Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 115. Poczty wojskowe I wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
35840

1918 I Korpus Polski gen. Dowbór - Mościckiego, list polecony wysłany z Rohaczewa do Bobrujska ofrankopwany czterema znaczkami I wydania przedrukowego, unieważnione datownikiem "POCZTA POLOWA 2/ I POL. KORP. /- 19 6 18" w barwie czarnej z wyróżnikiem 2, zawyżona opłata pocztowa w wysokości 70 kop. zamiast 35.kop za list polecony, odręczny numer polecenia "N 406", fotoatest Drzewiecki.

2 100 PLN
35841

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania na wycinku, gwarancja.

40 PLN
35842

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania, gwarancja Schmutz.

80 PLN
35843

Fi.10
100 PLN
35844

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek I wydania, gwarancja.

Fi.10
150 PLN
35845

Fi.11
1 200 PLN
35846

Fi.11
1 750 PLN
35847

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Walocha.

Fi.12-5A
130 PLN
35848

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, pełna seria w tym najdroższa i najrzadsza 1 rublówka ząbkowana w doskonałym stanie, gwarancja Rachmanow.

Fi.12-5B
2 200 PLN
35849

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, pięknie kasowana na wycinkach,

Fi.12-15A
Mi.12-15B
150 PLN
35850

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta z pełną oryginalną gumą na jednej podlepce, gwarancja Gryżewski (2), Falkowski(1), gwarancja (1).

Fi.12-15A
Mi.12-15B
80 PLN
35851

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczki II wydania na wycinkach, gwarancja Gryżewski.

Fi.12A, B
40 PLN
35852

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.12B
30 PLN
35853

Fi.13A, B
200 PLN
35854

Fi.13Aa, b
40 PLN
35855

Fi.13aA
120 PLN
35856

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, czworoblok znaczka II wydania przedrukowego.

Fi.13b
100 PLN
35857

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja Gryżewski.

Fi.14A
20 PLN
35858

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania, gwarancja.

Fi.14B
25 PLN
35859

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków stemplowanych II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.15A
90 PLN
35860

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, znaczek II wydania na wycinku, gwarancja.

Fi.15A
30 PLN
35861

Fi.15B
1 200 PLN
35862

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, koperta wydania przedrukowego 35/10 kop, rozmiar: 145x120 mm, adresowana do miejscowości Kozłów, znak opłaty skasowany 28.5 datownikiem w Mohylewie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Ck3II
3 600 PLN
35863

Fi.Cp2
200 PLN
35864

Fi.Cp2
800 PLN
35865

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, całostka wydania przedrukowego za 10/3 kop.

Fi.Cp2
250 PLN
35866

Fi.Cp4
180 PLN
35867

1918 Stanisławów - obóz dla przesiedleńców (repatriantów), widokówka datowana 9.VI wysłana ze Stanisławowa do Wiednia, stempel formacyjny nadawcy "PROVIANTUR/ des k.u.k. Heimkehrlagers in Stanislau" (Prowiantura ck obozu dla repatriantów"), we Wiedniu 13.IV poczta cywilna naliczyła dopłatę jak za kartę zagraniczną (10 hal) w podwójnej wysokości; całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P62
400 PLN
35868

40 PLN
35869

240 PLN
35870

1 200 PLN
35871

30 PLN
35872

320 PLN
35873

1918 ODDZIAŁ POLSKIEGO TOWARZYSTWA POMOCY OFIAROM WOJNY W ALEKSANDROWSKU, zaświadczenie o polskim pochodzeniu wystawione 6.IX w trzech językach (polskim, niemieckim i rosyjskim) dla Zdzisława Karczewskiego z rodziną, oryginalny podpis Józefa Czapskiego, pieczęć z orłem "Komitet Polski w Aleksandrovsku"; unikalny dokument obrazujący niezwykle splątane "Polskie drogi" w XX w.

800 PLN
35874

1918 podwójny formularza Włoskiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla włoskich jeńców wojennych, datowany 4.4, wysłany przez rodzinę jeńca do obozu w Austrii; stempelki cenzury włoskiej i austriackiej; rzadko spotykany w tej formie (kompletna karta podwójna) dekoracyjna walor w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

150 PLN
35875

120 PLN
35876

1918 koperta z listem pisanym po polsku datowanym 22.2.1918 wysłana z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch Brief-stempel", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w doskonałym stanie zachowania.

120 PLN
35877

1918 kartka wysłana prawdopodobnie od polskiego marynarza z austro-węgierskiego krążownika pancernego do rodziny we Lwowie, ciekawa kartka z wydrukowaną treścią bez możliwości dopisania czegokolwiek przez nadawcę.

60 PLN
35878

1918 kartka od żołnierza z austriackiej poczty polowej nr 3 z wydrukowaną przez armie treścią bez możliwości własnej korespondencji.

45 PLN
35879

1918 sekretnik Komitetu Narodowego Polski używany do korespondencji przez armię gen. Hallera.

240 PLN