Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12761 |
1933 Ziemie Zachodnie, karta pocztowa wysłana 21.III z miejscowości Neusalz (Nowa Sól). | Mi.467 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
12762 |
1933 Ziemie Zachodnie, list (koperta okienkowa) wysłany 3.III z Wrocławia; zwraca uwagę data wysyłki 3.3.33 !!! | Mi.469 |
| 20 PLN | |
12763 |
1934 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy, ostemplowana okolicznościowo 3.V we Wrocławiu. | Mi.P251 |
| 30 PLN | |
12764 |
1937 kartka okolicznościowa z wystawy filatelistycznej we Wrocławiu. | |
| 35 PLN | |
12765 |
1939 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa, 8.I ostemplowana okolicznościowo we Wrocławiu i wysłana do Gliwic. | Mi.P274/04 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
12766 |
1939 Ziemie Zachodnie, bogato frankowany list polecony, wysłany 29.X ze Strzegomia (Striegau) do Wrocławia; kasownik odbiorczy. | Mi.515, 669, 672, 67 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
12767 |
1939 obszary anektowane przez ZSRR, polska karta pocztowa użyta jako formularz, ofrankowana sowieckimi znaczkami, wysłana 20.X z Kowla do Kielc, znaczki unieważnione polskim datownikiem; krótka ale ciekawa treść; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.677 |
| 250 PLN | |
12768 |
1939 parka znaczków z Hindenburgiem za 12 pf. na wycinku, z gdańskim kasownikiem okolicznościowym z dnia wybuchu II wojny światowej. | Mi.519 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
12769 |
1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, polecona karta wysłana 9.VIII ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie do miejscowości Rubieżewicze; kasownik odbiorczy, cenzury; słaby stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | Fi.8, 9 |
| 120 PLN | |
12770 |
1940 Ziemie Zachodnie, ilustrowana karta pocztowa z sygnaturą (40-157-1-B9), skasowana okolicznościowo 23.VIII we Wrocławiu kasownikiem Niemieckiej Wystawy Kolonialnej. | Mi.P236 |
| 50 PLN | |
12771 |
1940 miejscowy list z Sarn koło Raciborza. | |
| 20 PLN | |
12772 |
1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR, budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią, wysłana 29.IV z Równego do Lublina, cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
12773 |
1940 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB, wysłana 3.VI do Tarnopola, kasownik odbiorczy, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
12774 |
1940 kartka z Wrześni do Szwajcarii ze stemplem niemieckiej cenzury wojskowej. | |
| 60 PLN | |
12775 |
1940 list z ZSRR 21.5.40 do Piotrkowa Trybunalskiego, cenzury. | |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
12776 |
1941 obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, karta pocztowa dofrankowana znaczkiem z serii upamiętniającej "wyzwolenie" połowy Polski przez Sowietów, wysłana 8.II z miejscowości Busk do Gródka Jagiellońskiego, kasownik odbiorczy. | Mi.736 |
| 150 PLN | |
12777 |
1941 okupacja niemiecka terenów litewskich i polskich anektowanych uprzednio przez ZSRR, wydanie przedrukowe, kompletna seria na kopercie, skasowana 2.VIII w Wilnie (znaczki kasowane Mi.400,- euro). | Mi.1-9 |
| 800 PLN | |
12778 |
1941 całostka z nadrukiem ukraińskim na radzieckiej całostce. | |
| 240 PLN | |
12779 |
1941 kartka okolicznościowa z wystawy filatelistycznej we Wrocławiu. | |
| 35 PLN | |
12780 |
1941 obszary anektowane przez Litwę, blok okolicznościowy z okazji przyłączenia Wilna do Litwy, będący w obiegu na terenach okupacji litewskiej. | Fi.AnL Bl.2 Mi.Bl.2 |
| 80 PLN | |
12781 |
1941 okupacja niemiecka terenów anektowanych uprzednio przez ZSRR, wydanie dla okręgu wileńskiego, seria przedrukowa w pięknym stanie, wysoka wycena w katalogu Fischer, gwarancja dwóch najdroższych wartości Krawczyk. | Fi.OkNL1-9 Mi.10-18 |
| 3 200 PLN | |
12782 |
1942 Polskie Siły Zbrojne w ZSRR, pamiątkowy znaczek z wystawy dokumentującą historię 2 Korpusu. | |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
12783 |
1943 list z Rawicza 6.2.43 do Poznania. | |
| 20 PLN | |
12784 |
1943 list urzędowy z Gliwic 7.10.43 do Tarnowa. | |
| 20 PLN | |
12785 |
1943 tereny pod zarządem Komisariatu Rzeszy "Ukraine", list polecony z Połogi przez Zaporoże 14.1.43 do Królewca, na odwrocie stempel odbiorczy, list prywatny ostemplowany pieczęcią służbową. | |
| 280 PLN | |
12786 |
1943 list polecony z Równego Wołyńskiego do Berlina. | |
| 80 PLN | |
12787 |
1944 kartka miejscowa z Rawicza. | |
| 20 PLN | |
12788 |
1944 wydanie propagandowo dywersyjne. | |
| 120 PLN | |
12789 |
1944 list z Pfeilstätt przez Wieluń do Szwajcarii, zalepka i stempel niemieckiej cenzury wojskowej, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 120 PLN | |