Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Poczty miejskie 1914-1918

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
1408

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Mikstein.

Fi.4-6
480 PLN
1409

1918 Żarki, stemplowana seria wydania przedrukowego, gwarancja jeden znaczek pozostałe Mikulski.

Fi.4-6
450 PLN
1410

1918 Żarki, opaska gazetowa adresowana do Żarek z terenu okupacji austro - węgierskiej ofrankowana austriackim znaczkiem gazetowym, w Żarkach pobrano opłatę doręczeniową znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem nowej wartości 6 halerzy skasowanym stemplem „ŻARKI – KRÓL. POLSKIE”.

Fi.4a
9 000 PLN
1411

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro, Fi.240.-) z pełną oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein.

Fi.7-9
200 PLN
1412

1918 Żarki, seria II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.7-9
350 PLN
1413

1918 Żarki, seria drugiego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
250 PLN
1414

1918 Żarki, seria drugiego wydania w czworoblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.7-9
1 200 PLN
1415

1919 Chęciny, seria ząbkowana, rzadka jako kasowana.

Fi.1-8B
160 PLN
1416

1919 Chęciny, seria ładnie i czytelnie kasowana, w tej formie naprawdę rzadka, ładny stan zachowania.

Fi.1-8B
250 PLN
1417

1919 Chęciny, marginesowa seria czysta w czworoblokach i co rzadkie, z pełną oryginalną gumą bez podlepek, ani ich śladów, naturalne ślady pędzla i fałdy po ręcznym nakładaniu gumy.

Fi.1-8B
480 PLN
1418

1919 broszura autorstwa M. Steina o znaczkach poczty miejskiej w Warszawie, 12 stron, okładka w słabym stanie.

130 PLN
1419

1980 książka autorstwa Stefana Petriuka o poczcie miejskiej w Warszawie w latach 1915 - 1918 w języku niemieckim, 90 stron, ilustracje.

90 PLN