipcową wielką ofensywą Armii Czerwonej. W walkach tych bardzo ważną rolę odegrała 6 Dywizja Piechoty, gwarancja Schmutz.


1 200 PLN
15417

1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria czysta (Mi.150 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B 
250 PLN
SPRZEDANY
15418

1921 przedruk na znaczkach ukraińskich, z orłem, i w polskiej walucie, prywatne wydanie znaczków okupacyjnych dla Zachodniej Ukrainy, kompletna seria.


160 PLN