Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35880 |
1918 kartka polowa nadana z Warszawy 27.11.18 do Krakowa, stempel "DOM OZDROWIEŃCÓW W.P. / w PUSTELNIKU". | |
| 200 PLN | |
35881 |
1918-22 książka autorstwa Janusza Manterysa "Poczty polowe 1918 - 1922", 212 stron, katalog i wycena wszystkich znanych stempli, ilustracje, wspaniałe opracowanie i wydanie. | |
| 190 PLN | |
35882 |
1918 kartka z niemieckiego obozu jenieckiego w Strzałkowie nadana 5.10.18 do Francji, stemple cenzury korespondencji obozu w Strzałkowie. | |
| 150 PLN | |
35883 |
1918 kartka poczty polowej nadana z austriackiej poczty etapowej w Działoszycach, stempel cenzury wojskowej w Granicy. | |
| 350 PLN | |
35884 |
1918 pociąg pomiarowy artylerii, kartka nadana z poczty polowej 284 27.2.18 do Zimnej Wody, stempel formacyjny "K. u. K. Artillerie Meßzug 511". | |
| 400 PLN | |
35885 |
1918 pociąg pomiarowy artylerii, kartka nadana z poczty polowej 548 16.3.18 do Zimnej Wody, stempel formacyjny "K. u. K. Artillerie Meßzug 511". | |
| 400 PLN | |
35886 |
1918 kartka nadana z poczty polowej przez pocztę etapową w Noworadomsku do Czech, stempel formacyjny "K. u. K. Feldgandarmerie abteilungskommando / Kreiskommando Noworadomsk". | |
| 30 PLN | |
35887 |
1918 kartka z Warszawy do obozu jenieckiego dla oficerów w Nysie, stempelek cenzury obozu "Offiziergefangenenlager / Neisse /geprüft ____". | |
| 200 PLN | |
35888 |
1918 kartka niemieckiej poczty polowej z Aleksandrowa do Poznania. | |
| 150 PLN | |
35889 |
1919 Błękitna Armia gen. Hallera we Włoszech, kartka z obozu ochotniczego polskich jeńców wojennych w La Mandria di Chivasso, którzy zgłosili się na ochotnika do tworzonej Błękitnej Armii, kartka pisana 28.1.19 wysłana do Krakowa, bardzo rzadki stempel "MISION MILITAIRE FRANCO - POLONAISE - EN ITALIE" z orłem i oznaczeniem RF w kolorze niebieskim, cenzura wojskowa z Krakowa "K9" w okręgu, bardzo rzadka całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.5 |
| 1 800 PLN | |
35890 |
1919 pierwsze wydanie stanisławowskie, gwarancja Karlkörner. | Fi.13 |
| 150 PLN | |
35891 |
1919 pierwsze wydanie stanisławowskie, gwarancja Mikulski. | Fi.26 |
| 1 000 PLN | |
35892 |
1919 Wojna bolszewicka kartka z Lubartowa do dowództwa frontu grupy kapitana Heraka, poczta polowa 25 w Hrubieszowie. | Fi.Cp25 |
| 80 PLN | |
35893 |
1919 Wojna domowa w Rosji - Front Południowy, wydanie dla oddziałów Denikina, znaczki nieząbkowane z odmianami na karcie, skasowane 5.2 w Odessie. | Mi.1-5B |
| 80 PLN | |
35894 |
1919 wojna polsko-sowiecka, widokówka wysłana 9.VII za pośrednictwem poczty polowej 19 z Częstochowy do Puław, okrągła pieczęć formacyjna "DOWÓDZTWO 7 PUŁKU ARTYLERII POLOWEJ", rzadko spotykany stempelek cenzury wewnętrznej jednostki "CENZUROWANE! 7 Pułk Art. Pol. W.P.", prowizoryczny kasownik odbiorczy Puławy z usuniętym napisem niemieckim ze stempla okupacji austro-węgierskiej; dekoracyjny walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w nieco słabszym stanie zachowania. | |
| 240 PLN | |
35895 |
1919 kartka zwolniona z opłaty pocztowej z Czerwonego Krzyża w Genewie do Krakowa z informacją o miejscu pobytu polskiego jeńca wojennego. | |
| 90 PLN | |
35896 |
1919 kartka wysłana 8.06.19 z 3 batalionu 3. Dywizji Piechoty Legionów z frontu Galicyjskiego z okolic Podhajec (25 km. na południowy wschód od Brzeżan) pod koniec ofensywy przeciw wojskom ukraińskim do Warszawy, stempel POCZTA POLOWA 20, pieczęć formacyjna "Dowództwo 3-ciej Dywizyi piechoty" oraz stempel cenzury "CENZUROWANO", W treści "Dowiedziałem się że reszta I i III baonu rozbitego pojechała do Warszawy i w drodze się roz....". | |
| 140 PLN | |
35897 |
1919 formularz pocztowy Polskiego Komitetu Wojennego ma Syberii, wydany przez Wydział Polskiego Komitetu Wojennego w Rosji w Jekaterynburgu, formularze takie służyły do korespondencji obywateli polskich z Rosji do Polski, stan bardzo dobry, bardzo rzadkie, fotoatest P.Drzewiecki | |
| 1 050 PLN | |
35898 |
1919 list wysłany 28.3.19 z 7. pułku artylerii polowej z Cytadeli "pod Warszawą" do Warki, pieczęć formacyjna "DOWÓDZTWO 7 PUŁKU / Artylerji Polowej W. P.", na rewersie pieczęć z orłem "Dowództwo 7 pułku Artylerji Polowej W. P.*", ciekawa całość z okresu formowania wojska polskiego. | |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
35899 |
1919 list służbowy wysłany 7.12.19 z 15 płku piechoty z grupy płk Kopczyńskiego z rejonu Równego do działu personalnego Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie, datownik FRONTOWA POCZTA POLOWA Nº 15 z wyróżnikiem a, pieczęć formacyjna "Dowództwo 15. pułku piechoty", pieczęcie odbiorcze MSW, na rewersie datownik odbiorczy poczty polowej w Warszawie "FR. POCZTA POLOWA I.", koperta lekko przycięta z trzech stron. | |
| 200 PLN | |
35900 |
1919 kartka z Pińczowa nadana 11.7.19 do Kłomnic, stempel formacyjny "Dowództwo Kompanii / Baonu zapas 27 pp WP" z orłem. | |
| 80 PLN | |
35901 |
1919 kartka pocztowa wysłana 6.11.19 z Obozu Szkolnego Saperów z Warszawy do Mrozów, datownik poczty polowej "GŁ. POCZTA POLOWA * WARSZAWA *" z wyróżnikiem d, stempel formacyjny "DOWÓDZTWO OBOZU SZKOLNEGO SAPERÓW * (-) PIECZĘĆ / POCZTOWA". | |
| 110 PLN | |
35902 |
1919 karta wysłana 15 listopada z Warszawy do 3. Pułku Ułanów, datownik "GŁ POCZTA POLOWA * WARSZAWA *" z wyróżnikiem d, odbiorczy datownik "FRONTOWA POCZTA POLOWA * Nº14 *". | |
| 80 PLN | |
35903 |
1919 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera, kartka nadana przez Misję Francuskią w Warszawie ze stemplem francuskiej poczty polowej "TRESOR ET POSTES 305" z datą 21.7.19 do Francji, bardzo rzadki stempel formacyjny jednostki transportowej "SERVICE AUTOMOBILE - ARMEE POLONAISE" z orłem, dobry stan zachowania. | |
| 350 PLN | |
35904 |
1919 pociąg pancerny Piłsudczyk, kartka pisana 10.07.19 wysłana z pociągu pancernego do Krakowa, stempel formacyjny "Pociąg pancerny "PIŁSUDCZYK", gwarancja Adamczyk. | |
| 1 800 PLN | |
35905 |
1919 kartka z Dowództwa II Okręgu Wojskowego w Grodzisku do Poznania, stempel komendanta linii kolejowej. | |
| 50 PLN | |
35906 |
1919 Batalion Harcerski, kartka poczty polowej nadana z Warszawy 1.3.19 do Kielc, rzadki okrągły stempel formacyjny "BATALION HARCERSKI WOJSKA POLSKIEGO / Pieczęć pocztowa" z orłem w środku, częściowo zamazany adres, gwarancja. | |
| 1 100 PLN | |
35907 |
1919 przekaz pieniężny z Dobromil do obozu internowanych w wadowicach, na odwrocie stempel odbiorczy obozu "KOMENDA OBOZU JEŃCÓW / w WADOWICACH". | |
| 1 000 PLN | |
35908 |
1919 reprint książki Władysława Kowarzyka "Poczty wojskowe na ziemiach polskich w latach 1914 - 1919", 80 stron, ilustracje, twarda oprawa. | |
| 80 PLN | |
35909 |
1919 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera, kartka nadana przez Misję Francuskią w Warszawie ze stemplem francuskiej poczty polowej "TRESOR ET POSTES 305" z datą 11.06.19 do Francji. | |
| 400 PLN | |
35910 |
1919 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera 162 Eskadra samolotów bojowych Spad VII, kartka wysłany 5.11.19 za pośrednictwem francuskiej poczty polowej do Francji, pieczęć formacyjna z orłem "ARMEE POLONAISE-ESCADRILLE 162 Le Commandant", stempel odbiorczy, widokówka z Warszawy, walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 2 000 PLN | |
35911 |
1920 KOMITET NARODOWY POLSKI w PARYŻU, dofrankowany sekretnik przesłany 15 6 pocztą pneumatyczną w Paryżu na Avenue Kléber 11 bis, gdzie mieściła się siedziba KNP, adresowany na ręce Stanisława Filasiewicza, nadawcą jest Józef Ruffer; wewnątrz czerwona kancelaryjna pieczęć wpływu z inicjałami K.N.P.; bardzo dobry stan zachowania. Komitet Narodowy Polski powstał 15 sierpnia 1917 na zjeździe działaczy niepodległościowych w Lozannie z inicjatywy Romana Dmowskiego i jego najbliższych współpracowników. Przeniesiony do Paryża, gdzie miał siedzibę przy Avenue Kléber 11 bis, został natychmiast uznany przez Francję (następnie przez pozostałych jej sojuszników) jako oficjalna reprezentacja narodu polskiego walczącego u boku państw ententy. | Mi.RK63 |
| 400 PLN | |
35912 |
1920 POLSKA POCZTA POLOWA KARTA POCZTOWA nadruk na formularzu austriackiej poczty polowej, rzadko spotykany prowizoryczny formularz datowany 24.II wysłany do Ostrowa Łomżyńskiego, w adresie nadawcy podano "Szkoła Podchorążych Saperów Powązki", pieczęć formacyjna "DOWÓDZTWO OBOZU SZKOLNEGO SAPERÓW", datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
35913 |
1920 Wyprawa Kijowska - ZAJĘCIE ŻYTOMIERZA widokówka datowana "Żytomierz dn.5.V 1920" wysłana do miejscowości Kromolice (Wielkopolska), częściowo odbita pieczęć formacyjna "DOWÓDZTWO III BAONU ...EGO" (najpewniej 1 PUŁKU PIECHOTY LEGIONÓW JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO), kasownik odbiorczy Poznań 15.5.
| 2 000 PLN | |
35914 |
1920 wojna polsko-sowiecka, urzędowy formularz poczty polowej Szefa Sanitarnego D.O.E. we Lwowie, wysłany 12.III do Sekcji Lekarskiej w Warszawie za pośrednictwem poczty polowej nr.11 stacjonującej w Tarnopolu; efektowna pieczęć formacyjna z godłem; ładne odbitki wszystkich ostemplowań; całość w doskonałym stanie zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 240 PLN | |
35915 |
1920 urzędowy formularz poczty polowej IX Oddziału Dowództwa Okręgu Centralnego Poznań, adresowany do Sekcji Lekarskiej w Warszawie, wysłany 2.IV z Poznania zwykłą pocztą cywilną!!! kasownik odbiorczy poczty polowej nr.53 przydzielonej do Naczelnego Dowództwa; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 240 PLN | |
35916 |
1920 kartka ze Zbaraża na Kresach 3.12.20 do Woli Bachowskiej nadana przez pocztę polową, stempel formacyjny "Dowództwo / 5. lwowskiego pułku artylerii polowej". | |
| 200 PLN | |
35917 |
1920 list wysłany z okolic Równego z 2. baterii 7. pułku artylerii do Krakowa, datownik "FR. POCZTA POLOWA * 19 *", stempel cenzury "CENZUROWANO" na froncie i rewersie koperty. | |
| 100 PLN | |
35918 |
1920 list służbowy z Batalionu Zapasowego I. Pułku Wojsk Kolejowych w Krakowie wysłany 11.09.20 do Kompanii Ruchowej 2 linii 1. pułku Wojsk Kolejowych w Warszawie, pieczęć formacyjna, na rewersie datownik z odbiorczy z Warszawy oraz "POCZTA POLOWA No 53", odklejony znaczek. | |
| 50 PLN | |
35919 |
1920 list wartościowy o wartości 3.800 koron wysłany 16 kwietnia z dowództwa 1. Armii z Wilejki do Szefostwa Sadownictwa Polowego w Warszawie, trafił błędnie do poczty polowej 52 przekierowany do "Pp53", datownik "FR. GŁ. POCZTA POLOWA * I *" (z dużym i), pieczęcie formacyjne "Dowództwo I Armji / Referent Sąd. Prawny" oraz okrągła z orłem i drugi stempel wierszowy o tej samej treści, na rewersie datownik poczty polowej 52 oraz ślady po pieczęciach lakowych, dwa narożniki tylnej strony koperty przycięte. Listy wartościowe z tego okresu są bardzo rzadkie. | |
| 320 PLN | |