Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4420 |
1921 Górny Śląsk, "Poczta Zielona", znaczek stemplowany. | Fi.1A |
| 60 PLN | |
4421 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.2A |
| 100 PLN | |
4422 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty, plamki na froncie. | Fi.3A |
| 25 PLN | |
4423 |
1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.3A |
| 25 PLN | |
4424 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.4A |
| 100 PLN | |
4425 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, narożny ośmioblok znaczków za 40 fen z nieznanym dotąd na poz.3 błędem "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony", do tej pory na tej wartości błąd katalogowano na poz.31, na innych wartościach na poz.12, 14, 19, 21 i 24, czyste bez podlepki (Fi.1590.-, Mi.415 euro); gwarancja. | Fi.4A B1 Mi.4I |
| 1 200 PLN | |
4426 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek za 40 fen. z błędem "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony" (Fi.160.-), gwarancja. | Fi.4A B1 Mi.4I |
| 150 PLN | |
4427 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.6A |
| 100 PLN | |
4428 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pionowa parka znaczków za 60 fen. z dwoma błędami na poz.24 "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony" (Michel 150 euro) i na poz.34 "ptaszek (komma) zamiast kropki po F" (Michel -.-), w Fischerze ostatnio skatalogowane choć niezbyt dokładnie po 750.-, czyste bez podlepki (w kilku miejscach minimalne zmatowienia gumy); gwarancja. | Fi.6A B1+B2 Mi.6B I+III |
| 1 500 PLN | |
4429 |
1921 Górny Śląsk - ORNONTOWITZ - Ornontowice, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 21/10 na parce znaczków za 5 fen, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.15 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
4430 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Bytomia do Niemiec, częściowo wytarty adres, ładna widokówka z Bytomia. | Fi.16 |
| 80 PLN | |
4431 |
1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa "Die alte Heimat" wysłana z Bytomia 20.3 - w dniu Plebiscytu. | Fi.16, 18 |
| 150 PLN | |
4432 |
1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 10 + 30 fen - frankatura dwukolorowa, list wysłany 24.1 do Minden z miejscowości Carlsruhe - Pokój, która w wyniku plebiscytu przyznana została stronie niemieckiej, niewielkie przebarwienia. | Fi.16, 20 |
| 80 PLN | |
4433 |
1921 Górny Śląsk, list z Sandau (Pyszcz) nadany 3.06.21 do Opola. | Fi.16, 22 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
4434 |
1921 Górny Śląsk, list polecony z Raciborza do Opola, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.18, 25 |
| 90 PLN | |
4435 |
1921 Górny Śląsk, kartka z Sassnitz do Oderberg, kartka użyte do korespondencji wewnątrz Niemiec z dodatkowo użytym znaczkiem plebiscytowym, osobliwe. | Fi.20 |
| 80 PLN | |
4436 |
1921 Górny Śląsk - ZELLIN (OBERSCHL.) - Zielina, datownik typu H (dawniej typ V), bardzo ładnie odciśnięty 20.03 - w dniu plebiscytu! na znaczku za 30 fen, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.20 |
| 40 PLN | |
4437 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | Fi.30 |
| 30 PLN | |
4438 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków (Fi.1500.-) na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 500 PLN | |
4439 |
| 1 200 PLN | |
4440 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | Fi.31 |
| 27 PLN SPRZEDANY | |
4441 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | Fi.32 |
| 36 PLN SPRZEDANY | |
4442 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja. | Fi.33 |
| 80 PLN | |
4443 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | Fi.34 |
| 54 PLN SPRZEDANY | |
4444 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, gwarancja. | Fi.38a |
| 150 PLN | |
4445 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana (Fi.100.-). | Fi.41-43 |
| 80 PLN | |
4446 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, parka kasowanych znaczków za 20 Mk./80 Pf. w kolorze pomarańczowożółtym z międzypolem pomiędzy znaczkami (Fi 800.-). | Fi.43a |
| 800 PLN | |
4447 |
1921 Górny Śląsk, znaczek wydania dla Międzynarodowej Komisji Plebiscytowej. | Fi.U7 |
| 40 PLN | |
4448 |
| 80 PLN | |
4449 |
1921 Górny Śląsk, znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta. | |
| 160 PLN | |
4450 |
1922 Górny Śląsk - LUGNIAN - Łubniany, datownik typu B (dawniej typ I), ładnie odciśnięty 18 1 na znaczku za 1 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.26 |
| 80 PLN | |
4451 |
1922 Górny Śląsk - JELLOWA (KR.OPPELN) - Jełowa, datownik typu C (dawniej typ III), czytelnie odciśnięty 1 2 na znaczku za 1 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.26 |
| 40 PLN | |
4452 |
1922 Górny Śląsk - GEORGENBERG (OBERSCHL.) - Miasteczko Śląskie, datownik typu C (dawniej typ III), ładnie odciśnięty 19 6 na znaczku za 2 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 40 PLN | |
4453 |
1922 Górny Śląsk - CZIASNAU - Ciasna, datownik typu B (dawniej typ I), czytelnie odciśnięty 21.2 na znaczku za 3 Mk, miejscowość tę w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.28 |
| 80 PLN | |
4454 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 90 PLN | |
4455 |
| 100 PLN | |
4456 |
1922 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 70 PLN | |
4457 |
| 35 PLN | |
4458 |
| 120 PLN | |
4459 |
| 80 PLN | |