Aukcja 31. Poczty wojskowe I wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15339

1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, "Wydanie Sekcyi wywiad. kraj. Stow. Czerwonego Krzyża we Lwowie", podpisy po polsku, wysłany 21.IX z obozu w miejscowości Kurmysz, cenzury.

150 PLN
15340

1916 Legiony Polskie - widokówka przesłana 10.XI za pośrednictwem poczty polowej 389 z III Baonu 1. pułku piechoty, adresowana do Lublina, stempelek formacyjny; dobry stan zachowania (przebarwienia).

120 PLN
15341

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 27.II za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c"), adresowana do szpitala rezerwowego Legionów Polskich w Kamieńsku; stempel nadawczy: "MILITARSEKTION DES POLNISCHEN OBERSTEN NATIONAL KOMITEES"; bardzo rzadko spotykany, polski (!) stempelek cenzury; doskonały stan zachowania.

200 PLN
15342

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny.

80 PLN
15343

1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich ząbkowane.

40 PLN
15344

1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich cięte.

60 PLN
15345

1916 kartka austriackiej poczty polowej nr 113 z 6.III.16 do Grybowa, austriacki stempel składnicy pocztowej GRÓDEK (GRYBÓW).

20 PLN
15346

1916 (?) nalepka towarzysząca workowi z listami wysłanymi za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej przy 12 Dywizji Zapasowej; nietypowy, rzadko spotykany w tak dobrym stanie walor.

200 PLN
15347

1916 kartka wysłana z Lublina 2.XII.16 przez Wiedeń do obozu jeńców w Wüttenbergii, przesyłka zwolniona z opłaty pocztowej, 3 cenzury.

100 PLN
15348

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 20.X z otwartej zaledwie kilka dni wcześniej poczty polowej 389, przemianowanej 10.X z poczty polowej 118 w związku z reorganizacją austriackiego systemu poczt wojskowych; czytelna odbitka stempla formacyjnego "I. Brygada Piłsudskiego/ Komenda II. baonu 5.p.p. Leg.Pol."; dobry stan zachowania (naturalne przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego.

350 PLN
15349

1916 SICZOWI STRILCI - pisana po polsku kartka do Warszawy, na ukraińskim formularzu ozdobnym, wysłana 4.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 171, niespotykana całość; słaby stan zachowania.

120 PLN
15350

1916 Legiony Polskie formularz wysłany 5.XI wyjątkowo za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwery do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "KOMENDA I. DYWIZYONU PUŁKU ARTYLERYI LEGIONÓW POLSKICH, dodatkowy stempel "VON DER ARMEE IM FELDE"; nietypowy walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia);

1917 Polski Korpus Posiłkowy, formularz poczty polowej (Kucharski K.92) wysłany 2.IX z Żurawicy, stempel formacyjny z orłem "Dowództwo III Batalionu 2 p.piechoty WOJSK POLSKICH" (nieopisany u Berka); dodatkowy stempelek "Von der Armee im Felde"; cenzura; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN
15351

40 PLN
15352

1917 kartka z Modlina 24.III.17, stempel formacyjny 1 Baon 1 Pułk Leg. Pol. Poczta pol.

40 PLN
15353

1917 kartka z poczty polowej 378 14.VI.17 do Radomia na ozdobnym druku 5 Pułku Piechoty ze stemplem formacyjnym Komendy 4 Kompanii V Baonu.

280 PLN
15354

1917 karta pocztowa z obozu jenieckiego na Węgrzech, napisana przez Polaka służącego w armii rosyjskiej; wysłana 16.III z miejscowości Osi adresowana do Warszawy; cenzury.

50 PLN
15355

1917 listownik z posterunku straży granicznej (Grenz Polizei) w miejscowości Wolbórz, za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie 14.IV przesłany do Lublina, stempel formacyjny.

40 PLN
15356

1917 list z poczt etapowej 334 24.V.17 ze stemplem formacyjnym wojskowej stadniny koni.

20 PLN
15357

1917 list z poczt etapowej 334 3.IX.17 ze stemplem formacyjnym wojskowej stadniny koni.

20 PLN
15358

1917 list z poczt etapowej 334 21.V.17 ze stemplem formacyjnym wojskowej stadniny koni.

20 PLN
15359

1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 7.VI ze sztabu II Brygady za pośrednictwem poczty polowej 378, adresowany do Kielc, stempel formacyjny "Oddział sztabowy II Brygady Leg. polsk.".

100 PLN
15360

1917 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka wysłana 17.XI za pośrednictwem urzędu etapowego w Olkuszu (kasownik z wyróżnikiem "b"), adresowana na pocztę polową 378a, cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
15361

1917 Polski Korpus Posiłkowy - widokówka z Ciechanowa, wysłana 3.IX, adresowana na pocztę polową 378 (w Przemyślu); karta pionowo złamana; cenzura.

40 PLN
15362

1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla rosyjskich oficerów (między innymi Polaków służących w armii carskiej), koperta formularz wysłana z obozu 5.VII do sekcji Moskiewskiego Komitetu Pomocy dla jeńców w Kopenhadze, stempelki i zalepka cenzury obozowej; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

300 PLN
15363

1917 list polecony, wysłany 16.VII za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.380 do Berlina, kasownik odbiorczy na odwrocie.

40 PLN
15364

1917 widokówka z Tourhout (Belgia) wysłana 28.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 783 do Norymbergi, pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania.

25 PLN
15365

1917 kartka jeńca wojennego.

50 PLN
15366

1917 kartka jeńca wojennego.

50 PLN
15367

1917 kartka jeńca wojennego.

50 PLN
15368

1917 kartka jeńca wojennego.

50 PLN
15369

1917 kartka ze stemplem austriackiej cenzury wojskowej.

20 PLN
15370

1917 Polska Siła Zbrojna (Polnische Wehrmacht) - czysty formularz poczty polowej nieopisany w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationer of the Polish Legion 1914-1918" !!! bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN
15371

1917 Legiony Polskie - czysty formularz poczty polowej nieopisany w fundamentalnej pracy Jerzego Kucharskiego "Postal stationer of the Polish Legion 1914-1918" !!! w typie formularza Kucharski K.60. (o bardzo wyokim stopniu rzadkości 8 na 10 punktów), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

600 PLN
15372

1918 znaczek poczty lokalnej na obszarze okupowanym przez X Armię, gwarancja Schmutz.

180 PLN
15373

180 PLN
15374

30 PLN
15375

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, pamiątka filatelistyczna - znaczki obu wydań skasowane 10.IV na odwrocie karty pocztowej; dodatkowo stempelek polecenia, na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie nieosiągalny; sygnowane monogramem.; karta w słabszym, a znaczki w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6, 7, 12-15A, 12-
400 PLN
15376

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczka za 35 kop. z międzypolem międzysektorowym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

480 PLN
15377

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
15378

Fi.12-15A
Mi.12-15B
120 PLN