Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 114. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
27383

1943 400. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, kartka z Krakowa do Niemiec.

Fi.104
60 PLN
27384

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
27385

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z numerem I/3.

Fi.104I ark.
140 PLN
27386

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z numerem II/3.

Fi.104I ark.
140 PLN
27387

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, nieząbkowany niegumowany arkusz prób, fotoatest.

Fi.104P2 ark.
10 000 PLN
27388

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji 4-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.105-09; 34
40 PLN
27389

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo w Krakowie.

Fi.106, 32
30 PLN
27390

1943 3. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
30 PLN
27391

1943 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, seria w ciętych arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.110-2nz ark.
2 400 PLN
27392

1943 portret Hitlera, marginesowy znaczek za 60 gr. z oznaczeniem drukarni, walca i sektora.

Fi.111 Pw2
15 PLN
27393

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), narożna seria czysta z gapami na marginesie.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
27394

1943 widoki zabytkowych budowli, rzadka próba znaczka za 4 zł nie wyceniona w katalogu Fischera, w katalogu Michla wycena 750,- Euro, fotoatest Walocha.

Fi.114P
Mi.114P3a
2 000 PLN
27395

1943 widoki zabytkowych budowli, list polecony z Warszawy nadany 4.4.44 do Litzmanstadt (Łodzi), rzadka pojedyncza frankatura znaczkiem za 6 zł (powyżej obowiązującej taryfy pocztowej), na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.115
320 PLN
27396

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika.

Fi.Ark.104II Pw
700 PLN
27397

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Ark.104II Pw
600 PLN
27398

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana ze Lwowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur i datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie stempel kartoteki Polskiego Czerwonego Krzyża, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp8II
120 PLN
27399

1943 kartka nadana 19.05.43 miejscowo z Izby lekarskiej w Warszawie.

Fi.Cp9
140 PLN
27400

1943 próba formularza kartkowego na przedwojennej całostce z hasłem propagandowym 13, unikalne, gwarancja Pelczar.

Fi.FCpP3
7 000 PLN
27401

1943 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla.

Fi.IV
500 PLN
27402

1943 kartka niemiecka z nadrukiem "UKRAINE" dla terenów Rzeszy Ostland użyta pocztowo z Lublina 2 do Krakowa.

Fi.OkNcp2
200 PLN
27403

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
120 PLN
27404

1943 karnet - znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu.

Fi.U25-36
60 PLN
SPRZEDANY
27405

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
27406

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list urzędowy w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 11.3.44 ze Lwowa do Krakowa; doskonały stan zachowania.

Fi.U28
100 PLN
27407

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 16 gr z błędem na poz.94 "daszek litery T w DEUTSCHES uszkodzony z prawej strony", czyste; gwarancja i opis.

Fi.U29 s6
50 PLN
SPRZEDANY
27408

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr - frankatura pojedyncza, list urzędowy w specjalnej kopercie "DEVISENSTELLE KRAKAU GENEHMIGUNGS-ABTEILUNG KRAKAU 20" o sygnaturze 1668/40014/XI.43/25000 przesłany miejscowo 20.4.44 w Krakowie; nadany w urzędzie Kraków 20; doskonały stan zachowania.

Fi.U31
60 PLN
27409

1943 SS FELDPOST (poczta polowa SS) - miejscowy list wysłany 06.10 z urzędu Kraków 20 jako przesyłka poczty polowej SS, pieczęć listowa "SS-FELDPOST GENERALGOUVERNEMENT DER SS UND POLIZEIFUHRER IM DISTRIKT KRAKAU" (Szef SS i Policji Dystryktu Kraków); bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
27410

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list lotniczy wysłany 21.9 z Lizbony do Warszawy, liczne stempelki cenzur portugalskich i niemieckich, ślady przeprowadzania cenzury chemicznej w poszukiwaniu ukrytych informacji; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta).


150 PLN
27411

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
27412

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


50 PLN
27413

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na towary bawełniane.


40 PLN
27414

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.


40 PLN
27415

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list polecony wysłany 27 września z Esztergom do Warszawy; adnotacje, pieczątki i zalepka cenzury niemieckiej, na odwrocie ślady cenzury chemicznej i warszawski jednobrączkowy datownik odbiorczy "WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "d"; całość w dobrym stanie zachowania.


80 PLN
27416

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.


2 000 PLN
27417

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


300 PLN
27418

1943 koperta do korespondencji służbowej pocztowej.


40 PLN
27419

1943 cztery różne talony materiałowe (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


63 PLN
SPRZEDANY
27420

1944 list nadany z pośrednictwa pocztowego w Miączynie przez zwierzchni urząd w Zamościu do Niemiec, nietypowy stempel pośrednictwa.

Fi.45, 49
120 PLN
27421

1944 kartka ze stemplem okolicznościowym z okazji 5-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.71-3, 38
150 PLN
27422

1944 portret Hitlera, znaczki wydań obiegowych z lat 1941-43 skasowane na czterech kartach stemplem propagandowym "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" przygotowany z okazji 10. rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.

Fi.71-82, 86-88, 110-12; 36
50 PLN