Aukcja zakończy się 02.12.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aktualna aukcja Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
73731

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.bl.2
700 PLN
Licytuj
73732

1942 wystawa filatelistyczna, blok. gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
Licytuj
73733

1942 wystawa filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
900 PLN
Licytuj
73734

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.1300.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
1 100 PLN
Licytuj
73735

1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


2 500 PLN
Licytuj
73736

1942 Madonna Obozowa, odbitka linorytu na grubym papierze autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiająca figurę Matki Boskiej z Dzieciątkiem z kaplicy obozowej z podpisem "NMP W OŁTARZU OB.II C/ RZEŹ. POPŁAWSKI RYT. PUCHALSKI", emblematem "FWS" oraz datą "15 VIII 42"; autorem rzeźby był ppor.Stanisław Horno-Popławski jeniec obozu - wybitny artysta, a przed wojną profesor rzeźby na Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, w obozie zorganizowano dla niego nawet pracownię w której powstało wiele rzeźb, szkiców i projektów, zrealizowane prace przeznaczono głównie do kaplicy obozowej; walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie delikatne pozostałości taśmy klejącej).


3 000 PLN
Licytuj
73737

1942 dwie połówki tworzące w sumie cały los II Loterii Funduszu Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych, bilety ozdobione grafiką, na odwrocie obu części ten sam numer 0531, podpisy m.in J.Głowacki; niezwykle rzadki przypadek zachowania się obu części losu razem, ozdobne wydawnictwo obozowe w doskonałym stanie zachowania.


1 800 PLN
Licytuj
73738

1942 drzeworyt o rozmiarach 57 x 82 mm "Św. Jerzy - patron harcerzy w walce ze smokiem" sygnowany "D.Z.".


450 PLN
Licytuj
73739

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, kasowana seria znaczków z bloku, gwarancja.

Fi.(bl.4)
200 PLN
Licytuj
73740

1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją wysłanej 24.IV, dodatkowy stempel propagandowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU" z błędem "DRZWORYTU zamiast "DRZEWORYTU"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16x
160 PLN
Licytuj
73741

1943 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej rzadką bożonarodzeniową ilustracją, której autorem jest Marian Stępień, dodatkowo zielony napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16y
250 PLN
Licytuj
73742

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Walocha.

Fi.18
70 PLN
Licytuj
73743

1943 23. rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Walocha.

Fi.18
50 PLN
Licytuj
73744

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis.

Fi.18 B1
200 PLN
Licytuj
73745

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, kasowany okolicznościowo znaczek za 10+15 f. z błędem "brak plamki na falach" (Fi.200.-), gwarancja i opis.

Fi.18 B1
200 PLN
Licytuj
73746

1943 miniaturowa kartka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.19
200 PLN
Licytuj
73747

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.19-21
100 PLN
Licytuj
73748

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana (Fi.170.-), gwarancja.

Fi.19-21
150 PLN
Licytuj
73749

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja Walocha.

Fi.19-21
120 PLN
Licytuj
73750

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta z odmianami barw (Fi.380-), gwarancja.

Fi.19-21
360 PLN
Licytuj
73751

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym.

Fi.19-21
120 PLN
Licytuj
73752

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
200 PLN
Licytuj
73753

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.22
150 PLN
Licytuj
73754

1943 Hetmani, wiśniowy znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.22
200 PLN
Licytuj
73755

1943 kartka ozdobiona na odwrocie bardzo rzadką ilustracją z napisem "Uprzejmie zapraszamy na imprezy Dni Książki - Komitet", gwarancja.

Fi.22
500 PLN
Licytuj
73756

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wysłany jako zaproszenie imienne na wystawę, dodatkowo na okładce odciśnięty stempel okolicznościowy "WYSTAWA LEŚNA", gwarancja Krawczyk.

Fi.22
1 000 PLN
Licytuj
73757

1943 kartka z grafiką "Lwów", na odwrocie napis "POCZTÓWKA".

Fi.22
80 PLN
Licytuj
73758

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.7 11C9, jego adnotacja i opis na odwrocie.

Fi.22 P2
3 200 PLN
Licytuj
73759

1943-44 Hetmani, seria na wycinkach, znaczki skasowane różnymi stemplami okolicznościowymi; gwarancja: Krawczyk,.

Fi.22-30
320 PLN
Licytuj
73760

1943-44 Hetmani, seria na wycinkach, znaczki skasowane stemplami okolicznościowymi ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA i TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH; gwarancja Krawczyk,.

Fi.22-30
320 PLN
Licytuj
73761

1943-44 Hetmani, seria kasowana z odmianami, gwarancja Krawczyk, gwarancja.

Fi.22-30
360 PLN
Licytuj
73762

1943-44 Hetmani, seria czysta z odmianami, gwarancja Łaszkiewicz, gwarancja.

Fi.22-30
450 PLN
Licytuj
73763

1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.VIII; karta pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.24
80 PLN
Licytuj
73764

1943 Hetmani, ciemnozielony znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim, skasowany 13.XII na karcie ozdobionej bardzo rzadko spotykaną grafiką KOŁO ZIEMI STANISŁAWOWSKIEJ przedstawiającą hucuła grającego na trembicie na tle górskiego krajobrazu i herb Stanisławowa; dobry stan zachowania (karta ukośnie zgięta); gwarancja.

Fi.24
500 PLN
Licytuj
73765

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.9 27F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 500 PLN
Licytuj
73766

1943 kartka obiegowa w słabszym stanie, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego, gwarancja.

Fi.25
120 PLN
Licytuj
73767

1943 znaczek skasowany 2.V.44 stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III Powstania Śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Stępienia, przedstawiającym kościół św. Jadwigi w Pszczynie, na odwrocie napis "POCZTÓWKA".

Fi.25
60 PLN
Licytuj
73768

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.16. 7/8F3, jego adnotacja i opis na odwrocie.

Fi.26 P4
2 500 PLN
Licytuj
73769

1943 hetmani, próba znaczka w barwie brązowej, gwarancja Schmutz.

Fi.26P4
2 500 PLN
Licytuj
73770

1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym cerkiew wołoską we Lwowie, skasowany 22.XI stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.27
150 PLN
Licytuj