Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3926 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
3927 |
| 80 PLN | |
3928 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku, ostemplowane kasownikiem okolicznościowym. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
3929 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, trójblok znaczków z bloku (Fi.90.-) w postaci małego bloczka z szerokim marginesem. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
3930 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku (Fi.90.-). | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 70 PLN | |
3931 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Przemyśla nadana 5.9.39 do Podhorodki, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym. | Fi.Cp78 |
| 840 PLN SPRZEDANY | |
3932 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC102, kartka z Przemyśla do Lublina nadana 6.09.39, stempel cenzury z Przemyśla BC nr 102 w kolorze czerwonym, gwarancja. | Fi.Cp78 |
| 800 PLN | |
3933 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 101, stempel z wyróżnikiem c, ciekawa nalepka "DNI MORZA NIE DAMY ODEPCHNĄĆ SIĘ OD BAŁTYKU". | Fi.Cp78 |
| 100 PLN | |
3934 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Poznań nr 204, kasownik z wyróżnikiem b. | Fi.Cp78 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
3935 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Bogumin (Zaolzie) nr 134, kasownik z wyróżnikiem a, kartka zagięta w połowie. | Fi.Cp78 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
3936 |
1939 kartka wysłana z 5. batalionu telegraficznego z Poznania do Buku na kilka dni przed wybuchem wojny 24.8.39. | Fi.Cp81 |
| 750 PLN | |
3937 |
1939 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Warszawa nr 19, kasownik z wyróżnikiem b. | Fi.Cp81 |
| 130 PLN | |
3938 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC3, kartka z Warszawy nadany 2.9.39 do Aleksandrowa Kujawskiego, stempel cenzury z Warszawy BC nr 3, znaczek unieważniony rzadszym wirnikiem propagandowym Tygodnia Gór w Zakopanem stosowanym od sierpnia 1939, fotoatest Rzadkosz. | Fi.Cp81 |
| 450 PLN | |
3939 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, kartka z Hrubieszowa nadana 4.9.39 do Poznania, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp81 |
| 360 PLN | |
3940 |
1939 DZIEŃ WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ, karta pocztowa wysłana 1.09.1939 z Częstochowy do Wyszkowa, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp81 |
| 120 PLN | |
3941 |
1939 AMBULANS NR.123 relacji OSTRÓW-WARSZAWA, karta pocztowa (całostka) przesłana 9.VIII ambulansem do Skierniewic, znak opłaty skasowany wyraźnie odciśniętym datownikiem z wyróżnikiem "b" ambulansu, który kursował tylko w sezonie 1938/39 i 1939; słaby stan zachowania. | Fi.Cp86 |
| 100 PLN | |
3942 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC106, kartka z Rzeszowa do Piekar nadana 31.08.39, stempel cenzury z Rzeszowa BC nr 106 w kolorze czerwonym. | Fi.Cp86 |
| 500 PLN | |
3943 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC25, kartka z Równego Wołyńskiego nadana 7.9.39 do Grabowa, stempel cenzury z Równego BC nr 25, gwarancja Rzadkosz. | Fi.Cp88 |
| 300 PLN | |
3944 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC31, kartka z Białegostoku do Wilna nadana 3.09.39, stempel cenzury z Wilna BC nr 3w kolorze czerwonej. | Fi.Cp88 |
| 400 PLN | |
3945 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC108, kartka z Skarżyska do Końskiego nadana 1.09.39 w dniu wybuchu wojny, stempel cenzury z Ostrowca BC nr 108 w kolorze czerwonym, najwyższy numer cenzury, gwarancja. | Fi.Cp88 |
| 900 PLN SPRZEDANY | |
3946 |
1939 kartka wysłana po wybuchu wojny 5.09.39 z Łodzi do Krynicy. | Fi.Cp88 |
| 300 PLN | |
3947 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 180 PLN | |
3948 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok z drobnymi uszkodzeniami narożników o dobrej prezencji. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 90 PLN | |
3949 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym na kopercie. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 80 PLN | |
3950 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem okolicznościowym na wycinku. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 70 PLN | |
3951 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na dużym wycinku z listu poleconego wysłanego z Urzędu Pocztowego Kraków 1, skasowany okolicznościowo 6.VIII dokładnie w dniu rocznicy (Myślicki 39 022), na odwrocie datownik odbiorczy GDYNIA-ORŁOWO z wyróżnikiem "c". | Fi.bl.8 |
| 100 PLN | |
3952 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany stemplem okolicznościowym na miejscowym liście przesłanym 6.VIII w Krakowie, dokładnie w dniu rocznicy (Myślicki 39 022). | Fi.bl.8 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
3953 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok kasowany okolicznościowo. | Fi.bl.8 |
| 100 PLN | |
3954 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok podwójnie skasowany okolicznościowo. | Fi.bl.8 |
| 120 PLN | |
3955 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.180.-). | Fi.bl.8 |
| 160 PLN | |
3956 |
1939 kartka z Białegostoku 20.10.39 do Grodna, radziecki znaczek stemplowany polskim kasownikiem po zajęciu ziem wschodnich przez Armię Czerwoną. | |
| 140 PLN | |
3957 |
1939 koperta Domu Bankowego Schutz i Chajes ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37r" wysłana 14.06.39 do Torunia. | |
| 80 PLN | |
3958 |
1939 niemiecka całostka wysłana zwrotnie (część na odpowiedź) z Zbąszynia 10.7.39 do Berlina, niemiecki znak opłaty unieważniono dopiero 25.7.39 w Nowym Tomyślu i przesłano kartkę do adresata. | |
| 600 PLN | |
3959 |
1939 "Ubezpieczalnia Społeczna w Warszawie" - 10 gr frankatura mechaniczna FA-022 Warszawa, karta firmowa przesłana 14 1 miejscowo; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji). | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
3960 |
1939 koperta okolicznościowa I Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistów, kasownik okolicznościowy wystawy i agencji pocztowej na M/S "Sobieski". | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
3961 |
1939 cenzura wojskowa z kampanii wrześniowej BC24, front listu z Tyszowca nadanego 20.8.39 do Łaszczowa, list nie opłacony w Łaszowcu podbrano opłatę w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty, list nie odebrany zwrócony do nadawcy w pierwszych dniach września, w drodze powrotnej list poddano cenzurze wojskowej, stempel cenzury z Zamościa BC nr 24, ciekawy i dekoracyjny walor pomimo niekompletnej koperty. | |
| 320 PLN | |
3962 |
1939 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 50%", druk-koperta do przesyłek masowych, wysłana z Warszawy do Radomska, koperta firmowa Opieki Rodzicielskiej. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
3963 |
2011 "Wileńska dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" autorstwa Bronisława Brzozowskiego, 312 stron, liczne ilustracje i tabelki. | |
| 80 PLN | |