Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12830 |
1943 dwie parki nalepek dla wojsk desantowych, wzór 2 - ze zmienionymi napisami, które zostały wydrukowane podwójnie w położeniu normalnym i odwróconym. | |
| 200 PLN | |
12831 |
1943 Polskie jednostki na Środkowym Wschodzie - Irak, list polecony wysłany 19.VII z poczty polowej 116 adresowany do ambasady polskiej w Nairobi, na odwrocie liczne kasowniki tranzytowe i odbiorcze; cenzury; bardzo dobry stan zachowania. Po 1942 w Kenii znalazło się kilkanaście tysięcy Polaków (w tym wiele dzieci), ewakuowanych z Armią Andersa z ZSRR; uchodźcy docierali tu drogą przez Persję, Irak i Palestynę, powstały także polskie osiedla i sierociniec. | |
| 350 PLN | |
12832 |
1943 Indie - obóz przejściowy (Bandry?) dla polskich dzieci uratowanych i wywiezionych w 1942 i 1943 z "nieludzkiej ziemi", list wysłany 11.VIII z miejscowości Cumballa Hill, adresowany do żołnierza II Korpusu na Środkowym Wschodzie, na odwrocie stempel hinduskiej poczty polowej; cenzury; dobry stan zachowania. Autorka listu znajduje się na liście ocalonych dzieci z kresów. | |
| 600 PLN | |
12833 |
1943 list lotniczy wysłany z Indii przez polskiego żołnierza do Londynu, Poczta Polowa nr 117 9.XII.42, stempel polskiej cenzury wojskowej nr 55. | |
| 70 PLN | |
12834 |
1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczek za 5 gr. na wycinku ze stemplem AGENCJI POCZTOWEJ POLSKIEJ MARYNARKI WOJENNEJ na O.R.P. GARLAND. | Fi.I338 Mi.368 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
12835 |
1944 poczta obwodu pińczowskiego, znaczki nie wprowadzone do obiegu, gwarancja Schmutz. Fotoatest | Fi.1-4 |
| 2 500 PLN | |
12836 |
1944 III Rzesza, list wysłany 29.VI za pośrednictwem poczty polowej 11449, datownik tzw. "Neutraler Stempel" z rzymską cyfrą VII na górze i literą v na dole, o bardzo wysokiej wycenie katalogowej, dodatkowe stemple i cenzury; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
12837 |
1944 Armia Polska w ZSRR, list od Polaka wywiezionego w ramach deportacji, a następnie wcielonego siłą do Armii Czerwonej, wysłany 2.IV z poczty polowej 38716, adresowany do Związku Patriotów Polskich z prośbą o przeniesienie do Wojska Polskiego; propagandowy ilustrowany listownik, cenzura nr. 04855; kasownik odbiorczy Moskwa 2.IX; ślady archiwizacji, doskonały stan zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego. | |
| 500 PLN | |
12838 |
1944 nalepki używane przez poczty polowe polskich jednostek lotniczych na zachodzie w pasku. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
12839 |
1944 Poczta Polowa 1-go Korpusu W.P., nalepka do zabezpieczania uszkodzonej korespondencji. | |
| 40 PLN | |
12840 |
1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a Wojskiem Polskim w Anglii, karta pocztowa wysłana 6.I z Pruszkowa do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla ppor. inż. Stanisława Jaźwińskiego, ładnie udokumentowany obieg pocztowy; bardzo dobry stan zachowowania. | |
| 350 PLN | |
12841 |
1944 Armia Czerwona, list polecony wysłany 21.I z radzieckiej poczty polowej 26377, adresowany do urzędu pocztowego Moskwa 55 "do wostrebowanija" (poste-restante), co jest charakterystyczne w przypadku korespondencji do łagrów, cenzura 02409 + część zalepki, kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
12842 |
1944 aerograf z kopertą - wysłany 5.II z Nowego Jorku do polskiej jednostki o kryptonimie pocztowym 628, przekazany kolejno do jednostek: 264, 202, O.Z.A., cenzura, kasowniki poczt polowych 101, 132; przesyłka długo poszukiwała adresata, obieg pocztowy na każdym etapie bogato udokumentowany; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 400 PLN | |
12843 |
1944 Armia Czerwona, list "trójkąt" zwolniony od opłaty pocztowej, wysłany 3.IX z poczty polowej 10330 do Moskwy, cenzura nr.06557, kasowniki odbiorcze; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
12844 |
1944 ZSRR, ilustrowany formularz - karta od Polaka służącego w Armii Czerwonej, wysłana 3.III z poczty polowej 38504, adresowana do miejscowości Kustanaj w Kazachstanie, kasownik odbiorczy, cenzura; doskonały stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
12845 |
1944 "wyzwalanie" Polski spod okupacji niemieckiej, 22.VII.1944 r. wydano Manifest PKWN i w dniu tym na wojskowej korespondencji poczta polowa używała czerwonego tuszu do stemplowania przesyłek, karta pocztowa od Polaka służącego w Armii Czerwonej, wysłana 22.VII z frontu (poczta polowa 38504) do Kustanaja w Kazachstanie, adresowana do żony, wywiezionej w 1941 z Wilna w ramach deportacji ludności polskiej, cenzura 26925, kasownik odbiorczy; doskonały stan zachowania. | |
| 300 PLN | |
12846 |
1945 przesyłka od Polaka służącego w Armii Czerwonej, ilustrowany listownik, wysłany 30.V z poczty polowej 83670 do Lwowa, cenzura 12105, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania, wyjątkowy jak na przesyłki "ze wschodu". | |
| 200 PLN | |
12847 |
1945 "wyzwalanie" Polski spod okupacji niemieckiej, przedwojenny polski formularz poczty polowej, wysłany 7.II przez Polaka służącego w Armii Czerwonej z poczty polowej 28279 do Lwowa, cenzura 31983, kasownik odbiorczy 25.II; idealny stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
12848 |
1945 list lotniczy wysłany z Poczty Polowej 116 23.VI.45 do Edynburga, stemple cenzur wojskowych w tym polskiej nr 112. | |
| 70 PLN | |
12849 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, seria cięta. | Fi.1-4 nz |
| 120 PLN | |
12850 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu i II wydanie przedrukowe, rozbudowany zestaw z wieloma odmianami kolorów. | Fi.1-5 |
| 240 PLN | |
12851 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, znaczek cięty za 55 gr. w rzadkim odcieniu jasnoniebieskim, lekko popękana guma. | Fi.2 nz |
| 50 PLN | |
12852 |
1946 list nadany z poczty polowej nr ?27. | |
| 40 PLN | |
12853 |
1947 wydanie Wydziału Opieki nad Żołnierzem przy Dowództwie II Korpusu na środkowym wschodzie, znaczek za 50 gr. | Fi.6 |
| 10 PLN | |
12854 |
1947 wydanie Wydziału Opieki nad Żołnierzem przy Dowództwie II Korpusu na środkowym wschodzie, parka znaczków za 50 gr. z międzypolem. | Fi.6 |
| 40 PLN | |
12855 |
1947 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, koperta lotniczego listu poleconego, wysłana 24.I za pośrednictwem poczty polowej 406 adresowana do Warszawy. kasownik odbiorczy. | |
| 80 PLN | |
12856 |
1947 list polskiego oficera z brytyjskiej poczty polowej 283 z Niemiec do Edynburga zwolniony z opłaty pocztowej stemplem "O.A.S." (On Active Service - w sprawie służbowej). | |
| 200 PLN | |
12857 |
1969 "XXV ROCZNICA BITWY POD MONTE CASSINO" Kielce 1, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 18.V. | |
| 20 PLN | |
12858 |
1986 Poczta Solidarności - komplet 4 efektownych kart z podobiznami i życiorysami dowódców Armii Krajowej: Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza "Doktora", Stefana Roweckiego "Grota", Tadeusza Komorowskiego "Bora", Leopolda Okulickiego "Niedźwiadka"; dodatkowo banderola. | |
| 80 PLN | |
12859 |
1994 wydanie rocznicowe - pięćdziesięciolecie zdobycia Monte Cassino. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |