Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
1844 |
1946 polecony list lotniczy wysłany 19.IX z Wrocławia, adresowany do PCK w Teheranie, przeadresowany do centrali PCK w Londynie, cenzura 3259; nietypowy kierunek wysyłki. | |
| 350 PLN | |
1845 |
1946 Fallingbostel, centrum przesiedleńcze dla osób wysiedlonych, list z obozu wysłany 23.IV, adresowany do Gdańska, stempelek zwolnienia od opłaty; bardzo dobry stan zachowania; reprodukcję prezentowanego waloru wykorzystano w książce "Korespondencja obozowa w okresie II wojny światowej" autorstwa St.Barańskiego i J.Falkowskiego. | |
| 1 200 PLN | |
1846 |
1946 Hellbrun, bloczek na rzecz PCK zbiórka dla polskich dzieci. | |
| 150 PLN | |
1847 |
1946 "Syrena", karta pocztowa wysłana 9.6.IX z Osnabruck, znak opłaty unieważniony stemplem: "Poczta Pol. Okr. Wojsk. Wentort". | Fi.Cp1 |
| 600 PLN | |
1848 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, próba bloku 2 w kolorze czerwonym, z pełną oryginalną gumą, bardzo rzadka i wysoko wyceniana we włoskich katalogach. | Fi.Bl.2 P |
| 2 400 PLN | |
1849 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie. | Fi.Bl.1-3 |
| 700 PLN | |
1850 |
1946 Państwowy Urząd do Spraw Ewakuacji ludności polskiej z ZSRR - list urzędowy wysłany 3.VIII z oddziału Urzędu Repatriacyjnego we Lwówku adresowany do centrali w Warszawie, oznaczono, a następnie anulowano dopłatę. | |
| 120 PLN | |
1851 |
1947 list zwrotny od jeńca wojennego ze Zgierza 4.2.1947 do Francji. | |
| 70 PLN | |
1852 |
1947 list pisany po polsku, wysłany z miejscowości Lichtenfels, adresowany do Łodzi, cenzura amerykańska w Monachium. | |
| 80 PLN | |