Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
79 |
1835 Galicja kompletny składany list z Brodów do Niemiec. | |
| 120 PLN | |
80 |
1842 kompletny składany list z Tytz do Marsdorf. | |
| 80 PLN | |
81 |
| 40 PLN | |
82 |
| 100 PLN | |
83 |
1851 list polecony z Grottkau (Grotków) do Wrocławia, znaczek pruski unieważniony stemplem numerowym "547" stemple tranzytowe i odbiorczy na froncie, dekoracyjny walor. | Mi.2, GAA1 |
| 400 PLN | |
84 |
1851 list z Maltsch (Małczyce) Dworzec do Tojbusch przez Bojanowo | Mi.GAA1 |
| 140 PLN | |
85 |
1851 kompletny składany list z Sohrau (Żory) do Dąbrówki, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Mysłowice. | |
| 80 PLN | |
86 |
1853 kompletny składany list z Tempelburg (Czaplinek) do Zippnow (Sypniewa). | |
| 80 PLN | |
87 |
1855 około, obwoluta listu z Strasburga (Brodnica) do Inowrocławia, stempel doręczeniowy listonosza "GRZEGORZEWSKI". | |
| 140 PLN | |
88 |
1855 około, pruska całostka wysłana z Lissy (Leszno) do Rawicza. | |
| 180 PLN | |
89 |
1855 obwoluta listu poleconego z Wongrowitz (Wągrowiec) do Bydgoszczy, opłata gotówkowa. | |
| 40 PLN | |
90 |
1858, austriacki znaczek gazetowy wydania z 1858 roku unieważniony kasownikiem w Krakowie. | Mi.2 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
91 |
1859 list urzędowy z Śmigiel. | |
| 40 PLN | |
92 |
1859 kompletny miejscowy składany list z Opola, opłata gotówkowa. | |
| 40 PLN | |
93 |
1860 Brzeziny, austriacki znaczek wydania z 1860 roku unieważniony kasownikiem w Brzezinach. | Mi.20 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
94 |
1860 około, obwoluta listu z Neustettin (Szczecinek) do Marienweder (Kwidzyn). | |
| 60 PLN | |
95 |
1860 około, obwoluta listu z Pelplina do Niemiec, na odwrocie stempel ambulansu pocztowego na trasie Bydgoszcz - Gdańsk i stempel odbiorczy. | |
| 60 PLN | |
96 |
1860 około, kompletny składany list z Poznania do Marzdorf (Marciszów). | |
| 80 PLN | |
97 |
1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice). | Mi.18 |
| 120 PLN | |
98 |
| 180 PLN | |
99 |
1861 obwoluta listu z Herrnhut (Łużyce Górne) do Niemiec, na odwrocie stempel ambulansu na trasie Wrocław - Mysłowice 0raz tranzytowy Gorlitz. | |
| 50 PLN | |
100 |
1862 kompletny list urzędowy z Głuchowa przez Pogürzell (Pogorzel). | |
| 30 PLN | |
101 |
1864 austriacki znaczek gazetowy za 1,05 Kr wydania z 1861 użyty do opłaty druku, skasowany dwuwierszowym stemplem Pilzno 4.MAR,; rzadko spotykany sposób użycia znaczków gazetowych, wysoka wycena katalogowa (Fi.1375.-); dobry stan zachowania. | Mi.23 |
| 400 PLN | |
102 |
1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 15 kr na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 15/6 z Krakowa do Wiednia; na odwrocie stemple odbiorcze: Wien i Neubau; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.U35 |
| 100 PLN | |
103 |
1866 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, pruska koperta formatu 147,5 x 84,5 mm, gumowanie o większej długości, znak opłaty za 2 Silb.Gr. w kolorze błękitu pruskiego, wysłana 22.5 z Berlina do Szczecina, stempelek nadejścia "BESTELLUNG No1" na odwrocie. | Mi.U27Ab |
| 60 PLN | |
104 |
1867 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, VI wydanie Austrii - 10 kr "grober druck" - frankatura wielokrotna, dwa znaczki na liście wysłanym 22 OCT z Wiednia do Warszawy adresowanym do Hipolita Wawelberga, znaczki co rzadkie unieważnione kasownikiem w kolorze niebieskim; czarny stempelek "Franco" i dodatkowo owalny stempelek nadawcy; na odwrocie czerwony okrągły rosyjsko-polski kasownik odbiorczy typu IXA z 24.X; dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego. | Mi.38I |
| 320 PLN | |
105 |
1867 Leżayjsk, austriacki znaczek wydania z 1867 roku unieważniony kasownikiem w Leżajsku. | Mi.39 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
106 |
1868 KROTOSCHIN, znaczki Północnoniemieckiego Związku Pocztowego za 1 grosz (parka pozioma) i 2 grosze, skasowane na wycinku prostokątnym datownikiem w Krotoszynie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.4, 5 |
| 50 PLN | |
107 |
1868 list z Breslau (Wrocław) do Niemiec, na odwrocie piękne pieczęcie lakowe. | |
| 130 PLN | |
108 |
1869 kompletna składana depesza wysłana z Wiednia do Krakowa opłacona w Krakowie austriackim znaczkiem gazetowym z opłatą fiskalną wydania z 1858 roku. | Mi.3 |
| 150 PLN | |
109 |
1870 list z Crossen an der Oder (Krosno Odrzańskie) do Niemiec. | Mi.4 |
| 90 PLN | |
110 |
1870 list polecony z Marienwerder (Kwidzyn) do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy. | Mi.5 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
111 |
1870 kartka z Nowego Sącza na Morawy. | |
| 15 PLN | |
112 |
1870 około, obwoluta listu obciążonego paczką (Packkammer) z Swinemünde (Świnoujście) do Szczecina, | |
| 40 PLN | |
113 |
1871 Złoczów, dwa austriackie znaczki wydania z 1867 roku na liście poleconym do Lwowa unieważnionych kasownikiem w Złoczowie, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.37, 38 |
| 200 PLN | |
114 |
1871 list polecony z Przemyśla do Tomaszowa opłacony znaczkami i austriackimi i całostką wydania z 1867 roku. | Mi.38 |
| 360 PLN | |
115 |
1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za ½ grosza, wysłany 30 12 z miejscowości Kędzierzyn-Koźle do Kobylic (Kobelwitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy COSEL, przesyłki nie doręczono i 2/1 została zwrócona do nadawcy; na odwrocie stempelki nadejścia; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.D3 |
| 100 PLN | |
116 |
1871 obwoluta urzędowego listu z Krotoszyna do Szelejewa, list nie doręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 150 PLN | |
117 |
1872 Tarnopol, pasek czterech austriackich znaczków wydania z 1867 roku na liście poleconym do Lwowa unieważnionych kasownikiem w Tarnopolu, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.37 |
| 400 PLN | |
118 |
1872 Kraków Dworzec, znaczek austriacki wydania z 1867 roku na liście poleconym do Wiednia unieważnionych kasownikiem w Krakowie, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.39 |
| 150 PLN | |