Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
3926

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9
54 PLN
3927

Fi.336-8
Mi.357-9
80 PLN
3928

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym.

Fi.336-38
Mi.357-59
60 PLN
3929

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, trójblok znaczków z bloku (Fi.90.-) w postaci małego bloczka z szerokim marginesem.

Fi.336-38
Mi.357-59
80 PLN
3930

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-).

Fi.336-38
Mi.357-59
70 PLN
3931

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Przemyśla nadana 5.9.39 do Podhorodki, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym.

Fi.Cp78
840 PLN
3932

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Przemyśla do Lublina nadana 6.09.39, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.Cp78
800 PLN
3933

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101, stempel z wyróżnikiem c, ciekawa nalepka "DNI MORZA NIE DAMY ODEPCHNĄĆ SIĘ OD BAŁTYKU".

Fi.Cp78
100 PLN
3934

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Poznań nr 204, kasownik z wyróżnikiem b.

Fi.Cp78
50 PLN
3935

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Bogumin (Zaolzie) nr 134, kasownik z wyróżnikiem a, kartka zagięta w połowie.

Fi.Cp78
180 PLN
3936

1939 kartka wysłana z 5. batalionu telegraficznego z Poznania do Buku na kilka dni przed wybuchem wojny 24.8.39.

Fi.Cp81
750 PLN
3937

1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Warszawa nr 19, kasownik z wyróżnikiem b.

Fi.Cp81
130 PLN
3938

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC3, kartka z Warszawy nadany 2.9.39 do Aleksandrowa Kujawskiego, stempel cenzury z Warszawy BC nr 3, znaczek unieważniony rzadszym wirnikiem propagandowym Tygodnia Gór w Zakopanem stosowanym od sierpnia 1939, fotoatest Rzadkosz.

Fi.Cp81
450 PLN
3939

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, kartka z Hrubieszowa nadana 4.9.39 do Poznania, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp81
360 PLN
3940

1939 DZIEŃ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ, karta pocztowa wysłana 1.09.1939 z Częstochowy do Wyszkowa, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp81
120 PLN
3941

1939 AMBULANS NR.123 relacji OSTRÓW-WARSZAWA, karta pocztowa (całostka) przesłana 9.VIII ambulansem do Skierniewic, znak opłaty skasowany wyraźnie odciśniętym datownikiem z wyróżnikiem "b" ambulansu, który kursował tylko w sezonie 1938/39 i 1939; słaby stan zachowania.

Fi.Cp86
100 PLN
3942

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Rzeszowa do Piekar nadana 31.08.39, stempel cenzury z Rzeszowa BC nr 106 w kolorze czerwonym.

Fi.Cp86
500 PLN
3943

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC25, kartka z Równego Wołyńskiego nadana 7.9.39 do Grabowa, stempel cenzury z Równego BC nr 25, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp88
300 PLN
3944

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC31, kartka z Białegostoku do Wilna nadana 3.09.39, stempel cenzury z Wilna BC nr 3w kolorze czerwonej.

Fi.Cp88
400 PLN
3945

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC108, kartka z Skarżyska do Końskiego nadana 1.09.39 w dniu wybuchu wojny, stempel cenzury z Ostrowca BC nr 108 w kolorze czerwonym, najwyższy numer cenzury, gwarancja.

Fi.Cp88
900 PLN
3946

1939 kartka wysłana po wybuchu wojny 5.09.39 z Łodzi do Krynicy.

Fi.Cp88
300 PLN
3947

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
180 PLN
3948

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok z drobnymi uszkodzeniami narożników o dobrej prezencji.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
90 PLN
3949

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym na kopercie.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
80 PLN
3950

1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym na wycinku.

Fi.bl.8
Mi.Bl.8
70 PLN
3951

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na dużym wycinku z listu poleconego wysłanego z Urzędu Pocztowego Kraków 1, skasowany okolicznościowo 6.VIII dokładnie w dniu rocznicy (Myślicki 39 022), na odwrocie datownik odbiorczy GDYNIA-ORŁOWO z wyróżnikiem "c".

Fi.bl.8
100 PLN
3952

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany stemplem okolicznościowym na miejscowym liście przesłanym 6.VIII w Krakowie, dokładnie w dniu rocznicy (Myślicki 39 022).

Fi.bl.8
150 PLN
3953

Fi.bl.8
100 PLN
3954

Fi.bl.8
120 PLN
3955

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.8
160 PLN
3956

1939 kartka z Białegostoku 20.10.39 do Grodna, radziecki znaczek stemplowany polskim kasownikiem po zajęciu ziem wschodnich przez Armię Czerwoną.

140 PLN
3957

1939 koperta Domu Bankowego Schutz i Chajes ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37r" wysłana 14.06.39 do Torunia.

80 PLN
3958

1939 niemiecka całostka wysłana zwrotnie (część na odpowiedź) z Zbąszynia 10.7.39 do Berlina, niemiecki znak opłaty unieważniono dopiero 25.7.39 w Nowym Tomyślu i przesłano kartkę do adresata.

600 PLN
3959

1939 "Ubezpieczalnia Społeczna w Warszawie" - 10 gr frankatura mechaniczna FA-022 Warszawa, karta firmowa przesłana 14 1 miejscowo; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

80 PLN
3960

1939 koperta okolicznościowa I Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistów, kasownik okolicznościowy wystawy i agencji pocztowej na M/S "Sobieski".

90 PLN
3961

1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, front listu z Tyszowca nadanego 20.8.39 do Łaszczowa, list nie opłacony w Łaszowcu podbrano opłatę w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty, list nie odebrany zwrócony do nadawcy w pierwszych dniach września, w drodze powrotnej list poddano cenzurze wojskowej, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24, ciekawy i dekoracyjny walor pomimo niekompletnej koperty.

320 PLN
3962

1939 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 50%", druk-koperta do przesyłek masowych, wysłana z Warszawy do Radomska, koperta firmowa Opieki Rodzicielskiej.

80 PLN
3963

2011 "Wileńska dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" autorstwa Bronisława Brzozowskiego, 312 stron, liczne ilustracje i tabelki.

80 PLN