Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
38009

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Łuków - Lublin nr 454.

Fi.209
80 PLN
38010

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", znaczki na wycinku stemplowane 11.VIII. w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002).

Fi.209
80 PLN
38011

1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I.

Fi.209I
Mi.237I
30 PLN
38012

Fi.209I, II
Mi.237I, II
40 PLN
38013

Fi.209I ZL
Mi.237I
80 PLN
38014

1925 list z Rzeszowa do Warszawy adresowany do "Prezydenta" Wincentego Witosa.

Fi.210
Mi.238
40 PLN
38015

1925 znaczek z perforacją firmową "W.B. / B.E." — Bank Eskontowy, Bielsko, przekształcony w Śląski Bank Eskontowy Spółka Akcyjna w Bielsku użyty w Bielsku.

Fi.210
40 PLN
38016

1925 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej.

Fi.210
10 PLN
38017

Fi.210I ZL
Mi.238I
80 PLN
38018

1925 KATOWICE wydanie obiegowe, znaczek za 15 gr. z ząbkowaniem liniowym (Fi.20.-), unieważniony owalnym kasownikiem z Katowic, na wycinku.

Fi.210I ZL
Mi.238I
30 PLN
38019

1925 różne widoki, znaczek typu I.

Fi.211I
Mi.239I
200 PLN
38020

1925 różne widoki, czworoblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.200 euro) odmiany znaczka za 20 gr. - brak kropek w spirali ornamentu.

Fi.211II
Mi.239II
300 PLN
38021

1925 seria widokowa, 30 gr (typ I) - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 VIII 32 z miejscowości Czerwony Bór do Włodawy, dobry stan zachowania.

Fi.213I
Mi.241I
40 PLN
38022

1925 pomnik Jana III Sobieskiego, wzorcowy egzemplarz rzadkiego I nakładu znaczka za 30 gr. (Fi.280.-); kreski nie tylko przecinają nominał, ale sam znaczek w całkowicie odmiennej szaroturkusowej barwie.

Fi.213I
Mi.241I
250 PLN
38023

1925 Pomnik Jana III Sobieskiego w Warszawie, narożny dziewięcioblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.98 euro) odmiany znaczka za 30 gr. - kreski tła nie dochodzą do GR, dodatkowo z liczbami rozrachunkowymi na górnym marginesie i numerem arkusza na lewym.

Fi.213II
Mi.241II
675 PLN
38024

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próby arkuszowe ośmiu znaczków tego wydania w kolorach definitywnym na białym niegumowanym papierze (Fi.po 1500.-), co często spotykane cztery wartości za śladami składania arkusza przy wynoszeniu z drukarni - liczone 50%, gwarancja.

Fi.216-17 P2, 218-19
Mi.224-27, 229-32 U
9 000 PLN
38025

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria.

Fi.216-24
Mi.224-32
320 PLN
38026

Fi.216-24
Mi.224-32
320 PLN
38027

Fi.216-24
Mi.224-32
250 PLN
38028

Fi.216-24 FFi
Mi.224-32
320 PLN
38029

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, próba arkuszowa znaczka za 2 gr. w kolorze definitywnym na białym niegumowanym papierze (Fi.1500.-) i co rzadkie z fragmentem stempla (WZÓ)R (SKASOWAN)O, jak często w tym wydaniu zgięty podczas wynoszenia z drukarni, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.217 P2
Mi.225
1 500 PLN
38030

1925 list nadany pocztą lotniczą z Warszawy do Niemiec, stempel tranzytowy Wolnego Miasta Gdańska "Mit Luftpost befördert Flugpostamt Danzig 5", stempel odbiorczy na froncie "Mit Luftpost bfördert / Flughafen Nürnberg - Fürth", na odwrocie stemple tranzytowe.

Fi.219, 220, 223, 224
150 PLN
38031

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 5 gr + 10 gr + 15 gr + 30 gr - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 14.I.1931 z urzędu Sosnowiec 1 do Łodzi; na odwrocie datownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

Fi.219-21, 223, 246, 248
Mi.227-29, 231, 265, 267
80 PLN
38032

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, prawy znaczek z błędem "LÓTNICZA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.219B
Mi.227
240 PLN
38033

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek cięty z arkusza okazowego z napisami "Bez wartości obiegowej".

Fi.219P1
1 500 PLN
38034

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, cięta próba arkuszowa kreślona czerwonym tuszem, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.220P1
1 500 PLN
38035

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 15 gr + 20 gr - frankatura mieszana, opłacona zgodnie z taryfą, jako przesyłka lotnicza (25 gr + 25 gr), dofrankowana całostka za 15 gr wysłana 19.VI.1929 z urzędu Kraków 1 do Wiednia; na froncie idealnie odciśnięty datownik odbiorczy; dobry stan zachowania.

Fi.221, 222, Cp48
Mi.229, 230
120 PLN
38036

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, czworoblok znaczków za 45 gr. poz.65/76; co bardzo ciekawe 100 znaczkowy arkusz sprzedażny składa się z dwóch arkuszy drukarskich 5 x 10 znaczków wydrukowanych bez bocznych marginesów obok siebie i każdy błąd występuje w nim dwa razy; wyrwany ze środka arkusza czworoblok to znaczki z dwóch różnych arkuszy drukarskich; lewy górny znaczek posiada błąd z poz.35 lewego arkusza drukarskiego opisany przez M.Kalinowskiego w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2006 "duża kropka w chmurze po prawej", prawy dolny z dużym błędem na poz.36 prawego arkusza drukarskiego "szczerba w dolnym płacie skrzydła", był opisany już wcześniej - w PZP na str.236; M.Kalinowski określił pozycje obu błędów zgodnie z ich położeniem w arkuszu sprzedażnym, czyli jako 65 i 76; na górnych znaczkach kilka widocznych na skanie usterek perforacji, gwarancja.

Fi.224 B
Mi.232
600 PLN
38037

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem "PUCZTA".

Fi.224B1
Mi.232
225 PLN
38038

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków z wyróżnikiem c.

Fi.Cp42
50 PLN
38039

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Piotrowice - Warszawa nr 6.

Fi.Cp42
50 PLN
38040

1925 (?) WZORY (PRÓBKI) TOWARÓW chorągiewka od przesyłki pobraniowej zawierającej próbki towarowe, nadanej jako polecona w urzędzie Warszawa 45 do Wierzbnika; wyjątkowo rzadko spotykany walor (chorągiewki od paczek zazwyczaj podczas ich otwierania wyrzucano) w dobrym stanie zachowania.

350 PLN
38041

500 PLN
38042

1926 dzielony znaczek, kartka z Lwowa do Warszawy, prawdopodobnie ze względu na brak znaczków za 1 gr jako obowiązkowej opłaty na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926, użyto połówki znaczka za 2 gr.

Fi.183, 209
Mi.202, 237
250 PLN
38043

1926 list polecony z nadany 31.08.26 z Rozwadowa do Rzeszowa, 1 gr jako obowiązkowa opłata na walkę z bezrobociem, która obowiązywała pomiędzy 15 kwietnia, a 31 sierpnia 1926, pobrana dzielonym znaczkiem za 2 gr., w ostatnim dniu obowiązywania tej opłaty,.

Fi.183, 215
Mi.202, 243
1 200 PLN
38044

1926 kartka z Warszawy do Niemiec z wirnikiem Wystawy Radiowej.

Fi.186, Cp42
40 PLN
38045

1926 miejscowy list polecony z Międzyrzecza Podlaskiego.

Fi.188, 189
15 PLN
38046

1926 miejscowy list polecony z Białej Podlaskiej.

Fi.192
15 PLN
38047

1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do ministerstwa w Pradze.

Fi.192, 208
40 PLN
38048

1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Poselstwa Polskiego w Pradze.

Fi.192, 208II
30 PLN