Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 115. Poczty okupacyjne I wojny światowej

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
35570

1918 list polecony z Warszawy do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.13a, 13b
60 PLN
35571

1918 przekaz paczkowy z Radomia do Ostrowca.

Fi.58, 69
200 PLN
35572

1918 przekaz paczkowy z Miechowa nadany 7.06.18 do Końska, na odwrocie znaczek dopłaty za awizowanie i stemple odbiorcze.

Fi.58, 69
500 PLN
35573

1918 przekaz paczkowy z Radomia nadany 27.09.18 do Końska, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.63, 69
500 PLN
35574

1918 przekaz paczkowy z Radomia do Hrubieszowa, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.68
200 PLN
35575

1918 przekaz paczkowy z Radomia nadany 29.08.18 do Końska, na odwrocie znaczek dopłaty za awizowanie i stemple odbiorcze.

Fi.68
500 PLN
35576

1918 przekaz paczkowy z Lublina do Hrubieszowa, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.69
200 PLN
35577

1918 wydanie dobroczynne, seria.

Fi.73-5
30 PLN
35578

1918 kartka nadana z poczty etapowej w Dąbrowie do Austrii, stempel cenzury wojskowej w Dąbrowie i Cieszynie.

80 PLN
35579

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 15.1 z Rygi do Erfurtu; stemple cenzury ryskiej i królewieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
50 PLN
35580

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", dwie karty na różnych papierach, ostemplowane grzecznościowo 18.5 w Wenden i 7.2 w Rydze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
40 PLN
35581

1918 kartka z Dąbrowy 19.07.18 do Katowic, gwarancja.

Fi.Cp3
30 PLN
35582

1918 kartka z Koniecpola do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Kielcach.

Fi.Cp3
100 PLN
35583

Fi.Cp6, 8c
80 PLN
35584

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria stemplowana.

Fi.OA73-5
10 PLN
35585

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria stemplowana na wycinkach.

Fi.OA73-5
10 PLN
35586

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria.

Fi.OA73-5
20 PLN
35587

1918 znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu.

Fi.XIII
30 PLN
35588

1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, znaczek za 1 koronę.

Fi.XIV
25 PLN
35589

1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, czworoblok znaczka za 1 koronę.

Fi.XIV
20 PLN
35590

1918 okupacja niemiecka Rumunii, mieszana frankatura znaczków różnych wydań, przefrankowany list wysłany 24.V miejscowo w Bukareszcie; dobry stan zachowania.

Mi.2, 6
60 PLN
35591

Mi.8a, 9a
40 PLN
35592

Mi.58
120 PLN
35593

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu, brak klapy koperty.

Mi.192, 195
70 PLN
35594

1918 składany ekspresowy list polecony z Zakopanego do Nowego Targu.

Mi.194, 224
70 PLN
35595

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszaru zajmowanego przez 9 Armię, karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm; usterka nadruku - brak lewej kropki w literze "ü" wyrazu "Gültig"; dobry stan zachowania.

Mi.P1
100 PLN
35596

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm, wysłana 6.IV z Bukaresztu do Berlina (na odwrocie stempelki z datą i "Karte No." z dopisanym numerem 63); cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P1
80 PLN
35597

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszaru zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 28 mm (Mi.160 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P3
150 PLN
35598

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta podwójna z opłaconą odpowiedzią.

Mi.P6
30 PLN
35599

Mi.P9c
80 PLN
35600

1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 13.V na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; rzadki walor (Fi. od 1.000.-) na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania (prawy dolny narożnik karty minimalnie nadgięty); gwarancja Krawczyk.

900 PLN
35601

1918 ekspresowy list polecony z Bolechowa do Francji, zalepki cenzury austriackiej, stempel tranzytowy z Metz i odbiorczy na odwrocie.

50 PLN
35602

45 PLN
35603

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe dla Lwowa, gwarancja.

150 PLN
35604

300 PLN
35605

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe dla Lwowa, gwarancja Perzyński.

Fi.4a
180 PLN
35606

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, wydanie przedrukowe, gwarancja Perzyński.

400 PLN
35607

500 PLN
35608

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, pierwsze wydanie stanisławowskie, gwarancja Ceremuga.

Fi.12
200 PLN
35609

1919 poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej, pierwsze wydanie stanisławowskie.

Fi.13
300 PLN