Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
1288 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list wysłany 6.1 z Sosnowca, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.2a |
| 100 PLN | |
1289 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 6 groszy. | Fi.2a |
| 40 PLN | |
1290 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, karta pocztowa "Postgebiet Ob.Ost." wysłana 30.3 z Białegostoku, początkowo urzędnik Poczty Miejskiej naliczył opłatę doręczeniową odciskając stempelek taryfowy, ponieważ jednak była to przesyłka adresowana do instytucji niemieckiej - Wassermanische Blutuntersuchungsstelle (stacja badania krwi), po opatrzeniu jej adnotacją "Na niemiecką pocztę" opłata została anulowana; stempel cenzury w Królewcu; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.2b |
| 200 PLN | |
1291 |
1917 Warszawa, list ze Skalmierzyc do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 250 PLN | |
1292 |
1917 Warszawa, kartka z Krakowa do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 6 groszy. | Fi.2b |
| 50 PLN | |
1293 |
1917 Warszawa, kartka z Skarżyska do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 6 groszy w kolorze fioletowym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono stempel "NICHT ZU ERMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu stempelkiem "__ZURÜCK" z ręcznie wpisana datą, stempel odbiorczy ze Skarżyska. | Fi.2b, 31, 35 |
| 300 PLN | |
1294 |
1917 Warszawa, miejscowa ekspresowa kartka z Warszawy nadana 19.10.16, rzadki stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie za 20 groszy w barwie czerwonej, bardzo rzadki stempelek depeszowego "Gabrysiak" doręczającego przesyłkę. | Fi.4b |
| 1 500 PLN | |
1295 |
1917 Warszawa, "7 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na liście firmowym wysłanym 24.4.17 z Niemiec do Warszawy, ładny stan zachowania. | Fi.5b |
| 1 800 PLN | |
1296 |
1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni! (26.4.-1.5.17) - na karcie pocztowej wysłanej 30.4.17 z Łomży do Warszawy, ładny stan zachowania, dziurki po archiwizacji. | Fi.5c |
| 1 200 PLN | |
1297 |
1917 Warszawa, kartka z Kalisza do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 fenygów. | Fi.9a |
| 40 PLN | |
1298 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, list wysłany 15.9 ze Skalmierzyc, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej "Gepr. Übw. Stelle Posen"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.9b |
| 150 PLN | |
1299 |
1917 Warszawa, kartka z Łodzi do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 fenygów. | Fi.9b |
| 40 PLN | |
1300 |
1917 Warszawa, kartka z Płońska do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej. | Fi.9b |
| 40 PLN | |
1301 |
1917 Warszawa, kartka z Skarżyska do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 10 fenigów w kolorze czerwonym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono stempel "NICHT ZU ERMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu stempelkiem "__ZURÜCK" z ręcznie wpisana datą, nie udało się ustalić nadawcy - stempel "Absender Unbekannt" i stempel kontroli pocztowej "GEPRÜFT POSTÜB. ST1.". | Fi.13a, 31, 35 |
| 300 PLN | |
1302 |
1917 Warszawa, list firmowy z Zawiercia do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 10 fenygów. | Fi.13b |
| 40 PLN | |
1303 |
1917 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście miejscowym wysłanym 12.12, ponieważ adresatka wyprowadziła się, rządca domu po opatrzeniu przesyłki odpowiednią adnotacją i swoim stempelkiem 13.XII zwrócił ją, następnie list przekazano do biura meldunkowego w celu ustalenia adresu, skąd 20.XII odesłano go z adnotacją "niezameldowana", ostatecznie Poczta Miejska po oznaczeniu listu stempelkami "NICHT ZU ERMITTELN/ WARSCHAUER BURGERPOST" i "ZURÜCK 20.XII zwróciła list do nadawcy; niecodzienny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | Fi.13b, 31, 35 |
| 300 PLN | |
1304 |
1917 Warszawa, "30 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania ładnie odciśnięty na oryginalnym wycinku z telegramu doręczonego przez pocztę miejską, stempelek częściowo odbity na zalepce poczty niemieckiej "Kaiserlich. Deutsche Telegraphie" zamykającej telegram; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.15b |
| 1 000 PLN | |
1305 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę i cukier ważna w okresie 5-18.II, wydawnictwo ukazujące herby króla Stefana Batorego i godło Rzeczpospolitej, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym z dodatkowymi inicjałami "M S M W"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
1306 |
1917 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 8/I-21/I, ozdobiona wizerunkami królów: Władysława Łokietka, Zygmunta Starego, Jana Kazimierza i Władysława Jagiełły; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
1307 |
1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i cukier ważna w okresie 16/IV-29/IV z wyciętym jednym kuponem; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
1308 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 14/V-27/V 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
1309 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22/I-4/II 1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; dobry stan zachowania. | |
| 40 PLN | |
1310 |
1917 Warszawa, kartka żywnościowa. | |
| 100 PLN | |
1311 |
| 100 PLN | |
1312 |
| 100 PLN | |
1313 |
1917 Warszawa, kartki na mydło dla mieszkańców Warszawy. | |
| 50 PLN | |
1314 |
1917 Wilno, kartka z Warszawy nadana 23.08.17 do Wilna, stempel poczty miejskiej w Wilnie zwolnienia z opłaty „FREI", stempel formacyjny nadawcy „WARSZTATY POLOWE TABORÓW LEGIONÓW POLSKICH", stemple cenzury „Zensuriert" i „B", bardzo rzadkie. | Fi.2 |
| 5 000 PLN | |
1315 |
1917 Łódź, kartka z poczty polowej w Łomży do Łodzi, stempel Łódzkiej Ochotniczej Straży Ogniowej z Łodzi. | Fi.4 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
1316 |
1918 PRUSZKÓW, widokówka wysłana 22.7 z Łęczycy do Pruszkowa, ładnie odciśnięty fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "10 fenigów" z ornamentami po obu stronach liczb i w narożnikach; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; całość w niezłym stanie zachowania - tylko sam znaczek mocno uszkodzony, za to bardzo atrakcyjna cena wywoławcza w stosunku do wyceny katalogowej (Fi.8000.-); niepodniesiona gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 5 000 PLN | |
1317 |
1918 Czeladź, kartka nadana z frontowej poczty polowej nr 23 22.1.20 do Czeladzi, datownik odbiorczy Sosnowca z datą 25.1.20, kartka pisana z datą 3.12.19, stempel opłaty doręczeniowej 5 fen. poczty miejskiej w Czeladzi z datą 28.1.20 stosowany jako stempel odbiorczy w Czeladzi, stempel formacyjny "3 Baterja 3. Pułku Art. Pol.". | Fi.4c |
| 650 PLN SPRZEDANY | |
1318 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej wysłana 22.III za pośrednictwem austriackiego urzędu etapowego w Hrubieszowie do Częstochowy, fioletowy datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA" (Fi.700.-) bez stempelka taryfowego (przesyłki wojskowe były wolne od opłaty pocztowej), pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW" i parafka cenzora; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 500 PLN | |
1319 |
1918 Częstochowa, miejscowa kartka wysłana 13.05.18 z okrągłym stemplem poczty miejskiej „MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA” i stemplem opłaty doręczeniowej „FEN. 5 FEN. – POCZTA MIEJSKA”. | Fi.3b |
| 500 PLN | |
1320 |
1918 Częstochowa, list firmowy z Zawiercia nadany 5.1.18 do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie. | Fi.IVa |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
1321 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja. | Fi.7a |
| 40 PLN | |
1322 |
1918 Kalisz, pokwitowanie telegraficzne z Kalisza z nadrukiem III wydania, pokwitowanie podklejone od tyłu, fotoatest Walocha. | |
| 600 PLN | |
1323 |
| 100 PLN | |
1324 |
| 300 PLN | |
1325 |
1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach (Fi.500.-), piękny stan. | Fi.1-5A Mi.I-V |
| 400 PLN | |
1326 |
| 700 PLN | |
1327 |
1918 Lubolm, ząbkowana seria stemplowana z widokami miasta. | Fi.1-5B |
| 100 PLN | |