Aukcja zakończy się 02.12.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aktualna aukcja Poczta obozu Woldenberg

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
73691

1942 kartka świąteczna z obiegu z grafiką obozowa z okazji Bożego Narodzenia, gwarancja.

Fi.15
200 PLN
Licytuj
73692

1942-43 Pochodnia, seria kasowana na wycinkach z czerwonymi kasownikami obiegowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17
75 PLN
Licytuj
73693

1942 PROJEKTY - komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej; 27 odbitek autorskich na jednolitym gładkim bibułkowym papierze (Fi.5000.-) - jednym z pięciu na których drukowano projekty; w zestawie prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III miejsce), M.Puchalski i inni - wynik ogłoszono w trakcie Wystawy Filatelistycznej; trzy projekty - po lewej obok okładki, zrealizowano jako znaczki - są najdroższe, jeden - po lewej w środkowym rzędzie, jako kartę pocztową; komplety projektów na tym samym gatunku papieru są rzadkie, dodatkowo stemple z okładki, w którą pakowano projekty, cena wywoławcza sporo niższa niż suma cen osiąganych za poszczególne projekty; gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 E
4 500 PLN
Licytuj
73694

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.100.-), gwarancja.

Fi.15-17x
80 PLN
Licytuj
73695

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze białym gładkim bibułkowym (Fi.120.-), gwarancja i opis Walocha.

Fi.15-17x
100 PLN
Licytuj
73696

1942 pochodnia, seria stemplowana, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17y
50 PLN
Licytuj
73697

1942-43 Pochodnia, kasowana seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.160.-), gwarancja.

Fi.15ab-17y
140 PLN
Licytuj
73698

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f. (Fi.170.-), gwarancja.

Fi.15ab-17y
150 PLN
Licytuj
73699

1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 f na papierze szarym szorstkim grubym na świąteczna karta pocztowa z okolicznościową grafiką i wydrukowanymi na odwrocie życzeniami "Zdrowych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku życzy", wysłana 22.XII efektowne, rzadko spotykane wydawnictwo w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.15ay
500 PLN
Licytuj
73700

1942-44 zestaw 9 znaczków na wycinkach skasowanych stemplami okolicznościowymi: ROKITNA, XXV ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, RACŁAWICE, WILNO, TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH, ŚWIĘTO MORZA, ROK OLIMPIJSKI, MIŁUJ BLIŹNIEGO, WARNA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk (Tydzień Ziem Wschodnich), pozostałe.

Fi.15ay, 32, 36a, 38, 39, 51, D2c, D4b, D5
360 PLN
Licytuj
73701

1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym skasowana ka karcie stemplem okolicznościowym z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości, gwarancja.

Fi.15b-17y
150 PLN
Licytuj
73702

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na druku bibliotecznym, przesłanym 11.XI.1943, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowy z okazji Święta Niepodległości; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.15bx
150 PLN
Licytuj
73703

1942 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej z życzeniami bożonarodzeniowymi, ozdobionej scenką z warszawskiego Nowego Miasta malowaną piórkiem i akwarelami - to kamienica "Pod Okiem Opatrzności" przy Freta 29, dziś lokale na parterze zajmuje salon fryzjerski; sygnowana "MS" (Marian Stępień?), przesłana 24.XII; przepiękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.16y
2 400 PLN
Licytuj
73704

1942 kartka z obiegu pocztowego na składanym sucho tłoczonym karnecie z życzeniami świątecznym i noworocznymi "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ 1943 (3 przerobiona tuszem na cyfrę 4) DO SIEGO ROKU", bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
200 PLN
Licytuj
73705

1942 "Wdowa", karta pocztowa czysta ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym - odcień ciemniejszy niż bardziej popularny brązowoczerwony (część z niewielkiego nakładu 415 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
1 800 PLN
Licytuj
73706

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.Cp2
100 PLN
Licytuj
73707

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp2Iax
200 PLN
Licytuj
73708

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nie retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany od strony znaku opłaty, karta z oryginalnego obiegu pocztowego wysłana 23.XII, doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iax
150 PLN
Licytuj
73709

1942 całostka ze stemplem okolicznościowym "Zieleńce 18-VI-1792", gwarancja.

Fi.Cp2Iby
100 PLN
Licytuj
73710

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu.

Fi.Cp2Iy
150 PLN
Licytuj
73711

1942 Matka Boska Obozowa i Matka Boska Ostrobramska, zestaw dwóch czystych kart pocztowych; dobry stan zachowania (niewielkie niebieskie przebarwienia na froncie i odwrocie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3-4
500 PLN
Licytuj
73712

1942 Matka Boska Obozowa, całostka z obiegu pocztowego z dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty, na odwrocie gwarancja.

Fi.Cp4, D3
500 PLN
Licytuj
73713

1942 Lotnik, uszkodzona (prawie niewidoczna) litera A w POCZTÓWKA, całostka - druk biblioteczny wysłany 30.01.1943; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp5
500 PLN
Licytuj
73714

1942 Lotnik, całostka wysłana 23.XII, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp5
150 PLN
Licytuj
73715

1942 Lotnik, całostka, nietypowo obrócony znak opłaty, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.Cp5
150 PLN
Licytuj
73716

1942 Lotnik, całostka z suchym tłoczeniem napisu "NAJLEPSZE ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I N.ROKU 1943" z obiegu pocztowego, gwarancja Walocha.

Fi.Cp5
180 PLN
Licytuj
73717

1942 lotnik, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp5y2
100 PLN
Licytuj
73718

1942 kartka obozowa z życzeniami opłacona przez odbiorcę znaczkiem dopłaty, gwarancja.

Fi.D1
300 PLN
Licytuj
73719

1942 zawiadomienie z apteki obozowej, kartka z rzadkim stemplem "APTEKA OBOZOWA" i "Lekarstwo / Okulary do odebrania" przesłana na koszt odbiorcy 4.11., pobranie należności od adresata zielonym znaczkiem dopłaty za 10 fen. zazwyczaj spotykanym grzecznościowo kasowanym, prawidłowo użyty na oryginalnych przesyłkach niezwykle rzadki, gwarancja Schmutz.

Fi.D1
800 PLN
Licytuj
73720

1942-43 Cyfry, kompletna seria dopłat na wycinkach (Fi.595.-), czerwonobrązowe z kasownikiem okolicznościowym, zielone z czerwonym obiegowym, a ciemnobrązowy i jasnobrązowe ze zwykłym obiegowym, gwarancja.

Fi.D1-4
540 PLN
Licytuj
73721

1942-43 Cyfry, kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie podstawowe odmiany (Fi.720.-), gwarancja Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
650 PLN
Licytuj
73722

1942-43 Cyfry, czysta seria znaczków dopłaty z większą ilością odmian niż zwykle, gwarancja - w tym oba najdroższe znaczki Schmutz, Krawczyk, gwarancja.

Fi.D1-4
1 000 PLN
Licytuj
73723

1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
400 PLN
Licytuj
73724

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
300 PLN
Licytuj
73725

1942 cyfry, znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Kronenberg (podpis).

Fi.D1y, D3y
400 PLN
Licytuj
73726

1942 seria znaczków dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
480 PLN
Licytuj
73727

1942 Wystawa Filatelistyczna, niebezpieczne fałszerstwo znaczka z bloku Madonna.

Fi.bl (2) FFi
150 PLN
Licytuj
73728

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, rzadki czysty blok z narożnikami w słabszym stanie, gwarancja.

Fi.bl.1
1 100 PLN
Licytuj
73729

1942 Virtuti Militari - 150 lecie bitwy pod Zieleńcami, najrzadszy blok Woldenbergu kasowany okolicznościowo (Fi.1100.-), gwarancja.

Fi.bl.1
1 000 PLN
Licytuj
73730

1942 150-lecie bitwy pod Zieleńcami, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu. Gwarancja Walocha.

Fi.bl.1
900 PLN
Licytuj