Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8989 |
1940 seria znaczków z dopłatą na pomoc zimową grzecznościowo stemplowana na kopercie. | Fi.56-58 |
| 65 PLN | |
8990 |
1940 znaczek z seri "historycznej" na formularzu polskiej poczty polowej, skasowany grzecznościowo 18.I w Otwocku. | Fi.310 Mi.331 |
| 15 PLN | |
8991 |
1940 karta pocztowa wysłana 10.XI ze szpitala w miejscowości Celle adresowana do Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie; słaby stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | Mi.668 |
| 40 PLN | |
8992 |
1940 Zaadaptowany beznapisowy kasownik, przerobiony z polskiego przedwojennego datownika, stosowany w Warszawie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 26.II adresowany do Goslitz, listowa pieczęć formacyjna; niezwykle ciekawy walor. | |
| 250 PLN | |
8993 |
1940 karta pocztowa wysłana 16.XII z Lizbony, adresowana do Starego Sącza; cenzura; niewielkie przebarwienia. | |
| 80 PLN | |
8994 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, lekko załamana. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
8995 |
1940 polska koperta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (X-1938), wysłana 12.IV.1941 ze Zwolenia do Radomia, ładny stan. | Fi.Ck1 |
| 80 PLN | |
8996 |
1940 koperta z nadrukiem. | Fi.Ck1 |
| 40 PLN | |
8997 |
1940 koperta z nadrukiem, malutka plamka grzyba na frocie. | Fi.Ck1 |
| 35 PLN | |
8998 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim o ciemnozielonoszarym znaku opłaty, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 26.X z Lublina do Pruszkowa, znak opłaty unieważniony kasownikiem okolicznościowym; całostka bardzo rzadko spotykana (Michel 450 euro), stan bardzo dobry, gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp3I |
| 1 100 PLN | |
8999 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYSPIESZA !", wysłana 23.VIII z Przemyśla do Warszawy. | Fi.Cp3II |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
9000 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 8.VIII z Proszowic do Krakowa, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym a potem datownikiem w Krakowie, ślady archiwizacji. | Fi.Cp3II |
| 100 PLN | |
9001 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1938); hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE!", wysłana 7.VIII z Radomia do Ostrowca, nieco podgięta na rogu. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
9002 |
1940 polska karta pocztowa z prezydentem Mościckim, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe K - "TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ!", wysłana 9.VI z Warszawy do Otwocka, sygnatura (VI-1939), znak opłaty unieważniony polskim kasownikiem mechanicznym - wirnikiem. | Fi.Cp3II |
| 100 PLN | |
9003 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe H. | Fi.Cp3II |
| 35 PLN | |
9004 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe I. | Fi.Cp3II |
| 35 PLN | |
9005 |
1940 kartka z Warszawy do Skierniewic z sygnaturą VI-1939. | Fi.Cp 3II |
| 40 PLN | |
9006 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nadrukiem, sygnatura (VI-1939); hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", wysłana 7.V z Warszawy do Otwocka, sygnatura (VI-1939), znak opłaty unieważniony bardzo rzadkim niemym, kasownikiem; całość opisana przez J.Z.Piekuta w 3(102) numerze Warszawskiego Biuletynu Filatelistycznego. | Fi.CP4I |
| 350 PLN | |
9007 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa. | Fi.Cp5I Mi.P6II |
| 80 PLN | |
9008 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe U. | Fi.Cp6A |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
9009 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe T. | Fi.Cp6A |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
9010 |
1940 polska karta pocztowa z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy. | Fi.Cp6B Mi.P7A |
| 220 PLN | |
9011 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe W. | Fi.Cp6B |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
9012 |
1940 wydanie przedrukowe, hasło propagandowe O. | Fi.Cp6B |
| 180 PLN | |
9013 |
1940 widoki zabytkowych budowli. | Fi.Cp7I |
| 45 PLN SPRZEDANY | |
9014 |
1940 Widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta. | Fi.Cp7I Mi.P10 |
| 30 PLN | |
9015 |
1940 widoki zabytkowych budowli, oba typy karty za 30 gr. o sygnaturach IX.40 i II.41, czyste (Mi. 40 euro). | Fi.Cp8I+II Mi.P9+11 |
| 80 PLN | |
9016 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | Fi.CpU1A |
| 160 PLN | |
9017 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
9018 |
1940 kartka służbowa, na odwrocie czysta. | Fi.CpU1B |
| 170 PLN SPRZEDANY | |
9019 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | Fi.CpU1B |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
9020 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
9021 |
1940 trzy służbowe karty pocztowe z przesuniętymi nadrukami - w bok w górę i w dół. | Fi.CpU2I |
| 475 PLN | |
9022 |
1940służbowa karta pocztowa z błędem - brak P w POSTSACHE. | Fi.CpU3 |
| 200 PLN | |
9023 |
1940 kartka służbowa, na odwrocie czysta. | Fi.CpU3 |
| 75 PLN SPRZEDANY | |
9024 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | Fi.CpU3 |
| 70 PLN SPRZEDANY | |
9025 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 27.V z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana. | Fi.CpU4 |
| 200 PLN | |
9026 |
1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 500.000, na odwrocie czysta. | Fi.CpU4 |
| 60 PLN | |
9027 |
1940 kartka służbowa, sygnatura X-1938 100.000, na odwrocie czysta. | Fi.CpU4 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
9028 |
1940 kartka służbowa z drukiem na odwrocie. | Fi.CpU4 |
| 75 PLN SPRZEDANY | |