Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
15339 |
1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, "Wydanie Sekcyi wywiad. kraj. Stow. Czerwonego Krzyża we Lwowie", podpisy po polsku, wysłany 21.IX z obozu w miejscowości Kurmysz, cenzury. | |
| 150 PLN | |
15340 |
1916 Legiony Polskie - widokówka przesłana 10.XI za pośrednictwem poczty polowej 389 z III Baonu 1. pułku piechoty, adresowana do Lublina, stempelek formacyjny; dobry stan zachowania (przebarwienia). | |
| 120 PLN | |
15341 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 27.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c"), adresowana do szpitala rezerwowego Legionów Polskich w Kamieńsku; stempel nadawczy: "MILITARSEKTION DES POLNISCHEN OBERSTEN NATIONAL KOMITEES"; bardzo rzadko spotykany, polski (!) stempelek cenzury; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
15342 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny. | |
| 80 PLN | |
15343 |
1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich ząbkowane. | |
| 40 PLN | |
15344 |
1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich cięte. | |
| 60 PLN | |
15345 |
1916 kartka austriackiej poczty polowej nr 113 z 6.III.16 do Grybowa, austriacki stempel składnicy pocztowej GRÓDEK (GRYBÓW). | |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
15346 |
1916 (?) nalepka towarzysząca workowi z listami wysłanymi za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej przy 12 Dywizji Zapasowej; nietypowy, rzadko spotykany w tak dobrym stanie walor. | |
| 200 PLN | |
15347 |
1916 kartka wysłana z Lublina 2.XII.16 przez Wiedeń do obozu jeńców w Wüttenbergii, przesyłka zwolniona z opłaty pocztowej, 3 cenzury. | |
| 100 PLN | |
15348 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 20.X z otwartej zaledwie kilka dni wcześniej poczty polowej 389, przemianowanej 10.X z poczty polowej 118 w związku z reorganizacją austriackiego systemu poczt wojskowych; czytelna odbitka stempla formacyjnego "I. Brygada Piłsudskiego/ Komenda II. baonu 5.p.p. Leg.Pol."; dobry stan zachowania (naturalne przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 350 PLN | |
15349 |
1916 SICZOWI STRILCI - pisana po polsku kartka do Warszawy, na ukraińskim formularzu ozdobnym, wysłana 4.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 171, niespotykana całość; słaby stan zachowania. | |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
15350 |
1916 Legiony Polskie formularz wysłany 5.XI wyjątkowo za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwery do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "KOMENDA I. DYWIZYONU PUŁKU ARTYLERYI LEGIONÓW POLSKICH, dodatkowy stempel "VON DER ARMEE IM FELDE"; nietypowy walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); 1917 Polski Korpus Posiłkowy, formularz poczty polowej (Kucharski K.92) wysłany 2.IX z Żurawicy, stempel formacyjny z orłem "Dowództwo III Batalionu 2 p.piechoty WOJSK POLSKICH" (nieopisany u Berka); dodatkowy stempelek "Von der Armee im Felde"; cenzura; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 500 PLN | |
15351 |
1916 kartka z Lublina 27.VIII.16 ze stemplem formacyjnym oddziału pochówkowego Deutsche Kriegergraber - Abteilung beim K.u.k. Mil. Gen. Gouv. in Polen. | |
| 40 PLN | |
15352 |
1917 kartka z Modlina 24.III.17, stempel formacyjny 1 Baon 1 Pułk Leg. Pol. Poczta pol. | |
| 40 PLN | |
15353 |
1917 kartka z poczty polowej 378 14.VI.17 do Radomia na ozdobnym druku 5 Pułku Piechoty ze stemplem formacyjnym Komendy 4 Kompanii V Baonu. | |
| 280 PLN | |
15354 |
1917 karta pocztowa z obozu jenieckiego na Węgrzech, napisana przez Polaka służącego w armii rosyjskiej; wysłana 16.III z miejscowości Osi adresowana do Warszawy; cenzury. | |
| 50 PLN | |
15355 |
1917 listownik z posterunku straży granicznej (Grenz Polizei) w miejscowości Wolbórz, za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie 14.IV przesłany do Lublina, stempel formacyjny. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
15356 |
1917 list z poczt etapowej 334 24.V.17 ze stemplem formacyjnym wojskowej stadniny koni. | |
| 20 PLN | |
15357 |
1917 list z poczt etapowej 334 3.IX.17 ze stemplem formacyjnym wojskowej stadniny koni. | |
| 20 PLN | |
15358 |
1917 list z poczt etapowej 334 21.V.17 ze stemplem formacyjnym wojskowej stadniny koni. | |
| 20 PLN | |
15359 |
1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 7.VI ze sztabu II Brygady za pośrednictwem poczty polowej 378, adresowany do Kielc, stempel formacyjny "Oddział sztabowy II Brygady Leg. polsk.". | |
| 100 PLN | |
15360 |
1917 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka wysłana 17.XI za pośrednictwem urzędu etapowego w Olkuszu (kasownik z wyróżnikiem "b"), adresowana na pocztę polową 378a, cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
15361 |
1917 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka z Ciechanowa, wysłana 3.IX, adresowana na pocztę polową 378 (w Przemyślu); karta pionowo złamana; cenzura. | |
| 40 PLN | |
15362 |
1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla rosyjskich oficerów (między innymi Polaków służących w armii carskiej), koperta formularz wysłana z obozu 5.VII do sekcji Moskiewskiego Komitetu Pomocy dla jeńców w Kopenhadze, stempelki i zalepka cenzury obozowej; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 300 PLN | |
15363 |
1917 list polecony, wysłany 16.VII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.380 do Berlina, kasownik odbiorczy na odwrocie. | |
| 40 PLN | |
15364 |
1917 widokówka z Tourhout (Belgia) wysłana 28.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 783 do Norymbergi, pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 25 PLN | |
15365 |
1917 kartka jeńca wojennego. | |
| 50 PLN | |
15366 |
| 50 PLN | |
15367 |
| 50 PLN | |
15368 |
| 50 PLN | |
15369 |
1917 kartka ze stemplem austriackiej cenzury wojskowej. | |
| 20 PLN | |
15370 |
1917 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht) - czysty formularz poczty polowej nieopisany w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationer of the Polish Legion 1914-1918" !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 300 PLN | |
15371 |
1917 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej nieopisany w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationer of the Polish Legion 1914-1918" !!! w typie formularza Kucharski K.60. (o bardzo wyokim stopniu rzadkości 8 na 10 punktów), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 600 PLN | |
15372 |
1918 znaczek poczty lokalnej na obszarze okupowanym przez X Armię, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 180 PLN | |
15373 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 4 kop. na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 180 PLN | |
15374 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.6 |
| 30 PLN | |
15375 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, pamiątka filatelistyczna - znaczki obu wydań skasowane 10.IV na odwrocie karty pocztowej; dodatkowo stempelek polecenia, na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie nieosiągalny; sygnowane monogramem.; karta w słabszym, a znaczki w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.6, 7, 12-15A, 12- |
| 400 PLN | |
15376 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczka za 35 kop. z międzypolem międzysektorowym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 480 PLN | |
15377 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 1 000 PLN | |
15378 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 120 PLN | |