Aukcja 118. Całostki

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
24175

Fi.Ck4IIy
3 000 PLN
24176

1887 opaska do druków prywatnej poczty Hansa z Gdańska.

250 PLN
24177

1898 austriacki list kartkowy z treścią w języku polskim.

Fi.Cs6
50 PLN
24178

1899 kartka z Sambora do Austrii.

Fi.Cp15
25 PLN
24179

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonym znaczku.

Fi.Cp1 + 1 z. 2½
70 PLN
24180

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 24; dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
160 PLN
24181

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku za 2,5 fen, pęknięta poziomo lewa jedynka nominału; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 11; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1Is
100 PLN
24182

1918 wydanie warszawskie, rzadka karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowych znaczkach za 2/5 fen i 5 fen; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - typ 20; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp1It
500 PLN
24183

1918 wydanie PP/GGW, kartka z nadrukiem na doklejonym znaczku wysłana z Warszawy 10.01.19 do Krakowa.

Fi.Cp1s
150 PLN
24184

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem na doklejonych znaczkach.

Fi.Cp1t
200 PLN
24185

Fi.Cp2I
80 PLN
24186

Fi.Cp2I
80 PLN
24187

1918 wydanie PP/GGW, całostka z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp2I
60 PLN
24188

Fi.Cp2II
30 PLN
24189

1918 wydanie warszawskie, unikalna odmiana - belka zakrywająca nadruk "Postkarte" ciągła (nie dzielona)!!! rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; uszkodzone P w wyrazie Poczta; wg. klasyfikacji Berbeki i Pelczara - prawdopodobnie typ 4; karta pionowo zgięta.

Fi.Cp2II
200 PLN
24190

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 1.

Fi.Cp2II
30 PLN
24191

Fi.Cp2II
50 PLN
24192

1918 wydanie PP/GGW, całostka z nadrukiem typ 6, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp2II
90 PLN
24193

Fi.Cp2II
80 PLN
24194

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy do Lublina.

Fi.Cp2II
60 PLN
24195

Fi.Cp3IIB
150 PLN
24196

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 15 hal na kartonie brązowoszarym z nadrukami w kolorze czerwonobrązowym i brązowoczerwonym typu I, czyste (Fi.310.-); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp4Iay-by
300 PLN
24197

1918 wydanie lubelskie, karty za 15 hal w dwóch typach:

górna ze znakiem opłaty w kolorze czerwonobrązowym typu I na kartonie żółtawoszarym, co ciekawe znak opłaty jest o wiele jaśniejszy od belek zasłaniających napisy niemieckie;

dolna w kolorze brązowoczerwonym w bardzo rzadkim typie II na kartonie brązowoszarym, najważniejszymi cechami odróżniającymi ten typ jest większa odległość górnej belki od znaku opłaty (10,8 mm zamiast 10 mm) i przesunięcie dolnej belki wyraźnie pod znak opłaty (prawa krawędź belki kończy się 3 mm za linią pionową wyznaczoną przez lewą ramkę znaku opłaty);

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp4Ibx, 4IIcy
1 600 PLN
24198

Fi.Cp4Ic
150 PLN
24199

1918 wydanie lubelskie, dwie karty za 25 hal:

górna typu II (bez przerwy w lewych liniach falistych) z miejscowego obiegu przesłana 26.I.1919 w Lublinie, karton szary;

dolna typu I (z przerwą w lewych liniach falistych) czysta na kartonie ciemnoszarym;

Fi.Cp5I-II
800 PLN
24200

1918 wydanie lubelskie, grzecznościowo stemplowana całostka typ 2.

Fi.Cp5II
180 PLN
24201

Fi.Cp5IIy
150 PLN
24202

1919 koperta z wydrukowanym znakiem opłaty.

Fi.Ck6
70 PLN
24203

Fi.Ck6
80 PLN
24204

Fi.Cp3I
100 PLN
24205

Fi.Cp4II
2 000 PLN
24206

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 4 - koniczynka zamiast rombu.

Fi.Cp8I
480 PLN
24207

Fi.Cp10II
4 000 PLN
24208

Fi.Cp12II
60 PLN
24209

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 120.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
24210

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego z Bielska.

Fi.Cp14IIy
100 PLN
24211

1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 44, na odwrocie niewielka podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14IIy Np
1 500 PLN
24212

Fi.Cp14Ix
400 PLN
24213

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 3 z nadrukiem firmowym, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp14Ix
250 PLN
24214

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 6 z obiegu pocztowego z Krakowa.

Fi.Cp14Ix
80 PLN