Aukcja 118. Poczty lotnicze

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
25175

1961 Zawody balonowe o puchar M.T.P., komplet 4 dekoracyjnych kopert z dodatkowymi znaczkami do przesyłek balonowych przesłane 25.6 balonami: "Katowice", "Poznań", "Syrena", "Warszawa".

60 PLN
25176

1961 list polecony z Rumunii do Leszna, list przewieziony balonem Syrena z okazji zawodów balonowych towarzyszących Międzynarodowym Targom Poznańskim.

30 PLN
25177

1962 Narciarskie Mistrzostw Świata FIS w Zakopanem, efektowna karta z dodatkową nalepką przesłana 25.2 z Zakopanego pocztą szybowcową zorganizowaną specjalnie z okazji zawodów.

Fi.1149-51a
Mi.1294-96A
40 PLN
25178

40 PLN
25179

120 PLN
25180

1962 przesyłka ocalała z katastrofy lotniczej samolotu PLL "Lot" - Viscount 804 w dniu 19.12.62, koperta dublowana (podklejona), na odwrocie zalepka informacyjna i stemple warszawskie, rzadkie.

1 100 PLN
25181

1962 list poczty szybowcowej z okazji zawodów FIS w Zakopanem.

20 PLN
25182

1962 kartka z poczty szybowcowej z okazji zawodów FIS w Zakopanem.

15 PLN
25183

1962 list poczty rakietowej Aeroklubu Krakowskiego.

40 PLN
25184

30 PLN
25185

40 PLN
25186

1963 IX Szybowcowe Mistrzostwa Świata, lot szybowca "Bocian", koperta z dodatkowym znaczkiem do przesyłek szybowcowych; stemple "XVI LOT POCZTY SZYBOWCOWEJ" i "PRZEWIEZIONO SZYBOWCEM AEROKLUBU PRL BOCIAN S.P.3398"; przewieziono na trasie Leszno - Środa Wlkp.

30 PLN
25187

1963 kartka z lotu szybowcowego z Mistrzostw Polski.

15 PLN
25188

1963 list poczty rakietowej Aeroklubu Krakowskiego.

60 PLN
25189

1963 arkusz nalepek poczty szybowcowej w Lesznie z okazji szybowcowych mistrzostw Polski.

40 PLN
25190

1963 arkusz nalepek poczty szybowcowej w Lesznie z okazji międzynarodowych zawodów szybowcowych.

30 PLN
25191

1963 plakietki lotu rakietowego aeroklubu krakowskiego.

30 PLN
25192

1963 list poczty balonowej z okazji 15-lecia Gazety Poznańskiej.

25 PLN
25193

1964 Antyle Holenderskie, koperta FDC znaczków wydanych z okazji 35-lecia komunikacji lotniczej Panama - Kolumbia - Antyle Holenderskie.

Mi.139-140
30 PLN
25194

15 PLN
25195

20 PLN
25196

30 PLN
25197

1964 list poczty balonowej z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

25 PLN
25198

1964 list okolicznościowej poczty lotniczej z okazji Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

25 PLN
25199

1964 czworobloki z dolnymi marginesami czystych znaczków do przesyłek podczas zawodów balonowych o puchar przechodni Dowódcy Lotnictwa Operacyjnego w związku z XXXIII Międzynarodowymi Targami Poznańskimi dla balonów "Katowice", "Polonez", "Poznań", "Syrena"; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
25200

Fi.871
Mi.1015
30 PLN
25201

1965 Grenlandia, 1 lot helikopterowy Sdr.Stromfjord - Godthab 1.VI, datownik odbiorczy.

Mi.39
30 PLN
25202

20 PLN
25203

1965 arkusz winietek poczty balonowej towarzyszącej Międzynarodowym Targom Poznańskim.

50 PLN
25204

1965 list poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich.

25 PLN
25205

1966 Australia, przesyłka przesłana 15.XI pocztą rakietową.

30 PLN
25206

1966 kartka z poczty szybowcowej z okazji krajowych zawodów szybowcowych.

10 PLN
25207

1966 list poczty śmigłowcowej z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego z Katowic do Warszawy.

20 PLN
25208

1966 list poczty balonowej z okazji Międzynarodowych Targów Poznańskich.

25 PLN
25209

25 PLN
25210

1967 Kuwejt, list lotniczy wysłany 15.XII z Kuwejtu do Warszawy.

Mi.221
20 PLN
25211

1967 XIII Szybowcowe Mistrzostwa Polski, XX-ty jubileuszowy lot szybowca "Bocian" SP-2399, koperta z dodatkowym znaczkiem do przesyłek szybowcowych; znaczki skasowane 18.VI stemplem okolicznościowym "OWCZARKI XIII SZYBOWCOWE MISTRZOSTWA POLSKI W LISICH KĄTACH k.GRUDZIĄDZA"; stemple "Przewieziono szybowcem BOCIAN SP-2399" i "Z przyczyn technicznych lot odbył się dnia 25.V.1967 r.".

30 PLN
25212

1968 XI Szybowcowe Mistrzostwa Świata, lot szybowca "Bocian" w 75-lecie ruchu filatelistycznego w Polsce, karta z dodatkowym znaczkiem do przesyłek szybowcowych; stemple "LOT SZYBOWCOWY W ROKU OLIMPIJSKIM W 75-LECIE RUCHU FILATELISTYCZNEGO W POLSCE" i "Przewieziono szybowcem BOCIAN SP-2042 Pilot Adela Dankowska"; przewieziono na trasie Leszno - Lubin.

20 PLN
25213

1968 Otwarcie linii PLL "LOT" Warszawa-Wilno-Leningrad, list polecony adresowany na poste restante w Leningradzie nadany w urzędzie Warszawa 3 z dodatkowym stemplem okolicznościowym "OTWARCIE LINII LOTNICZEJ PLL-LOT WARSZAWA-MEDIOLAN 14.05.1968 WARSZAWA 3", nalepka polecenia "Warszawa 3 U.W.P."; niepodjęty w Mediolanie i odesłany do Polski; na odwrocie stemple tranzytowe i odbiorcze; walor w dobrym stanie zachowania.

120 PLN
25214

1969 Hong Kong, polecony list lotniczy, wysłany 22.VIII do Warszawy, stemple tranzytowe i odbiorcze.

Mi.199, 200, 239
40 PLN