Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. Poczty wojskowe okresu II wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
4695

180 PLN
4696

1943 list z niemieckiej poczty polowej do Krakowa.

100 PLN
4697

60 PLN
4698

1943 Święto Morza, seria nalepek propagandowych - SŁOWIANIE NA OCEANY i POTĘGA POLSKI TO KOLONIE, wydanych przez zjednoczone organizacje podziemne: KOP, OW, ZPN oraz MIECZ i PŁUG, bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
4699

1943 nalepki poczty podziemnej na dozbrojenie oddziałów samoobrony Armii Podziemnej.

700 PLN
4700

Fi.1-4
4 800 PLN
4701

1944 Poczta Obwodu Pińczowskiego AK, unikalna seria o nakładach poszczególnych znaczków; 84, 56, 340 i 79 sztuk, przygotowana ale ze względu na kontrofensywę niemiecką nie wprowadzona do obiegu, ze względu na zakopania całego wydania przez jakiś czas w ziemi znaczki w słabszym stanie, rzadko oferowane w komplecie, każdy znaczek fotoatest.

Fi.1-4
3 400 PLN
4702

400 PLN
4703

1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz.

500 PLN
4704

1944 znaczek poczty obwodu pińczowskiego AK, znaczek bez gumy, gwarancja Mikstein, Walocha.

600 PLN
4705

1944 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, list wysłany 13.I za pośrednictwem poczty polowej 116 do ministerstwa Pracy i Opieki Społecznej Rządu Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie w Londynie; na odwrocie rzadko spotykany stempel Egypt Postage Paid z 18.I; okrągły stempelek ""CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR 112" i okrągłe fioletowe stempelek cenzury brytyjskiej "DEPUTY CHIEF FIELD CENSOR"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
4706

Fi.86, Cp8II
200 PLN
4707

1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, polecona karta pocztowa wysłana z Warszawy do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK, który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju, okrągły stempel cenzury Wehrmachtu, na frocie stempel odbiorczy i ślady cenzury chemicznej przeprowadzanej w celu poszukiwania ukrytego tekstu.

Fi.111, Cp88II
180 PLN
4708

1944 list wysłany jako SS-Feldpost z Warszawy z kasownikiem propagandowym.

Fi.Xb
250 PLN
4709

1944 przesunięte nacinanie poziome przechodzące przez rysunek znaczka - tu napis DEUTSCHE REICH - parka pozioma nacinanych znaczków dla przesyłek lotniczych niemieckiej poczty polowej skasowana 10.7 w miejscowości Szarlej - obecnie dzielnica Piekar Śląskich datownikiem SCHARLEY (OBERSCHLES); niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.1B
150 PLN
4710

1944 Poczta Polowa II Korpusu, znaczki włoskie z nadrukiem "REPPUBBLICA SOCIALE ITALIANA" skasowane 21.7 w miejscowości Porto San Giorgio oraz 22.7 datownikiem Poczty Polowej 117 na wewnętrznej stronie włoskiego sekretnika; niecodzienna pamiątka filatelistyczna w dobrym stanie zachowania.

Mi.644, 646, 649
40 PLN
4711

1944 III Rzesza, Dzień Armii, militarna seria czysta.

Mi.873-85
35 PLN
4712

1944 "27 LAT WIELKIEJ SOCJALISTYCZNEJ REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ - NAPRZÓD DO ZWYCIĘSTWA POD ZNAKIEM LENINA i STALINA!" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 4.VI z poczty polowej 24185 (169 zapasowy pułk strzelców), cenzura nr.05657; dobry stan zachowania (Fi.od 270.-).

200 PLN
4713

1944 Front Wschodni, list wysłany 14.1 z agencji Twieflingen koło Schöningen, adresowany na niemiecką pocztę polową 10145 obsługującą 14 kompanię 32 pułku grenadierów, który w tym czasie toczył ciężkie walki w rejonie miejscowości Newel (na południowy wschód od Pskowa).

80 PLN
4714

1944 nalepki Polskiego Czerwonego Krzyża.

30 PLN
4715

1944 kartka radzieckiej poczty polowej.

30 PLN
4716

1944 składany dokument ze Stowarzyszenia Techników Polskich w Wielkiej Brytanii z Londynu do polskiej jednostki wojskowej, stempel polskiej poczty polowej.

100 PLN
4717

160 PLN
4718

160 PLN
4719

1944 1. rocznica śmierci Wodza Naczelnego w katastrofie gibraltarskiej, karta wydana z okazji XXV rocznicy Poczty Polskiej przez Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii z czarnym nadrukiem przedstawiającym pęknięte śmigło i tekstem "4 LIPCA 1943 SIKORSKI GIBRALTAR 1944", pieczęć okolicznościowa Stowarzyszenia Filatelistów Polskich; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
4720

1944 pamiątkowa kartka polskie poczty polowej w Wielkiej Brytanii.

100 PLN
4721

1944 list z niemieckiej poczty polowej do Trzemeszna, stempelek informujący o opóźnieniu doręczenia z powodu nie podania właściwego kodu pocztowego miejscowości.

90 PLN
4722

1944 Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi (Légion des volontaires français) - kolaboracyjna francuska formacja zbrojna działająca na froncie wschodnim jako siła sojusznicza wobec wojsk niemieckich, list nadany z poczty polowej 03865B w Radomiu 12.07.44 do Paryża, fotoates Tust.

1 000 PLN
4723

1944 Legion Ochotników Francuskich przeciw Bolszewizmowi (Légion des volontaires français) - kolaboracyjna francuska formacja zbrojna działająca na froncie wschodnim jako siła sojusznicza wobec wojsk niemieckich, list nadany z poczty polowej 31843 w Warszawie 1.03.44 do Francji, stempel odbiorczy z Les Lilas z 17.05.44.

1 000 PLN
4724

300 PLN
4725

1944 kartka pocztowa "XXV LAT POCZTY POLSKIEJ 1919-1945” wydana przez Stowarzyszenie Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, Brytyjski znaczek ostemplowany dwuobrączkowym datownikiem "Biuro Poczt. Deleg. In. Lot. Polish Air Forces Mail" z datą 2 Feb. 1944, ładnie odciśnięta efektowna pieczęć Stowarzyszenia, bardzo dobry stan zachowania

100 PLN
4726

1944 list polecony poczt wojskowej z Starachowic do Austrii, stempel "Feldpost" i niemieckiej cenzury.

120 PLN
4727

1945 niemiecka poczta polowa na półwyspie helskim, tak zwany "U-bot", parka znaczków w barwie jasnoniebieskiej, ubytek papieru na froncie dolnego znaczka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1a
2 300 PLN
4728

1945 II Korpus Polski we Włoszech, dekoracyjnie ofrankowany list - znaczkami z wizerunkami trzech kolejnych monarchów brytyjskich (Jerzego V, Edwarda VIII i Jerzego VI) wysłany 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 122 do USA, bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
4729

1945 DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD JAPONIĄ (Victory over Japan Day - V.J. Day), widokówka wysłana 15.VIII z Chicago do żołnierza II Korpusu Polskiego we Włoszech, amerykańska nadawcza frankatura mechaniczna, datownik odbiorczy poczty polowej 122 z 4.IX i fioletowy stempelek cenury "52"; zwraca uwagę widokówka reklamowa nowego rodzaju usług pocztowych - Mailomat; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
4730

1945 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 3.XI za pośrednictwem poczty polowej 128, dobry stan zachowania.

40 PLN
4731

1945 ZAKOŃCZENIE II WOJNY ŚWIATOWEJ W EUROPIE ZACHODNIEJ, list opłacony znaczkami dla jednostek alianckich we Francji wysłany 7.5 z Nicei do ambasady polskiej w Genewie, stempelki i zalepka cenzury, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.644, 645
400 PLN
4732

200 PLN
4733

1945 "... ON (Hitler) SŁYSZY GŁOŚNY ŚPIEW - NA BERLIN !" - ofrankowany czysty formularz z propagandową, satyryczną ilustracją, doskonały stan zachowania.

160 PLN
4734

1945 Ludowe Wojsko Polskie, widokówka (Jelenia Góra) wysłana 16.6 za pośrednictwem poczty polowej 83681 (Dowództwo 10 Dywizji Piechoty) do Rozwadowa, radziecki datownik poczty polowej, stempelek cenzury wojskowej 140; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN