Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4124 |
1921 ruiny zamku w Trokach, próba znaczka dopłaty za 2 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze prążkowanym poziomo (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D3 P3 |
| 200 PLN | |
4125 |
1921 ruiny zamku w Trokach, potrójny druk próby znaczka dopłaty za 2 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, gwarancja. | Fi.D3 P Dpt |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
4126 |
1921 znaczek dopłaty, podwójny druk niegumowanej próby znaczka za 2 mk. w barwie lilafioletowej, gwarancja Schmutz. | Fi.D3P Dp |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
4127 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D4 P2 |
| 150 PLN | |
4128 |
1921 różne rysunki, niegumowana próba, gwarancja Miszczak. | Fi.D4 P3 |
| 150 PLN | |
4129 |
1921 Ostra Brama w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 3 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze lekko prążkowanym pionowo (część z nakładu 100 szt.), dodatkowo szczątkowy ślad perforacji przez środek rysunku, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D4 P4 |
| 250 PLN | |
4130 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy bez perforacji pionowej na prawym marginesie. | Fi.D4B MK |
| 40 PLN | |
4131 |
| 40 PLN | |
4132 |
| 40 PLN | |
4133 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy. | Fi.D4BMK |
| 40 PLN | |
4134 |
| 40 PLN | |
4135 |
| 40 PLN | |
4136 |
1921 Katerda Wileńska, niekatalogowana próba znaczka dopłaty za 5 mk. w kolorze niebieskim na białym papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P |
| 300 PLN | |
4137 |
1921 Katerda Wileńska, próba znaczka dopłaty za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze lekko prążkowanym pionowo (część z nakładu 50 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P8 |
| 300 PLN | |
4138 |
1921 Katerda Wileńska, próba znaczka dopłaty za 5 mk. w kolorze czarnofioletowym na szarym gąbczastym cienkim papierze gazetowym (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz. | Fi.D5 P11 |
| 200 PLN | |
4139 |
1921 Katerda Wileńska, potrójny druk niekatalogowanej próby znaczka dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na szarym średnim gąbczastym papierze gazetowym, gwarancja. | Fi.D5 P Dpt |
| 60 PLN | |
4140 |
1921 Kościół Św.Anny w Wilnie, próba znaczka dopłaty za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK i podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ", na białym prążkowanym pionowo papierze, gwarancja. | Fi.D6 P1 |
| 250 PLN | |
4141 |
1921 Kościół Św.Anny w Wilnie, druk potrójny próby znaczka dopłaty za 20 mk. na białym papierze prążkowanym pionowo - ma oznaczenie nominału małymi literami i podwójny napis POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ, gwarancja Krawczyk. | Fi.D6 P1 Dpt |
| 150 PLN | |
4142 |
1921 gumowana próba znaczka dopłaty, gwarancja Schmutz. | Fi.D6 P2 |
| 140 PLN | |
4143 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z drukiem podwójnym. | Fi.D6MK |
| 45 PLN | |
4144 |
1921 różne rysunki, znaczek makulaturowy z drukiem wielokrotnym. | Fi.D6MK |
| 40 PLN | |
4145 |
1921 kartka z Wilna nadana 12.08.21 do Łodzi opłacona polskim znaczkiem. | |
| 300 PLN | |
4146 |
1922 list polecony z Wilna nadany 14.02.22 do Niemiec, dekoracyjna mieszana frankatura dwóch wydań, na odwrocie stempel cenzury wojskowej z Berlina i stempel odbiorczy, bardzo ładny stan zachowania, fotoatest Berbeka. | Fi.31B, 34B, 38B, 41B |
| 900 PLN | |
4147 |
1922 list polecony z Wilna do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.38B, 41B |
| 600 PLN | |
4148 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, unikalna ostatnio skatalogowana próba znaczka za 10 mk. w kolorze szmaragdowym na żółtobrązowym średnim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja. | Fi.44 P4 |
| 400 PLN | |
4149 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana odmiana próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym, na białym sztywnym liniowanym papierze formularza (kilka z nakładu 100 szt.), przedwojenna sygnatura znana z wybitnych zbiorów przyległości Rosji, gwarancja Schmutz. | Fi.44 P6 |
| 800 PLN | |
4150 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny wzajemnie odwrócony druk próby znaczka za 10 mk. w kolorze żółtobrązowym na kremowym papierze (Fi.300.-), lekko zgięta, gwarancja. | Fi.44 P8 Dp |
| 200 PLN | |
4151 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, seria cięta i ząbkowana. | Fi.44-7A, B |
| 320 PLN SPRZEDANY | |
4152 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, oryginalnie kasowana seria cięta, gwarancja Krawczyk. | Fi.44-47A Mi.44-47B |
| 320 PLN | |
4153 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta z pełną oryginalną gumą, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.44-47A Mi.44-47B |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
4154 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria cięta na podlepkach. | Fi.44-47A Mi.44-47B |
| 80 PLN | |
4155 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana z pełną oryginalną gumą, bardzo ładny stan zachowania. | Fi.44-47B Mi.44-47A |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
4156 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, czysta seria ząbkowana na podlepkach. | Fi.44-47B Mi.44-47A |
| 80 PLN | |
4157 |
| 320 PLN | |
4158 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, znaczek za 10 mk. oryginalnie i bardzo czytelnie skasowany w dniu 18.IV.22 datownikiem NOWO-ŚWIĘCIANY, co ciekawe w dniu tym zaczął się okres przejściowy i do obiegu przywrócono znaczki polskie, a z końcem miesiąca wycofano z obiegu znaczki Litwy Środkowej, gwarancja. | Fi.44B Mi.44A |
| 250 PLN | |
4159 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, bardzo rzadka jako niemakulaturowa próba tła znaczka za 25 mk. w kolorze piaskowym na białym średnim papierze, niekatalogowana, przedwojenna sygnatura, gwarancja. | Fi.45 P |
| 250 PLN | |
4160 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, potrójny druk próby znaczka za 25 mk. na cienkim papierze gazetowym (Fi.300.-), podwójna gwarancja Schmutz. | Fi.45 P1 Dp |
| 200 PLN | |
4161 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, makulatura próby znaczka za 50 mk w kolorze fioletowym, na cienkim papierze (nakład 200 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.46 P3 MK |
| 200 PLN | |
4162 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej w tej formie próby znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym, na cienkim gazetowym papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.46 P6 |
| 300 PLN | |
4163 |
1922 list polecony nadany 28.03.22 z Wilna do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.46A |
| 900 PLN | |