Nowa aukcja rozpocznie się wkrótce

Aukcja 118. Poczty lotnicze

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
25055

1915 Fliegerpost Przemyśl, kartka nadana jednym z lotów VI-VIII z oblężonego Przemyśla do Białej, pieczątka poczty lotniczej typ 1, stempel kamuflażowy typ I, stempel cenzury typ 2, pionowe złamanie.

Fi.11a
311 PLN
SPRZEDANY
25056

1915 Fliegerpost Przemyśl, kartka nadana IX lotem z oblężonego Przemyśla na Morawy, pieczątka poczty lotniczej typ 1, stempel kamuflażowy typ I, stempel cenzury typ 1, numer przesyłki wpisany ręcznie.

Fi.12a
240 PLN
25057

1915 Fliegerpost Przemyśl, kartka nadana XII lotem z oblężonego Przemyśla na Morawy, pieczątka poczty lotniczej typ 6, stempel kamuflażowy typ II, stempel cenzury typ 2, gwarancja Schmutz.

Fi.15a
400 PLN
25058

1915 XIII (ostatni) lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 2.III, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla (Fi.400.-).

Fi.16a (12a)
300 PLN
25059

1918 poczta lotnicza cywilna Wiedeń - Kraków, list wysłany 8.05.18 ofrankowany znaczkami z przedrukiem FLUGPOST przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji na tej trasie zgodnie z obowiązującą taryfą, na odwrocie kasownik odbiorczy.

Fi.21b
150 PLN
25060

1918 list lotniczy z Wiednia do Lwowa nadany 4.7.18, na froncie stempel odbiorczy "Flugpost - Poczta Lotnicza Lemberg 1 - Lwów 1", koperta w słabym stanie.

Fi.22b
80 PLN
25061

1918 list lotniczy z Wiednia do Lwowa nadany 24.4.18, na froncie stempel odbiorczy "Flugpost - Poczta Lotnicza Lemberg 1 - Lwów 1".

Fi.22b
100 PLN
25062

1918 list lotniczy z Wiednia do Lwowa nadany 4.7.18, na odwrocie stempel odbiorczy "Flugpost - Poczta Lotnicza Lemberg 1 - Lwów 1", koperta w słabym stanie.

Fi.22b
100 PLN
25063

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 16.V ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy datownik FLUGPOST POCZTA LOTNICZA LEMBERG 1 LWÓW 1, stempel odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania.

Fi.25b
150 PLN
25064

1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, karta pocztowa dofrankowana, zgodnie z taryfą, w wysokości 4 kr znaczkami przygotowanymi specjalnie do korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 6.VI ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy datownik FLUGPOST POCZTA LOTNICZA LEMBERG 1 LWÓW 1, stempel odbiorczy na froncie; prawdziwa, niefilatelistyczna przesyłka; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.25b
400 PLN
25065

1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej, znaczki na liście nadanym 3.06. do Olsztyna unieważnione w Poznaniu czarnym kasownikiem "skrzydło",na odwrocie stempel odbiorczy, co niespotykane brak dodatkowej opłaty pocztowej.


600 PLN
25066

1923 kartka z specjalnego lotu nad Warszawą na rzecz Pogotowia ratunkowego zorganizowany przez redakcje "Expressu" i "Kuriera", przewieziono 236 przesyłek.

Fi.23
300 PLN
25067

1924 pierwszy lot do Ameryki Północnej sterowca LZ126 Z.R.3 "Graf Zeppelin", list z Niemiec (z Bytomia) do St. Louis.


1 000 PLN
25068

1924 ekspresowy lotniczy list polecony z Warszawy nadany 18.08.24 do Stanów Zjednoczonych, opłatę za przesyłkę lotniczą pobrano gotówką - stempel "Perçu fres ........ mks. ........" w ramce z ręcznie wpisana kwotą 30 gr., na odwrocie stemple odbiorcze.


1 000 PLN
25069

1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - samolot nad Pl.Zamkowymym, kasowane znaczki za 5 gr. w kolorze czerwonym i za 10 gr. w kolorze niebieskim.

Fi.1, 3
40 PLN
25070

1925 "AEROLLOYD" Warszawa - Lwów - Bukareszt, list z Warszawy nadany 14 II, specjalna koperta z nadrukiem "Pierwszy lot pocztowy WARSZAWA-BUKARESZT (Prémier vol postal VARSOVIE-BUCAREST), dodatkowy stempelek "Pocztą Lotniczą! Par avion!"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.31a
500 PLN
25071

1925 "AEROLLOYD"/"AEROLOT" połączenie lotnicze Lwów - Warszawa - Gdańsk, kartka wysłana z Warszawy do Gdańska, winietki L.O.P.P. i stempel odbiorczy.

Fi.33a
270 PLN
SPRZEDANY
25072

1925 austriacka kartka nadana pocztą lotniczą z Wiednia do Lwowa (rzadka, większość do Warszawy) pierwszym lotem na trasie Wiedeń - Warszawa, stempel "Erstpostflug Wien - Warszawa/ Premier avion Wien - Varsovie" i stempel odbiorczy, lotem tym przewieziono 80 przesyłek.

Fi.35c
800 PLN
25073

1925 list lotniczy z Warszawy do Gdańska, prawidłowo opłacony ze specjalną opłatą lotniczą i nalepką LOPP, na odwrocie stempel odbiorczy.


350 PLN
25074

1925-38 zestaw nalepek Ligi Obrony Powietrznej Państwa.


300 PLN
SPRZEDANY
25075

1926 "AEROLOT", list lotniczy z Warszawy do Wiednia, nalepka kierunkowa "do Wiednia", na froncie stempel odbiorczy.

Fi.1m
1 500 PLN
SPRZEDANY
25076

1926 Warszawa-Tokio rajd eksperymentalny por.B.Orlińskiego, specjalna nalepka o nominale 5 zł skasowana 16.V datownikiem Warszawa 2, czarnym owalnym stemplem "RAID POLONAIS, RAJD POLSKI, Mai 1926, Paris-Warszawa-Tokyo" i datownikiem odbiorczym Tokio; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania.

Fi.45
800 PLN
25077

1926 Rajd wojskowy Warszawa-Lida-Wilno-Ryga-Tallinn-Helsinki-Warszawa, kartka z Tallina do Warszawy, datownik odbiorczy WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY, przesłano 95 przesyłek tym lotem.

Fi.49b
600 PLN
25078

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
20 PLN
25079

1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Samoloty, znaczek czysty za 50 gr. z pełną oryginalną gumą na pierwszej podlepce.

Fi.23
20 PLN
25080

1927 parka stemplowanych nalepek składkowych Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

Fi.23
30 PLN
25081

1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczek LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, odmiana nieząbkowana (nakład 300 szt.) skasowany na wycinku okrągłym stemplem "III Raid Balonów Kulistych 30.IX 1928 r." i pieczątką "BALON Warszawa"; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania.

Fi.3d
500 PLN
SPRZEDANY
25082

1928 poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list wysłany 4.V do Genewy, przewieziony samolotem na trasie Warszawa-Wiedeń, kasownik odbiorczy; dodatkowy okolicznościowy stempelek poczty lotniczej "Par Avion. - Samolotem./ Exposition Philatelique", o stopniu rzadkości C, według Myślickiego; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, na odwrocie usunięto stempelek Kazimierza Gryżewskiego (Myślicki 28 211 + 28 203).

Fi.60
200 PLN
25083

1928 znaczek składkowy L.O.P.P., Warszawa Komitet Społeczny - śmigło i skrzydła, znaczek za 50 gr w kolorze niebieskim na liście lotniczym wysłanym 22.2.28 z Warszawy do Lwowa, znaczki skasowane datownikiem nadawczym WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY; na froncie stemple: do oznaczania opłaty lotniczej, "SAMOLOTEM" i "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ.", na odwrocie datownik odbiorczy.


300 PLN
25084

1929 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.39
30 PLN
SPRZEDANY
25085

1929 I lot pocztowy Kraków-Katowice "LOT", druki przesłane 10.I, czerwony okolicznościowy stempel z rysunkiem gołębia trzymającego w dziobie list i napisem "I Lot Pocztowy Kraków-Katowice 10-I-1929", przesłano zaledwie 150 sztuk poczty; datownik odbiorczy Katowic na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.83
300 PLN
25086

1929 pierwszy lot na trasie Kraków - Katowice, list nadany 10.1.29, stempelek "Poczta Lotnicza KRAKÓW 1" i stempel z rysunkiem gołębia i napisem "I Lot Pocztowy Kraków - Katowice 10-I-1929", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.83
220 PLN
25087

1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, list lotniczy przesłany na trasie Katowice - Poznań dodatkowy czerwony stempelek okolicznościowy z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Katowice - Poznań"; na odwrocie datownik odbiorczy POZNAŃ 3 z wyróżnikiem "a" i stempelek "NADESZŁA POCZTĄ LOTNICZĄ"; lotem tym przewieziono zaledwie 80 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.93a
500 PLN
25088

1929 otwarcie linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk 1.6.29 I lot Bydgoszcz - Katowice, list lotniczy przesłany na trasie Bydgoszcz - Katowice, stempelek "Nadeszła pocztą lotniczą", na odwrocie stempel odbiorczy, lotem tym przesłano zaledwie 150 listów.

Fi.93k
200 PLN
25089

1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka nadana 15.5.29 z friedrichshafen Bodensee, niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 3.8.29. Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.5.29, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5.29 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 3 sierpnia wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu.


480 PLN
25090

1930 Polska-Ameryka, list wysłany 29.V z Warszawy do Chicago, dodatkowy stempelek okolicznościowy "Polska-USA-Canada-Cuba-Mexico-Panama-Peru I Lot Pocztowy First Flight", lotem tym przewieziono zaledwie 53 sztuki poczty.

Fi.100b
1 000 PLN
25091

1930 list lotniczy z Warszawy do Aten, stempel okolicznościowy pierwszego lotu z Polski przez Wiedeń do Indii, stemple tranzytowe i odbiorczy, na tej trasie przewieziono 65 przesyłek.

Fi.101b
750 PLN
25092

1930 "CIDNA" Warszawa - Wrocław - Berlin, list wysłany 21 VII z Warszawy do Wrocławia, dodatkowy fioletowy stempel "VOL I LOT Warszawa - Breslau - Berlin"; dwuwierszowy stempel odbiorczy urzędu lotniczego Wrocław 1 "Mit Luftpost befördert Postamt Breslau 1"; lotem tym przewieziono zaledwie 141 sztuk poczty; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; stempelek własnościowy "H.Górny".

Fi.104a
400 PLN
25093

1931 lot sterowca LZ127 "Graf Zeppelin" na trasie Staken-Travemunde.


Mi.176b
200 PLN
25094

1931 lot sterowca LZ 127 "Graf Zeppelin" - Oberschlesienfahrt, kartka dosłana z Austrii i adresowana do Czechosłowacji.


Mi.194
200 PLN