Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
52393 |
1944 Oflag XC Lubeka, listownik wysłany z obozu do Kielc, stempelek cenzora nr 14. | |
| 30 PLN | |
52394 |
1944 Oflag VIIA Murnau, listownik zwrotny wysłany z Zgłobienia do obozu, stempelek cenzora numer 18. | |
| 60 PLN | |
52395 |
1944 Korespondencja międzyobozowa, listownik z obozu oficerskiego VII A w Niemczech, od majora Antoniego Macherskiego, wielokrotnie odznaczanego polskiego oficera, do kapitana Andrzeja Potoczka w obozie internowania w Meilen w Szwajcarii z prośbą o udzielenia pomocy jego żonie i córce zesłanym na roboty w Niemczech. Adam Potoczek by zaangażowany w zbieranie funduszy od internowanych w Szwajcarii i od społeczności lokalnej i organizowaniu pomocy ofiarom wojny w Polsce. | |
| 200 PLN | |
52396 |
1944 Stalag IIA w Fünfeichen, przekaz paczkowy z Sztokholmu via Malmö i Berlin do polskiego jeńca w Stalagu IIA, pieczęć „FRANCJSE POSTALE / DES PRISONNIERS DE GUERRE”, stempel kontroli celnej „TULGODS” i cenzury obozowej „Stalag IIA 5 geprüft”. | |
| 350 PLN | |
52397 |
1944 list z obozu internowania Magliaso, Tessin do generała Bronisława Prugar Ketlinga w obozie Mailen. Stempel nadawczy Magliaso i fragment zalepki cenzury. General Prugar-Ketling walczył w Armii Hallera w wojnie 1920. W 1939 roku, w czasie kampanii wrześniowej dowodzona przez niego 11. Karpacka Dywizja Piechoty w składzie Armii „Karpaty” wsławiła się m.in. rozbiciem w nocnym uderzeniu zmotoryzowanego pułku SS „Germania”. Po przedostaniu się do Francji dowodził 2. Dywizją Strzelców Pieszych, jednostką tworzących się polskich sił zbrojnych. Po kapitulacji Francji przedostał się do Szwajcarii, gdzie wraz ze swoimi żołnierzami był internowany do końca wojny. | |
| 150 PLN | |
52398 |
1946 kartka wysłana z Podkowy Leśnej do Polki rezydującej lub pracującej w siedzibie Czerwonego Krzyża w Teheranie, stempel cenzury wojskowej nr 1566. Nadawczyni opisuje straty rodzinne w czasie okupacji i prosi o paczkę z odzieżą lub żywnością. | |
| 100 PLN | |
52399 |
1944 Oflag IID Gross Born - listownik wysłany 28.03. z obozu do Poznania, niemy kasownik i stempel cenzora obozowego. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
52400 |
1944 "Adres konspiracyjny". W czasie II wojny światowej w Ankarze w Turcji działał Ankarski Komitet Pomocy Jeńcom Polskim z osobą Jana Szeligowskiego. Placówka ta pomagała rodzinom i jeńcom oflagów i stalagów. Kartka wysłana przez Rotmistrza Jan Tyblewskiego z oflagu XC Lubeka. | |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
52401 |
1944 Stalag Luft 3 w Żaganiu. Korespondencja Lotnika Brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych RAF Dywizjon 304 Tadeusz Blicharz w końcowym okresie Wojny jeńca Stalagu Luft 3 w Żaganiu. Jest specjalna strona fb poświęcona temu lotnikowi Kartka wysłana z Krakowa do Stalagu | |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
52402 |
1944 list od niemieckiego jeńca wojennego w niewoli amerykańskiej do rodziny w Niemczech. | |
| 40 PLN | |
52403 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", parka znaczków z bloku za 20 f. z czarnym środkiem, ładnie skasowana w Pohls. | Fi.1 |
| 180 PLN | |
52404 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", arkusik, a w zasadzie bloczek 4 znaczków za 20 f. pięknie kasowany gumowym datownikiem MURNAU z ręcznie wpisywaną datą; doskonały stan zachowania. | Fi.1 |
| 360 PLN | |
52405 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł" 25 f, kompletny arkusz 25-znaczkowy (5x5), literatura podaje jedynie informację o arkuszach 50-znaczkowych (10x5); niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania (znaczki stan doskonały, marginesy minimalnie słabsze). | Fi.1 |
| 2 400 PLN | |
52406 |
1945 Lubeka, znaczek z szczątkowym podwójnym drukiem barwy czarnej z obiegu pocztowego, rzadkie. | Fi.1 |
| 250 PLN | |
52407 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek poczty międzyobozowej za 25 f. ze śladem podlepki. | Fi.1 |
| 30 PLN | |
52408 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek za 25 f., skatalogowany bez wyceny dla znaczka bez podlepki, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1 |
| 80 PLN | |
52409 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena". | Fi.1 |
| 20 PLN | |
52410 |
| 40 PLN | |
52411 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł". | Fi.1 |
| 50 PLN | |
52412 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek z podwójnym poddrukiem w barwie żółtobrązowej. | Fi.1 |
| 60 PLN | |
52413 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", dwie odmiany marginesowych znaczków za 20 f., w kolorze czerwonym z czarnym środkiem na obustronnie kredowanym papierze i w kolorze pomarańczowoczerwonym z szarym środkiem na jednostronnie kredowanym papierze. | Fi.1 |
| 140 PLN | |
52414 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowy znaczek za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, nieprecyzyjnie - podwójnie skatalogowany i bez wyceny dla znaczka bez podlepki. | Fi.1 MK |
| 300 PLN | |
52415 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek za 25 f. z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, unieważniony stemplem KOMITET POLSKI FREIMAN z orłem w środku, bardzo rzadki jako kasowany. | Fi.1 MK |
| 400 PLN | |
52416 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", marginesowe znaczki poczty międzyobozowej za 25 f., oba z podwójnym - żółtobrązowym i zielonooliwkowym poddrukiem, jeden bardzo rzadki na cienkim białym papierze i z białą gumą, nieprecyzyjnie skatalogowane i wycenione tylko jako podlepkowe - jako cechy znaczka 1a wpisano cechy 1 MK, a dla 1 MK i 1a MK zapis powtórzono. | Fi.1 MK, 1a MK |
| 1 500 PLN | |
52417 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", arkusik kasowany gumowym datownikiem "POCZT POLSKA HOLSTEIN", gwarancja. | Fi.1 ark. |
| 300 PLN | |
52418 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie - reprodukcje malarstwa polskiego, komplet wydań ciętych i ząbkowanych znaczki i arkusiki z dopłatą na PCK. | Fi.1-4 A + B |
| 250 PLN | |
52419 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci arkusik na cele PCK. | Fi.1-4A |
| 35 PLN | |
52420 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, cięty i ząbkowany arkusik z dopłatą na PCK - reprodukcje malarstwa polskiego, kilka zmarszczeń w papierze, niska cena wywoławcza. | Fi.1-4A, B |
| 100 PLN | |
52421 |
1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Polskie Dzieci, arkusiki na cele PCK; cięty i ząbkowany. | Fi.1-4A, B |
| 90 PLN | |
52422 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", seria na papierze gumowanym deseniowo, w tym blok legitymacyjny ultramarynowego znaczka za 25 pf z datą druku "1.8.1945" znajdującą się za 25 znaczkiem; czyste na podlepce. | Fi.1-4y |
| 60 PLN | |
52423 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, seria czysta w czworoblokach, idealny stan zachowania, gwarancja Danowski. | Fi.1-9 |
| 4 000 PLN | |
52424 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, seria czysta, w tym kilka znaczków marginesowych, z odmianami kolorów nadruku znaczków za 3 i 30 f., idealny stan zachowania z pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladu (Fi.2300.-), gwarancja Danowski. | Fi.1-9, 2b, 9b |
| 2 500 PLN | |
52425 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek z podwójnym poddrukiem. | Fi.1MK |
| 150 PLN | |
52426 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - "Orzeł", znaczek z podwójnym poddrukiem w barwie żółtobrązowej i zielonooliwkowej. | Fi.1a |
| 80 PLN | |
52427 |
1945 poczta między obozowa w Niemczech Freiman, arkusz znaczków za 25 pf., jeden czworoblok stemplowany stemplem Komitetu Polskiego Freiman, gwarancja i oznaczenie na jednym znaczku. Gwarancja | Fi.1a ark. |
| 800 PLN | |
52428 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - orzeł. | Fi.1ax |
| 12 PLN | |
52429 |
1945 poczta między obozowa w Niemczech Dachau - Allach, arkusz znaczków za 25 pf, gwarancja i oznaczenie na jednym znaczku. Gwarancja | Fi.1ax ark. |
| 500 PLN | |
52430 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", unikalna parka znaczków za 10 pf. na papierze gumowanym deseniowo, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, poza lekkim przebarwieniem zachowana w bardzo dobrym stanie, gwarancja Bojanowicz. | Fi.1y |
| 800 PLN | |
52431 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", znaczek za (20 f.) bez napisu "Hamburg Fischbeck" na karcie pocztowej, wysłanej 7.V z Pöhls do Lubeki, kasownik odbiorczy Poczty Polskiej; znaczki te przeznaczone do opłacania kart i listów zwykłych, a więc przesyłek najpopularniejszych, wydano w niewielkim nakładzie 680 szt. z czego część wykupiono dla celów kolekcjonerskich; reszta został zużyta w kilkanaście dni i całości z oryginalnego obiegu zachowało się niewiele - może kilkanaście sztuk; bardzo przyzwoity stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 2 400 PLN | |
52432 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Żaglowiec", kasowany znaczek za 40 f. | Fi.2 |
| 40 PLN | |